Asus radeon 9550GE huge problem

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by wacko, Oct 23, 2005.

  1. wacko

    wacko Aktivista

    Pusto sam onaj test svaki po 2 sata i 30 min bez errora :shock: Ovaj komp je tako cudan
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Jesil sva tri testa odradio.
     
  3. wacko

    wacko Aktivista

    jesam sva tri sam pustio i nista nije prikazivo niakve errore ili warninge :shock:

    P.S. i zasto mi ram kao sam stavio dodatnih 256 radi na 133 mhz iako sam mu u biosu postavio da radi na 200 :shock:
     
  4. The Glue

    The Glue Novi član

    Pa gotovo i nema 9550 aka. RV360/350 čip malo downklokan! Tj. 9600 downklokan i nista vise, a imas skinut bios modove da ga stavis na orginal 9600!
     
  5. wacko

    wacko Aktivista

    problem sam rijesio (zasad) tako sto sam skinuo sp2 sa kompa al i dalej me nervira sto ,mi mema radi na 133 mhz
     
  6. HK_31

    HK_31 Novi član

    Vidim da još neko ima isti problem ko i ja. I ja imam jedan memorijiski moful 256MB od 400MHz, a drugi od 333MHz. Inače mi je konfiguracija: MB asus 745 sa SIS-ivm chipsetom, AMD Athlon +2200 i grafička mi je abit ati radeon 9550 128CDT. Izgleda da se ovdje radi o nekompatibilnosti memorije i grafičke. možda bi trebo uzeti da ti jedan slot bude 512MB ili 1GB,a da u ostale da nikakvu memoriju ne stavljaš, jer ču i ja to morati izgleda učiniti kod sebe...
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    probaj izvaditi jedan ram pa probaj da li je do toga... ali ovako na pamet možda sis radi probleme.
     
  8. HK_31

    HK_31 Novi član

    ma probo sam to, mogu ce je da je sis, ili je grafa neispravna što bih više volio jer imam garanciju i zamjenim je sa drugom, a ovako ako se ispostavi da je nekompatibilna, što vjerovatno i jeste, onda moram kontati koja bi zamjena bila dobra, jer nemam trenutno love da dodajem pa da uzmem šta jače, a grafička mi treba hitno...
     
  9. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    9600 koristi brzu memoriju.Standardno 9600Pro je taktovana na 400MHz/300MHz dok su 9550 obicno taktovane na 250/200.

    Takt GPU-a mozes povecati na 400+ bez problema kod 9550 (jer koristi isti GPU chip kao i 9600), dok memorije neces moci tako lahko, jer koristi sporiju memoriju (pretezno 5ns).

    Ja sam svoju ASUS 9550GE 128MB uspio taktovati sa 250/200 na 470/270 bez problema.
     
  10. ming

    ming Veteran foruma


    Ma nemoj :lol:
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    suti bolan nisam ovo znao. :lol: :mrgreen:
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    lol :D

    dark welcome na forum!
     
  13. iskusni

    iskusni Komšija

    ismijaste čovjeka a ne rekoste zašto :p

    taktovati lol lol lol
    kaže se overclockati
     
  14. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    šuti iskusni,naće te čovjek,iz živinica je pa ćeš nastradati :lol:
    Mislim da je ispravno reći taktovati,a vi što ga isijavate stvarno ne vidim razlog,zar ne viddite da j na forum došao jučer,sigurno nije bio uključen od početka rasprave :roll:
     
  15. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    @sulu
    Trazio si, dobio si.Have fun ...

    @Bahamut Zero
    Eto, sad znas :wink:

    iskusni
    Graf. kartice nisu "overclockane" out of the box kad ih kupis (osim nekih BFG kartica) nego su "taktovane" na odredjenu frekvenciju.Overclockanje je povecavanje frekvencije procesora i memorije na veci takt.Zato sam koristio rijec "taktovanje".

    Dakle, radni takt i overclockanje su dvije razlicite stvari.

    @Venom
    Hvala na podrsci Venom.Barem neko ko je dovoljno samouvjeren da nema potrebe smijati se nebitnim sitnicama.
    Sadrzaj je bitnij nego detalji.
     
  16. ming

    ming Veteran foruma



    Nisi skontao u cemu je fazon, stihoklepac navodi da mu ne radi 9550, a 9600 radi bez problema.

    Zato ga pitam koja je razlika? Koliko ja znam razlike nema osim u taktu.
     
  17. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    @sulu
    Nisam vjerovatno procitao sve postove.
    Sto se tice 9550 i 9600, razlika je u RAM-u i GPU taktu.
    RAM je znatno jeftiniji i sporiji na 9550, nego na 9600.

    Kod mene je naprimjer Hynix 5.0ns RAM na ASUS 9550GE 128MB.Dok je na 9600Pro kvalitetniji RAM od oko 2ns.
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    To sve zavidi od modela i ovi ''blanja'' thailand proizvodjaca.

    Sapphire 9550 i 9600 su identicne
    9550
    [​IMG]

    9600
    [​IMG]

    Ista karta drugi BIOS.


    Razlike nema.
     
  19. einlanzer

    einlanzer Aktivista

    na svim 9600 karticama nije ista količina memorije.Sad za ram nisam siguran da je baš jeftiniji i ZNATNO sporiji,već je downclockan za nekih 100 mhz.Ne znam jesi li kad radio s abitovkom 9550 Guru,vidio bi da je njena memorija znatno brža od te 9600Pro /RV360) :wink:
    Još nešto,ram je kod 9600(Pro i XT) kvalitetniji što se tiče samog pakovanja ako si na to mislio (BGA memorija),a on kod 9600 kartica radi na 3,3 ns.A tih 2,8 je kod 9600XT,zbog ega ona i ima veće frekvencije :wink:

    Evo sve fino objašnjeno :wink: :
    http://www.ocklub.net/news/data/upimages/2.jpg
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    9600pro/xt,9550 nema sa 2ns memorijom, koliko ja znam.

    Abitov guru ima RV350, a koliko ja znam samo GECUBE R9550XT INFINITY Limited Edition ima RV360, iz 9550 serije. Isto koliko ja znam.