Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Vedo

    Vedo Moderator


    izgleda da je stiglo u BiH:

    [​IMG]

    Posto sam adresu dostave naveo neninu adresu (i paypal mi regan na tu adresu), da nju ne peglaju sa carinom i sl, mogu li ja kako otic i podici ovo?
     
  2. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Mozes kad ti stigne onaj papir da odes i platis carinu, ako odes bez toga onda ce ti na salteru reci da ga moras sacekat :p
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako ti je njeno ime na paypalu moras sa njenom licnom kartom otici, mada ne vidim da ce to uticati na iznos carine.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Kartica mi je izradjena ali nije jos stigla u Sarajevo, kazu mi da ce biti tu do petka sigurno. Eh sad posto cu da nesto kupujem preko moneybookersa za registraciju mi je potrebno ovo :

    [​IMG]

    Eh sad, zanima me da li cu imati odmah ove podatke po preuzimanju kartice ili cu morati cekat neke izvode, pa ce kupovina se morat odlazit jos koji dan? :(
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sve ćeš imati.

    Dakle, ime, prezime, adresa standardno. To znaš.
    Card number - broj na naslovnoj strani kartice.
    CVC Code - 3 cifre koje će biti na poleđini kartice, na kraju polja sa potpisom.
    Expiry date - datum isteka, odštampan na naslovnoj strani kartice ispod broja kartice.
     
  6. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    :) hvala drug.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nema na čemu.

    I moj paket iz Amerike iz novembra sletio u Sarajevo, prosto nevjerovatno preko 60 dana u zraku, Priority mail, ja ga bio halalio. :D
    Preznojavao se oko osiguranja u americi ovih dana i zivkao 10 puta dnevno, kad on sleti u Sa. :mrgreen:
     
  8. Vedo

    Vedo Moderator

    Ne gine mi carina :smt003 :

     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne gubi nadu i meni je ovo za SSD pisalo, pa platio samo par maraka nekakvih usluga (nije bilo stela da se zna).
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Hehe i moj je na carini. Vidi kako se Sena provuko sa SSD. :)

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  11. AjdinStrosa

    AjdinStrosa Novi član

    Kako poslati poruku prodavcu na amazon.com :D Ja se slomi evo vise od sat vremena trazeci ali ne mogu naci :D
     
  12. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista


    Jesi bio logovan na amazon, mozda je u tome caka...... :)
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Vedo stiže li paket?
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Opali i mene carina, zakazala sreca. U deset pm. Nije da nemam pare, nego mi zao dat ovim nasim lopovima.
     
  15. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Mene su neki dan opalili 80 KM carine i pdv-a, narucio dio za auto, stigao fedex-om za 5 dana iz USA.... :)
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    Lopovima? :D Pa ti si lopov ako ne platis. Uvozis, sta hoces...
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nije mi jos nista stiglo :roll:
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma pederi zesci, opalili 170KM za SE X10 koji je 710KM i sada 130KM za SSD koji je 370KM, na kutiji 60 USD.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pa jesu lopovi jer imaju nadrealne tarife i carine kako im vjetar puhne, a i odavno se zna da se ogromne pare kradu na carini.
    SSD G2 stigao prije 12 dana nema carine, danas stigao G3 ima carine. Vidis da nisu normalni. Sljedeci put cu aktivirat stelu, da budem siguran.
     
  20. selvin

    selvin Moderator

    Pa eto sta hoces, jednom naplatili drugi put nisu, opet si drzavi dao pare koje si trebao i svi sretni :D