Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    I ja sam isto tako odugovlačio tokom septembra, pa sam propustio tada nekih dobrih sniženja. Najbolje ti je da sad od nekoh posudiš i pokupuješ što imaš, a kasnije kad dobiješ karticu radi šta hoćeš :) Ako je na steamu, uvijek neko može preko svog acca kupit i giftat tebi, a ti njemu daš pare :)
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Eto ti stigo paket. Idi ga podigni u posti, neuspjesno urucenje :)

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Cekaj, zar mi nece donijeti na vrata, toliko stvari sam narucivao, i sve su mi na vrata donosili.
     
  4. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa valjda su donosili ali niko kuci nije bio, dok pise neuspjesno urucenje. Gdje si bio jutros u 11? :smt003
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    To si ti vidio na stranici BH poste jeli?
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    U utorak mi stigla termo-majica, stranicu sam vidio od naseg kolege Alibegovica na prvoj strani :smt003 , stranica je kitbag.com, najobicnija dostava,stiglo mi za 7 dana :smt007
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi zavirite na ebayu u daily deals, ima dobrih stvari po smiješnim cijenama.
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Zajeba me lik za SSD, poslo mi G2, a ja narucio G3. Otvorio Dispute, jeli mogu jos sta uraditi?
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Item not as discribed dispute i radi kako ti kazu. Trebao si paket u posti otvorit i provjerit i odbit ga.
     
  11. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Isto tako sam jedan puta dobio artikal koji nije odgovarao artiklu kojeg sam poručio.. Išao sam ovako ovim putem, međutim nije završilo ishodom pozitivnim za moju stranu... Poslije toga, također par puta se desilo da dođe krivi artikal kojeg nisam poručio, niti koji mi može biti od svrhe, ne želim ga itd... Ali poslije ovoga prvog puta, pakete otvaram odma u centrali pošte, i ukoliko ne odgovara, odma odbijem i vraćam nazad, onda tražim povrat novca, naravno samo paypal metodom plaćam, što uvijek dobijem nazad novac, ili u određenim slučajevima od prodavača tražim da mi ponovo pošalje paket, ali ovoga puta sa provjerenim odgovarajućim artiklom... Jer nije mala stvar kada dođe neki gadget od 300-400 KM, a nije to onaj kojeg ste poručili, kojeg ste želili kupiti i posjedovati... Dakle samo preporučujem otvaranje paketa u pošti, i ukoliko ne odgovara odma odbiti i nazad poslati automatski na adresu prodavača...
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    A šta kad poštar donese kući? Kako ide ta procedura? Otvoriš paket, ne odgovara, i onda ima kažeš šta?
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo u toku su pregovori za SSD, razmatramo najbolje opcije. Javim kako prođe.
     
  14. amarextreme

    amarextreme Aktivista

    Kada mi donese poštar na vrata, pa možemo reći nemal ista procedura. Ne potpisujem mu na onaj njegov list dok ne otvorim paket i provjerim, ukoliko ne bude to to, ne potpišem, on uzme nazad paket i pošta vraća pošiljaocu paket nazad, sa izjavom da nije bilo osobe koja bi preuzela paket/paket odbijen od primaoca... Pa znate da uvijek poštar traži potpisivanje Vaše... Samo što većina nas to odma švrljne i to je to... Ne idemo koracima, procedurom kako to treba da ide, nego samo što prije da se rješimo "obaveze" i da poštar ide s vrata ;)
     
  15. genetsko.mekinje

    genetsko.mekinje Novi član

    Ee raja moze pomoc, da mi preporucite stranicu za shopping nesta tipa h&m, bez opasnih cijena a nako da je fina roba :D
     
  16. kvaju

    kvaju Komšija

    Imas na ebayu h&m store, za cjene neznam kakve su.

    Sent from my Nexus S using Tapatalk
     
  17. genetsko.mekinje

    genetsko.mekinje Novi član


    Hvala, valjda su dobre cijene, sad cemo vidjet ako uspijem na searchu naci h&m store
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    vise od 10 dana stoji ovo "Processed Trough Sort Facility", ovo zapelo, ili? Buni me iznad ovo "The item is currently in transit to the destination"..

    [​IMG]
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Druže pričao sam ti o tome. Imam svoj paket koji je u NJ zapeo 09/11 i još 5 paketa prijatelja isto, od 27/11 - 02/12.

    Zbog toga sam ti govorio da platiš Express. A valjda će i taj NJ pročepiti vjerovatno pune cijeli kontejner za BiH pa da ga isporuče.

    Nema drugog objašnjenja nemoguće da se svaka pošiljka izgubi.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    rekao si mi to nakon sto sam ga vec narucio :)

    a nema sanse da cekaju da napune komplet kontejner za BiH, jer on ne pristaje u Neum, vec vjerovatno u UK, Fr ili sl. Tamo onda ide dalje kamionima, avionima i sl.