Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Evo recimo sa ove slike, da li ovo znaci po oznaci da je panel ovaj:
    BN01 ,BN02 (05,06,07) - S-MVA from CMO

    [​IMG]
     
  2. Zer0

    Zer0 Aktivista

    I jos jedan post, oprostite sto flodam, ali vidio sam ovaj lcd (UE37D6530WSXXH) u akciji pored plasme koju sam zelio i nisam jednostavno mogao da vjerujem kakva je slika...znate ono kad vam se usta otvore nesvjesno i padnu do poda...heh, sad razmisljam da "batalim" sve oko plasme i uzmem ovaj lcd iako je malo skuplji i samo 37 incha...medjutim nakon onog sto sam vidio, nisam ista osoba...

    Eh da...i evo jedan review, istina za 40 incha, ali to je izgleda isto:
    http://www.whathifi.com/review/ue40d6530
    "The 3D is slightly disappointing, but this Samsung produces 2D pictures to die for"
    Uglavnom LCD uistinu ima 2D sliku za umrijeti pored njega...od losih osobina koje se spominju u recenzijama je uniformity problem i nesto malo crosstalk-a u 3d-u...ako neko ima misljenje kako tacno provjeriti panel, savjet je dobrodosao...
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Postoji opcija EDIT na ovom forumu :D
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Samsung koliko ja znam je prije stavljao slabije kvalitetne panele na zaslone manje od 40. Ali mozda se varam.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    LG predstavio clip-on pasivne 3D naocale na IFA sajmu

    [​IMG]
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Jos uvijek trazim kombinaciju dioptrijskih i 3D naocala :D
     
  7. adnanBIH

    adnanBIH Novi član

    Kupili LG 42PT353 - boldirano mogu samo iksati. Prezadovoljan sam šta sam dobio za uloženi novac... :)
     
  8. Zer0

    Zer0 Aktivista

    Moze li jedno pitanje, ako bilo koji LCD, 3D ili ne, prikljucimo preko PC ulaza, i zavrtimo MKV side by side sa PowerDVD Playerom koji ima opciju za 3D playback, imacemo pasivni 3D LCD, je li tako?

    Znaci nesto ovako

    = Aktivni 3D LCD + Digitalni PC Ulaz + File u 3D formatu + PowerDVD + Pasivne 3D naocale = 3D efekat bez problema?
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Tako je i na PC-u, samo sto od napora trunu dlake u nosu, a ne samo oko ociju. :smt003
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sta je problem sa 3D. Meni opste zdrastveno ne smeta. Cak razmatram da kupim 3D monitor i onaj nvidia 3D paket.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    A od cega dolazi napor najvise? Znam da je u pocetcima 3d-a krajem 80-ih kada bih gledao u kinu 3d film najveci problem bio sto su se titlovi vidjeli samo na jednom oku :D. A sta je sada najveci problem?
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nema problema.- Kod mene jaran kupio 46 led 3d, gledali normala movies 3d , sa blueray playera :)
    jedina maHana, su skup pribor :D (naocale 150+km, player 250+km..) tv....

    To je jedini los dio 3d gledanja:D
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Problem je ovaj kvazi 3d sa powerDVD-om i kartonskim cvikama, mada je i onaj na tv-u realno sranje.
    mana je sto levati leta da kupe samsunga sa aktivnim naocalama, ali to je uskoro proslost nego grabe lovu dok ima levata, buducnost (do dolaska tv-a bez naocala) je LG-ov sistem sa pasivnim naocalama, dobijes ih 5 uz tv, a kostaju 10-15e komad.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi prijatelj me zamolio za stručno mišljenje između ova dva modela,
    žuri mu se sutra bi kupio tv a ova 2 su valjda na akciji od sutra. Ima li
    nešto u ovom cjenovnom rangu da je bolje od ova dva modela i gdje?

    1. Panasonic LCD TV 32" TX-L32C3E
    2. Philips 32PFL3606H/58
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Panasonic, philips serija 3 je losa tek serija 5, ili visa valja, a i tu ne svaki model.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dakle, sta je bolje od ta dva.
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    pa napisao ti je - pany
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ah da, pardon nisam skuzio odmah. :)

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Sjeca li se ko kako ide ono 'formiranje plazme'. Koliko sati i na kojem modusu ga drzati (NeoPDP panel je u pitanju)?
     
  20. Esh

    Esh HWB

    Iako generalno za novu generaciju plasmi nije neophodno, od ranije je preporuceno nekih 100 do 150 sati, standard/normal postavke, zoomirati da se izbace logotipi sa prikaza i sve ostale postavke na 50%.