Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Nema sanse da tekma bude 3D. Stvaranje 3D efekta od jedne te iste slike nije 3D. Moras imati dvije slike uslikane iz dva razlicita ugla. Ista stvar i sa videom.. dva "snimak" snimljena iz dva razlicita ugla koji su spojeni u jedan te se slićice izmjenjuju jedna iza druge.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    To sam samo primjer lupio. Moze biti nesh peto-deseto.
     
  3. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A tekma ne moze biti 3d zbog?

    Evo jedna ESPN-ova:

    [​IMG]
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Sta je sa glavnom kamerom ? Razmak izmedju objektiva mora biti veci kada je snimani objekat dalji. Naravno da se dobije nek 3D osjecaj ali snimati sa takvom kamerom vece daljine je isto snimati sa jednim objektivom.

    Moja greska je sto sam napisao da je nemoguce.. naravno da jeste samo sam mislio da se masovno ne snimaju a da mi je poznato da se od onbicnog snimka neke utakmice valjda pravi 3D.
     
  5. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Iskreno, nisam bas posebno upoznat s metodama, no gledao sam snimak olimpijade i ostao bez teksta. I ova londonska olimpijada ce ici u 3d. Masovno ne snimaju zato sto nema trzista.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok. Nisam fan 3D-a. Ako je dobro, neka rendaju onda. Isao sam sa tehničke strane.
     
  7. Adiade

    Adiade Novi član

    Iskreno, meni se sviđaju 3D filmovi i efekti, pogotovo imaxovi dokumentarci. Uskoro ce biti nacionalna geografija 3D kanal, nadam se da cemo bar za 3-5 godina i mi u bosni biti u mogucnosti gledati tj primati 3D signal preko kablovskih provajdera, do tada half SBS pa deri... :)

    sto se tice tekme 3D, nisam ljubitelj fudbala, ali ne vjerujem da bi gledao tekmu 3D :D
     
  8. nenolik

    nenolik Novi član

    gledao sam 3D tenis sa sky-a extra, a tako sam skinuo finale lige prvaka jednako u 3d fenomenalna dubina gotovo pa jednaka nekolicini 3d filmova sto sam gledo.

    cak i sam obicnom digitalnim fotoaparatom moze se dobit extra 3d fotografija, mene je odusevila 3d panorama kod WX7 comp. dig aparata od sony-ja.
     
  9. baiketh

    baiketh Novi član

    Gledao sam Chelsea-Manchester prošle godine u 3D

    Osjećaj neopisiv. Kum ima neki 3D LG televizor 42", full HD digitalni receiver i gledali smo na engleskom Sky-u utakmicu.

    Uz zvučnike od kućnog kina, osjećaj je kao da si stvarno na stadionu. Nekoliko puta sam se i trznuo da me lopta ne pogodi dok se nisam naviknuo da je ipak to tamo negdje u Engleskoj :)
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ljudi evo treba mi pomoc. Evo hoce starci da kupuju TV za novi stan, pa ja rekoh da se uzme plasma.
    Koja je najbolja do 2500KM max. 42 dijagonala. Pozeljno da je Panasonic.
     
  11. baiketh

    baiketh Novi član

    Za te pare možeš već uzeti 50" plazmu :)

    Ukoliko ideš na 42", onda ti je moj prijedlog Panasonic P42ST30E. Cijena je čini mi se nešto malo manja od 1500 KM
    Evo i recenzije
    http://hdportal.hr/recenzije/?reviews=r ... 30e-107-cm
     
  12. Adiade

    Adiade Novi član

    prika vidim da se ima keša, ali opet skontaj dali se isplati uzimati plasmu zbog potrošnje, troši ko vulkan.

    btw ako sunce dolazi u prostoriju, tesko ces da uzivas u njoj.

    ima ona i svojih prednosti u odnosu na lcd - led, samo sam rekao da obratis paznju ako vec nisi gledao.
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    potrosnja, da je ne gasi - racun bi mu bio veci za max 5-6 maraka..Ko daje 2500 za TV, ima i tog petaka mjesecno, tako da ti ta ne igra ulogu ;)
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako sam izdrzio kad mi je komp vukao cca 800W, mogu valaj i plazmu.
     
  15. Magnifico

    Magnifico Novi član

    S ovom neces fulati
    Preporuka
    TX-P42G30E

    http://hdtelevizija.com/2011/04/11/rece ... 0e-107-cm/
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ova mi je bas zapala za oci, izgleda super.
     
  17. Magnifico

    Magnifico Novi član

    Imam G20 koji je generaciju stariji od G30.
    Mogu samo reci da je TV fenomenalan.
    Procitaj malo na forumu temu o G30:
    http://hdtelevizija.com/forum/viewtopic.php?f=35&t=3403

    Stvarno mislim da neces pogrijesiti a na tebi je da odlucis.
     
  18. Nani

    Nani Komšija

  19. bavka

    bavka Novi član

  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Uzeo ja Grundig od 32", hd ready lcd, medjutim hocu da podesim digitalnu kablovsku i ne ide. :D

    Na plazmi radi, sve je tu, ali na ovom vidi samo 7 (njemackih) kanala. Sigurno treba eksperimentirati sa drzavom (ni na plazmi nije odmah htjelo), ali probao sam nekoliko kombinacija i nista.