Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    I ja sam to odmah primjetio,znaci na Mugena stavi vent od strane ram memorije a taj na kucistu okreni da izvlaci vruci zrak koji izadje iz mugena.Naravno ako imas neki naprijed on neka ubacuje zrak u kuciste.
     
  2. AnotherOne

    AnotherOne Novi član

    I ja sam to primijetio kasnije, ali vjeruj da jos nisam ni palio racunara jos stoji upakovan... Ovaj od Mugena cu svakako premjestiti od strane ram memorije, naprijed postoji jedan ventilator koji uvlaci zrak, ali ovaj lijevo je mislim pravilno okrenut, da izvlaci zrak :)
     
  3. Juka

    Juka Komšija

    [​IMG][​IMG]

    Grafa je malo objesena, pa sam je naknadno vezao sa silkom, sad je straight :wink:
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo par slikica nakon upgrade-a.. :wink:

    Nije bas maximalno pospremljeno ali eto (a i ne mogu da se nakanim da stavim crne SATA kablove koji su dosli uz Z68 plocu)..

    Steta sto NH-D14 zauzima toliko prostora pa se fakticki samo on i graficka vide..

    Poredjenje CM Hyper 212 i Noctue NH-D14:

    [​IMG]

    Noctua u kucistu zajedno sa novom platformom:

    [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

    Posto CM HAF 932 nema front USB3 panel odlucio sam sinoc da ga izradim..
    Iskoristio sam USB3 back panel koji sam dobio uz plocu,skinuo sam onaj PCIE slot lim i onda iskoristio USB3 prikljucak za FP..

    Nije bas extra kvalitet izrade jer je tesko izrezati onu mrezicu na 5,25" bay poklopcima,pogotovo bez odgovarajuceg alata..

    Ali opet ne izgleda lose,pogotovo pod dnevnim svjetlom i po noci (na slici je ipak blic malo pokvario dojam)..

    [​IMG]
     
  5. eo i moja TT V4 iskreno ne i najbolje kuciste koje sam imao,al je simpaticno i sto je bitno meni jako full black,i ima prostora za 6 ventova,meni je napojna kriza tako da sam samo 4 skopcao,a i kablovi su najbolje izvuceni jer ponavljam napojna je kriticna. :wink:

    [​IMG]

    [​IMG]

    opci dojam
    [​IMG]
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nemam para za brand name kućište, tu je obična limarija :smt001 .
    [​IMG]
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Danas pogledam na OCN Case mod competition i pobjednicki rad..

    NEVJEROVATNO sta je covjek napravio od drveta:

    [​IMG]


    Ovo je nesto najbolje sto sam vidio,kakav radni sto i kuciste all in one.. :shock: :smt007

    Link za kompletan build log.. KLIKNI OVDJE
     
  8. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moze se kod nas napraviti (gotovo) isto, za solidne pare....

    Izrada je puno drvo, vjerovatno bi bilo jeftinije nego da je od Iverala, jer se iveral reze kompjuterski, a drvo se da fino masinski korigovati

    + staklo (staklena povrsina)...ima kod nas sve...staklo po metru, rezanje po zelji i obrada rubova.

    mozda, ova vrata i otvori ventilatora, tesko bas ovakvi da budu, ali izvodljivo.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ovo mi se pravo dopalo, pokusat cu nesto slicno napraviti za novi stan u koji idem krajem ove godine.
     
  10. black

    black Komšija

    Da i ja ovaj svoj nered postavim
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  11. veki81

    veki81 Aktivista

    Greska jeftinije je od iverala slucajno radim taj posao da ga ja kompjuterski rezem ( ambyenta ) i vec sam razmisljao da nesto napravim ali zena djeca itd ma ... :smt003
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker


    Mozes li mi reci gdje si kupio te led diode,kako se vec zovu i koliko si ih platio :D ?
     
  13. imas na pik.ba po 10-15 km
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta pricas kad nema kakve anatomic trazi
     
  15. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    I ja sam gledo,nema ih :/
     
  16. black

    black Komšija

    http://www.pik.ba/?trazilica=neonka
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  18. cryptex

    cryptex Novi član

    CM Storm Enforcer

    Danas sam ga uzeo, i veoma mi se dopada. Fino izgleda, super kvaliteta, debele stranice (1mm) i dosta prostora za cable management i komponente.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Znate li mogu li na HAF 922 vrata od Storm Scouta ?? :smt006 :D
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne.