Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo i mog kucista, ova slika GPU je uslikana dok radi :) znaci vent se vrti :) sto ti je dobra kamera na N8 :D

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Šta uzeti a da ima dobru provjetrenost a da nije skupo?
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sta za tebe nije skupo? Mali HAF ima dobar omjer cijene i kvaliteta.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    I ja gledam nesto od oko 90KM. Imaju super kućišta (bar su takva vizuelno) AEROCOOL ali mi se ne placa postarina pa kontam ovdje uzeti.

    Koje ima Cooler Master nesto V3 da se bocna stranica otvara ovako: http://gadgets.softpedia.com/images/gad ... ssis-7.jpg a da je oko 90KM ? Pokaza mi na googlu lik u radnji ali ne mogu da ga nadjem. Ne vjerujem da je ovo sa slike.

    Ili neka preporuka za devedesetak KM. Bas mi se svidja AEROCOOL Vs-4 ili AEROCOOL Vs-9 ali prvo da probam nabaviti u ZE.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    NAILS, s ovog linka se stranica sasvim normalno otvara, samo je slikano tako :D
     
  6. vnm_

    vnm_ Komšija

    ne mozes da nadjes jer je Thermaltake V3 a ne CM. :mrgreen:
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    CM za te pare ima samo one Elite modele. Kvalitetom ne losi, ali specifikacijama bas i nisu za zahtjevnijeg korisnika. Ovaj 430 sto smo imali na testu je sasvim pristojan ako ti odgovara dizajn i relativno slaba provjetrenost (u usporedbi s ovim skupljim cm-ovima). http://www.hardwarebase.net/recenzije/4 ... -elite-430
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Selvin - Nesto sam ubjedjen da se kod ovog otvara stranica na bocnu stranu.. da je na baglamama. Ovu sliku sam stavio samo kao primjer, ali moze biti da je i kod ovog CM "V3" klasika sa šarafima.

    Ali ne mogu da pronadjem nista u tom cjenovnom rangu od CM-a.

    vnm_ - Izgleda da je to to.

    Dog - Nije lose ovo CM kućište sa recenzije. Vidjet cu moze li njega nabaviti.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Vidi se da ima one kopce da se gurne sa zadnje strane, tako da sigurno nije to.
    Pogledaj i Silverstone PS05B, mada je oko 100KM, tako nekako.
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa eto kontam nešto do stoje ali nije fiksno. Znači samo provjetrenost bitna radi što boljih temperatura ovo ostalo lampice, sjajni lak, điđe i sl. nepotrebno čak šta više nepoželjno.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Iskreno se nadam da je TT V3 jer se moze napraviti super cirkulacija. To kako se otvaraju vrata me nije briga samo se vizuelno sjecam kako je otplike izgledalo pa ga po tome trazio jer mi nije izbacivalo CM V3.

    Sjecam se kada je taj SS spao na 100KM u genelecu. Ima vise od godine. Super kućište svakako. Pitat cu koliko bi kod njega bila nabavka istog.


    Forza - Uzmi ovaj SS sto ga je Selvin spomenuo.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ajde nek bude SS onda, ko ima šta protiv nek kaže sad ili ćuti za sva vremena :D

    Što se geneleca i dostave tiče cener+pdv je dostava brzom poštom.
     
  13. dino73n

    dino73n Veteran foruma


    Nema sta,kuciste sa dobrim receptom za protok zraka,napojna na dnu sto je vrlo pozitivno kad je u knap sa watima pa joj jos samo fali topli zrak iz kucista.Diskovi takodje imaju svoju policu.
    Jedino kvalitet izrade naravno odgovara cijeni.

    NEk bude sa srecom.
     
  14. sumeir

    sumeir Komšija

    Ako imaš opciju kupiti negdje u regiona tj van BiH,jer kada bi već imao dati 100KM za kućište i nije žurba radije bih malo sačekao i uzeo skuplje npr Cooler Master 690 II Advanced za 88.49 €.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa nije mi žurba, sad će ionako hladniji dani i temp. će se spustiti. Mogao bih zamoliti dobrog jarana u Sloveniji koji često ide u Austriju (Salzburg) da malo pogleda kakvo je stanje.
     
  16. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Molio bih da ne kvarimo temu dalje, za preporuku otvorite novu.
     
  17. Soviet

    Soviet Aktivista

    [​IMG]

    Sad je malo bolje, nema vise kineske napojne :D
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Auuu sad je sminka,bas pospremljeno.. :wink:

    Vidim leglo SeaSonic napajanje.. :lol:
     
  19. AnotherOne

    AnotherOne Novi član

    Pozdrav svima,

    Evo da predstavim i ja kuciste, tek sam uzeo racunar ali zbog obaveza jos nisam ni upalio :cry:

    [​IMG]

    Radi se o kucistu Aerocool RS-9

    Eh, sad imam tacno ova 2 filtera za gornje otvore za ventilator koji sprjecavaju da prasina pada unutar kucista, ali sa bocne strane nemam ni jednu, pa citao sam ovo zatvaranje otvora sa najlonkama i sa storom, ali me interesuje jer li neko nasao u BiH ili bilo gdje da se to moze naruciti ?
     
  20. GW

    GW Moderator

    Sve super samo ti 2 ventilatora okrenuta naopako...