Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Nani

    Nani Komšija

    Isto Stevey kao i sa BD670, razlika je sto BD650 nema ugradjen Wi-Fi modul a BD670 ima. BD650 koristi Wi-Fi eksterni modul kojis e treba zasebno kupiti. Oba su 3D playera i oba odlicno barataju sa mkv zapisima.

    Ono sto je cudno da BD640 dolazi sa Wi-Fi modulom u paketu ali ne posjeduje mogucnost 3D reprodukcije. To su uglavnom razlike izmedju ovih modela. Sada cijena odredjuje da li ici na ovogodisnju 6 seriju ili proslogodisnju 5 seriju za 2D prikaz.

    @Osko

    Hvala drug!
     
  2. osko

    osko Novi član

    Odluka je pala na LG BD650!

    Iako nisam ni mogo zamislit sebe da ću kupit 3D blu-ray player, cijena od 179KM je i više nego povoljna!
    Model LG BD570 je skoro pa i nemoguće pronaći u ovom trenutku, a cijena je sigurno oko 250KM.

    Nadam se da će LG BD650 zadovoljit moje potrebe u 2D-u na 42x10-ci.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, zbilja su povoljni ovi BD650, smijesno niska cijena, pa 100KM kostaju obicni media playeri, a gdje je tek 3D Blu ray. :D

    Nego, citam po netu da ima problema sa updateom firmware-a za ove BD650? Mnogima takodjer ne radi DIVX.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Samo da javim da se kanal pojavio. Istina crna slika (ali stoji ime kanala), valjda trebaju u potpunosti pustiti signal ali ocito ne treba nista manuelno cackati.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U potrazi sam za 32" LCD-om, do 600KM, kvaliteta slike nije primarna osobina (niti moze biti :D), nego niska potrosnja i sto vece mogucnosti (USB, DVB-C i sl.) Zbog niske potrosnje ne bi bilo lose ici na LED ali tada i cijena skace, a malom kalibracijom slike se moze i na CCFL televizoru oborit potrosnja, ako kvalitet slike vec ne igra ulogu.

    Ono sto sam odmah nasao je Sharp SH130, 600KM, naravno HD ready, 2 godine gara, DVB-T/C, USB - ovdje ne znam na cemu sam jer obecavaju i PVR+timeshift preko USB-a, pitanje je kako to radi.

    U Omegi imaju valjda neke Grundige po 560KM, specifikacije ne znam. Racunam da je to isto kao i Beko.

    Ostaje jos jedino Elit, Tehnomag ima 32" model po 490KM, slicnih mogucnosti kao Sharp, ali ime Elit itekako odbija. :D

    Najvise bi godila iskustva, ako neko zna kako se ponasa ovaj Sharp, posto je on favorit.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Imas za 650KM Sony 32". 720p. Detalje ne znam osim sto sam ja uredno spajao mobitel na isti, prepoznao kao storage i pustao neke klipove. Istina, imao sam roblema sa vecim rezolucijama klipa. Mislim i sa 720p i sa 1080p i ako je to bilo prije godinu dana pa se ne sjecam. Ima i DVB-c i DVB-t. Ako te zanima koji je model, mogu provjeriti.

    U tom rangu ima jedan LG LED ali na zalost ne znam model. Placen oko 700KM prosle godine pa pokusaj naci o cem use radi. Slika odlicna. 1080p.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne znam, ja ne vidim nigdje 32" Sony za manje od 700KM, a LG 32" LED 1080p kosta blizu 1000KM. Oko 700KM je 720p LCD od LG-ja... Zanimalo bi me koji su to modeli i gdje su te cijene. :D
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    32LV2500 je najjeftiniji LG model sa LED, ima te tunere i USB ali je 720p i premasuje tvoj buzdet za 200km (Genelec). Jedino da pogledas u ostalim prodavnicama da nije sta jeftiniji.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja kupovao sebi i bio jedn Sony oko 650KM 720p te ja uzmem ovaj model 1080p za 749KM. LG je kupio kum moga oca za nekih 720KM. Tak onesto. Mislim da ima skoro godina dana. Za ovaj sony ti provjerim koji je a mozda uspijem i za ovaj LG.

    Ja sam uzeo u TehnoMag-u.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tako sam i mislio, nema sanse nac 1080p LED za ~700KM. Niti realno treba, ali LED bi bilo bolje, zbog nize potrosnje. Kvalitet slike nema nista s tim.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja ti kazem da bi trebao biti ovaj LG. Cak ocekujem da bude sada cijena i ispod 700KM.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne vidim kako je moguce da ima takvu cijenu, kad je najjeftiniji 32" LG LED televizor u Genelecu 800KM, a nije niti FullHD. Plus, LED televizori su bili znacajno skuplji prije godinu dana.
     
  13. ma i sad je led skup,i to znacajno u odnosu na obicni lcd,al zato nema da se usije televizija od vrucine,slika fantasticna iz vise uglova gledanja ..
     
  14. nenolik

    nenolik Novi član

    32SH130 ti je super model LCD-a za nisku cijenu, timeshift opcija radi bezprjekorno mada naravno samo za digitalne kanale kao i kod lg,sony itd. za razliku od nekih modela koji zahtjevaju hdd za snimanje on moze na stick, jedina mana sporije paljenje TV-a i znatno losije uradjen interface televizora za razliku od ostalih proizvodjaca ali menu je na nasem jeziku pa nepredstavlja probleme, i jos lg ima podrsku mkv formata dok sh130 Xvid Divx.. cijena mu je 559KM u techno shopu,, najjeftinij LED LV2500 799KM pozzz:)
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U Techno shopu vidim da je 599KM. :)
     
  16. nenolik

    nenolik Novi član

    O da, oprosti to je ta cijena, bio je prije njega model po toj cijeni. :)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Sigurno ga ukrao a rekao da je kupio za 700.....
    ................
    .....
    .

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. Adiade

    Adiade Novi član

    zna li neko ima li u bosni kupiti oled monitora ili tv-a i kakve su cijene?
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jedan jedini OLET TV/monitor je postojao koji se mogao komercijalno kupiti, to je Sony XEL-1 (11 inca dijagonala), međutim Sony je i njega povukao, cijena mu je bila 7999KM u Mobil Media shopu, samo po narudzbi.
     
  20. osko

    osko Novi član

    Juče stigo BD650, kad otvorih kutiju :shock: zamalo srčani!

    Nije taj player koji sam tražio!
    - nije 3D (nije mi ni trebalo, al pošto je 179KM i masa funkcija, zasto ne?)
    - nema LAN priljučak (jedna od mojih bitnih stavki)
    - nema digitali audio izlaz

    Eh sad, jel to ima kakve veze sa našim tržištem i zapadnim, ne znam, al znam da prvo nego kupiš auto sjedneš i provozaš, odsad će tako da bude, ovako nikad više!

    Sve pripremio za kućnu mrežu primoran da kupim verziju BD660 koja je (sve ono što je trebala bit BD 650) skuplja za 90KM (konačna cijena 269KM).

    Čitajući specfikacije BD660 vidim da ima jedan HDM verzije 1.4 a kod mene tv sa HDM 1.3.

    Da li su ostale iste dimenzije HDMI kabla vezije 1.4 i 1.3?
    Da li ću ja moći spojiti novonaručeni BD660 sa 1.4 verzijom HDMI na svoj TV koji ima HDMI 1.3 običnim HDMI kablom bez ikakvih dodatnih adaptera?

    Zamolio bih na brzom odgovoru pošto sam stvarno u škripcu!

    Hvala unaprijed