Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. nenolik

    nenolik Novi član

    ja sam mjerio potrosnju plazme 42" pt 353, I porosnja na ustedi energije je 130-140W kad se postavi na zive boje sa savings off ide i do 200W
    sto je znatno veca razlika od lcd kojima je prosjek 100W na standardnim podesavanjim(bez ustede energije ) a LED 80 prosjecno. :)
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kad smo kod tog šta konkretno radi power saving kod panasonic plazmi?Da li utice na kvalitetu slike?
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma sigurno smanji svjetlinu za 20%. :D
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Pa i ne osjeti se toliko. Pa sta je preporucljivo onda isključiti?
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Svaki aspekt slike koji vrsi nepotrebno procesiranje, noise reduction, Eco mod, vivid colors itd
     
  6. osko

    osko Novi član

    Mrzim picajzle koje gledaju da uštede na struji mjesečno 4-5 KM, a odu u kafanu i popiju 50-tak KM za par sati! Smiješno. Razumijem penzionere i njima slične, kojima je svaka marka bitna, al oni sigurno i ne razmišljaju o plazmi ili lcd-u.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Znaci isključiti power save? Nije bitna potrošnja samo kvalitet slike.
     
  8. nenolik

    nenolik Novi član

    kod LG-a i Sony-ja znam da korekcijom pozadinskog osvjetljenja vrše ustedu ( tj svjetlija prostorija jace osvjetljenje i suprotno ) , ali znatno unistava kvalitet slike, i ja bi ga definitivno iskljucio bez obzira na tri puta vecu potrosnju :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene je power save iskljucen, jer je cista glupost. Mogao bih i sam stavit brightness na 20 da dobijem istu stvar.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja uopste ne primjetim razliku sa power save on i off na panasonic plazmi, ili primjetima ali tako malo da je zanemarivo. Pa zna li neko tacno sta ta opcija radi, glupo je ako samo smanji brightness. Jedino je moguce da radi nesto slicno dinamickom kontrastu, da smanji brightness kod presvijetlih scena!?
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa jel' imas senzor svjetlosti ? Trebalo bi da radi isto kao i kod telefona. Ako ti je tamniji ugodjaj u sobi, spusti kontrast/osvjetljenje.. i obrnuto. Digne postavke kada ti je dan i slicno. Tako je barem kod mog sonija.
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma nema taj senzor, starija je plazma pv8p

    EDIT: Evo sta pise u manualu od tv-a. Power Save - Reduces brightness of picture to economise on power consuption (off/On). Samo sto ja ne primjetim gotovo pa nista.
     
  13. AdoSA

    AdoSA Komšija

    samo mali update na moj prosli upit...
    Nosaca za LCD/Plasma imate jeftino kupiti u Penni Plus-u kao sto je neko ranije naveo. U ponudi su im fiksirani nosaci, imaju i par modela rotirajucih ali su po meni bezveze. U TehnoShop-u pored Merkator-a u lozionickoj ulici ima se uzeti kvalitetnijih ali s tim i skupljih nosaca. Model koji sam uzeo je odlican, TV se moze rotirati 180 stepeni horizontalno, 20 stepeni vertikalno i moze se malo tiltovati cisto da se ispravi ako je nosac malo ukrivo stavljen. Da napomenem da na nosacu dodje i mala vaservaga. cijena mu je 145KM
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Koji je tacno model tv-a?
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    42pv8p
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Jesi li siguran da nema senzor ? Nasao mrtve linkove uputstva.. nisam siguran kao ni ti sta bi drugo moglo biti osim senzora.
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma jesam. Nema ono da potamni sliku ako iskljucim svijetlo i obrnuto.
     
  18. baiketh

    baiketh Novi član

    Šta mislite o SAMSUNG LCD TV LE32D450. Je li puno za njega dati 649,00 KM?
    Ima li nešto da predlažete u tom cjenovnom rangu (50 KM više manje), a da je bolje?
     
  19. nenolik

    nenolik Novi član

    Moje misljenje jeste da u rangu do 700KM najveca razlika izmedju LCD ekrana jeste da li je full HD ili HD a imas do 699KM sigurno preko 20 modela televizora renomiranih proizvodajca, sto za mene i nije nesto jer ja licno tesko primjetim razliku izmedju full hd i hd na 32", ali imas PFL3606-699KM ; BX320 699 ; lk450,lk430 -699, lk330-629KM sh130 599KM, sh320 649 KM i moja preporuka pfl4606 749KM...

    tako da je tvoj najveci odabir koji brand da odaberes :))

    lijepi pozzzz
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Gdje u Sarajevu ima najbolji izbor Plazma/LCD TV?

    Ako moze da neko navede i da baci koji link za njihove shopove..