Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    thx Enise, to mi je trebalo ;)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma pitanje je dali to ima ikakvog efekta, ja svoj 3god derem, kontrast 100% samo ga koristim za igre i filmove sa kompa, a stari za teletext :D
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    vjerovatno da ima. Meni se urezo logo tv kanala koji najvise gledam :). Ne znam da li je u prvih 200-300 sati ili poslije, a koristio sam preporucene postavke za prvih 300 sati mada nisam nazumo da se logo izbaci, jer nisam primjetio do prije par mjeseci. Ne primjeti se puno, moras se zagledati i mora biti bas jednobojna podloga, ali se primjeti. Mislim da igranje igara manje steti od logoa nekog tv kanala koji je po cijeli dan na istom mjestu.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo sta mene odbija od plazme. :(
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da ali to je toliko neprimjetno i u cosku je da sve prednosti koje plazma pruza jednostavno to prevazilaze. Po meni je bolje imati urezan logo u cosku a bolju cijelu sliku nego buljiti u lošiju sliku a bez logoa :)
     
  6. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma i ja bih uskoro trebo pocet polako novi TV gledat, generalno sam jedan od rjetkih koji je na odredjenim plasmama vidio fosforne tragove, oticu opet u neku radnju da se preispitam. :smt003
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Raja došlo vrijeme da uzmem kakav monitor i da napokon zamjenim stari dell crt 21 koji me dobro služio (ako kome treba ide jeftino :D). Budžet 250-300KM pa ako mogu neke preporuke? Slabo se skroz razumijem, znam da je bitno da ima dvi i poželjno da je LED. Grafa je 6850, služio bi za gaming bf3, bf2 i pokoji film. Vidim Dino je preporučio Benq 24 inča koji dođe oko 335KM ali ga nema na stanju i ne znam ako će ga imati. Nemam toliko toliko na raspolaganju ali bi nabacio još koju marku i uzeo taj ako bude na stanju za par dana. Kontam uzeti početkom naredne sedmice pa eto bujrum kakav prijedlog. Meni su za oko zapali ovaj u genelecu:
    Monitor BENQ G2222HDL, 21.5" LED, Essential, +DVI, 5ms, 1920x1080 cca 267KM.

    i u plusu:

    LCD ACER V223HQVb FullHD 232,51.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesi li zvao genelec i pitao? Meni su jedan dovukli iz Lukavca, na stranici nije bio na stanju. Isto tako vidi mogu li ti naruciti. Moja preporuka ti je 24" zato nemoj zuriti i bacati pare, da se nepokajes jer monitor se nekupuje tako cesto.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    ovo je thread za tv a ne monitore.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Spojim externi HDD preko USBa direktno u Panasonic 50G30E i telka cita savrseno vecinu MKV filmova. Mogu birati i subtitlove (koje stavim uz film, .sub ili .srt). Ali, TV pokazuje sva slova ok sem č i Ć, njih izostavi pa dosta zbunjuje pri citanju. Zna li ko kako ovo rjesiti?
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Najjednostavnije: otvoris subtitle, replace č sa c, yes to all :D
     
  12. extibo

    extibo Komšija

    Otvoris .srt file u Wordu, Ctrl + F, Find and Replace opcija i izmjenis sva č ili ć slova sa c.

    EDIT: selvin malo brzi. :D
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    aha, a ja reko mozda mogu kako updateat firmware telke pa da cita i nase hiroglife :D
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Jedino mozda ima gdje da se postavi "kodna stranica" u opcijama. Nemam pojma, vjerovatno neko od ovih iskusnijih zna sto se stalno igra sa televizorima :D
     
  15. JVC

    JVC Overclocker

    Koliko sam informisan panasonic nemoze da cita nasa slova, tj. nema kodnu stranici 1250, ali ipak probaj, ili nekim sofwerom poskidaj kvacice sa prevoda da bar nesto imas.
     
  16. Vedo

    Vedo Moderator

    kad izaberes subtitle, ima opcija kao "jezik subtitla" i tu imas Latinica1, Latinica2, Cirilica, Ruski itd. I stavim ja na npr. Latinica2 i ok prikazuje š, ž, dž i Đ ali nece ć i č.
     
  17. JVC

    JVC Overclocker

    Stvi ruski pa neces nista razumjeti. :mrgreen:
    Trebalo bi da bude negdje (ako uopste ima) CP 1250, inace nista od ć i č tako je mene zezao prvi wd media player do izlaska firmwarea koji je to rijesio.
     
  18. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    jesi li probao sa integrisanim nasim titlovima (unutar mkv file-a) posto sam ja imao jedan media player koji nije mogao ocitavati sva nasa slova ako je bio poseban subtitle file (mkv + srt) ali ih je odlicno i pravilno ocitavao ako su integrisani unutar mkv file-a
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    da bi 'uprzio' subtitle u sam video fajl - svaki program mora komplet video fajl re-convertovat. Radio sam to kad sam prebacivao HD filmove na HDD od PS3, al pegla mi je to raditi za 70+ MKV filmova..
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa koristi i dalje ps3. Sa showtime playerom imaš savršeno čitanje mkva sa našim titlovima.