Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da si pitao prije, rekao bih ti prije. Ne mogu ja čitat misli, nisam vidovita Džemila. :D

    Ne znam koji im je klinac sa tim New Jersey-em. :roll:
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Znam da nisi, nego 'nako kazem.

    jeste li pokusali kontaktirati nekog iz USPSa, da vidite sta je?
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ovaj moj pošiljalac zvao ih je 10 puta, valjda pokrenuli postupak traženja paketa,
    iz naše pošte mene zvali da im dam potpis da nisam dobio paket, to je bilo prije nove,
    u subotu je pokrenuo postupak naplate osiguranja, e sad u ovoj sedmici bi trebao znat
    konačan ishod, hoće li pristati da proglase paket izgubljenim ili će mu i dalje govoriti da
    nije izgubljen i da je u NJ, kao i do sad. Ma seru nešto i zadržavaju pakete iz njima
    znanih razloga.

    Dakle, svima kojima je paket za Bosnu krenuo preko NJ-a i stao je tu. Priority mail. Express prolazi.
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    haj ziv bio javni i meni ishod i koga i kako kontaktirati, da i ja uradim istu stvar ako ne odcepi iz NJ kroz nekih 5-6 dana. Kad sam kupvao, est delivery je bio 13. januar..
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Hoću, liku na drugom forumu poslali grafičku od 400$ i isto zaglavila i on išao na paypal dobio refund i sve OK.

    Kad sada vidi na listingu itema est delivery promjenjeno sa 12-16 dec, na 13-20 jan, sad kontam ko i zašto
    je to mjenjao, da nisu dobili neki info možda od USPSa kada će pošiljke biti otprilike otpremljene!?!? Eto kao i
    kod tebe.

    Pratim malo i ruske forume i kod njih ovih dana stižu pošiljke poslane početkom novembra.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Jel mu paypal vratio i shipping cost? Kod mene je on sam bio 40 USD.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Valjda jest, uvijek dobiješ total refund na paypalu.
     
  8. Ninja

    Ninja Komšija

    Šta to naručujete da se isplati dati 40$ za dostavu? I još ako vam zabibere carinu...
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa svaki paket oko kile Priority posta je 35-40$ zavisno da li je i osiguranje tu i kakva je ambalaza, express je skuplja.

    Pitao bih te ja da platis stvar 400-500$ bi li prihvatio First class bez trackinga i osiguranja.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    pisao sam vec, i da zabibere carinu i PDV opet cu proci jeftinije neg kod nas. Timbe cizme kod nas 360 KM, u USA 79 USD + 40 USD postarine
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo rjesio sam problem sa SSD-om, ja njemu poslao G2, on meni G3, trebao bi sljedece sedmice dobiti G3.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Kontaktirao sellera i evo sta mi je odg:

     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Tipična priča lav pojeo poštara. :smt003
     
  14. Pionir

    Pionir Overclocker

    Greska u postanju...post na SSD diskusija...
     
  15. Vedo

    Vedo Moderator

    Korektan cikica skroz, ocito mu nije beze 100% positive feedback:

     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Dobar ti taj čikica kad zna da ćeš dobiti stvarku ove sedmice. Evo gledam ovaj moj tracking i još 4 paketa,
    ne mrdaju iz tog New Jerseya. A možda će sa tvojim pročepiti ... :)
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Taman evo snijeg pada, dobro ce doci cipele :)
     
  18. tux_

    tux_ Aktivista

    UPS-om paket od 1.5kg iz Californije $30.. I vec dosao do kentucky-a za manje od 6 sati :mrgreen:
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vedo vidi tracking na bhp.ba danas je sletjelo par priority paketa u sarajevo.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Onome liku u USA stigao G2 koji sam poslao prosli cetvrtak. Brzi mi nego Ameri. :mrgreen: