Guild Wars 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Aug 11, 2011.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Može li se prekinuti skidanje beta klijenta pa kasnije nastaviti? Dosta sam skinuo, konekcija je spora, pa ne bih sad da izgubim sve što se skinulo.
     
  2. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Ah, što imaš sreće ovako rano.
    Može se prekinuti, samo klikni gore na "X". Kada pokreneš kasnije on će izuzeti sve do tada skinute fajlove i nastaviti skidati preostale.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma


    Zašto kažeš da imam sreće? :D
    Hvala, to mi je trebalo.
     
  4. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Zato što si ovako rano mogao da dobiješ odgovor :)
     
  5. vutra

    vutra Komšija

    Uletih :smt003
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Također, samo mi vokri što sam tek maloprije saznao, pogotovu što je mail stigao 16.! Valja sad' dragocijeno vrijeme potrošiti na download! :smt005

    Edit: 20GB!? Damn! :evil:
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislio sam Sylvari igrati kad izadje, ali mi ova pocetna zona skroz prenatrpana, previse trave i guess, malo me smorila. Asura mi je extra, pogotovo Guardian animacije.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja sam se totalno izgubio u igri, a ono što sam skontao nije loše :D Kretanje mi je očaj totalni, nije mi nešto prilagođena za početnike. Također mi se ne sviđa kad u po frke čujem pucnjeve negdje okolo, okrenem se i vidim lika s pištoljem/ima. To mi totalno kvari ugođaj. Često mi se u nekim većim borbama sve svodi na korištenje skilla koji nije na CD. Nekad pokušam da uradim ono stvarno nešto, ali mi je svaki combo bio sasvim slučajno. U suštini, to je vjerovatno jer sam newbie pa se s vremenom popravi. Dobar MMORPG.
     
  9. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Tako je i meni u prvoj beti bilo, konfuzna je igra ispcetka. Sad trecu betu igram i sve ide bez problema :)
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma sigurno da je tako. U suštini mi je kretanje najviše smetalo, ostalo tu i tamo.

    Ako ima neko da bi igrao, a da ima brzu konekciju, daću mu ja svoj account pa nek se izigra, može čitav dan igrat što se mene tiče :D
     
  11. ZubicVila

    ZubicVila Aktivista

    Mislio sam da je do mene, ali stvarno je konfuzna igra na pocetku ...
     
  12. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Meni je druga beta bila konfuzna ali sada kada sam zaigrao sve je išlo nekim normalnim slijedom. Na kojem ste serveru. Ja sam na Blacktide-u.
     
  13. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma naviklo se da te questovi vode dalje. Ovdje se mora malo istrazivati ili ces biti underleveled.

    Sto se tice koristenja skill na CD-u, sta tacno ocekujes od prve zone i uopste levelanja? :) Ako ti je do razmisljanja, radis dungeons ili PvP.
     
  14. Esh

    Esh HWB

    Utisci, paralele sa proslim GW-om, drugim MMO-ovima?
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sa prvim GW-om dijeli samo prilicno cheesy pricu. Sad je zapravo jos gora, k'o da je pisano za trogodisnjake. Mislim da je vecina gamera barem preko 18 godina, ne znam sta je s ovim prilagodjavanjem za djecu. Teski fantasy kliseji. Nije igra nikakva revolucija, i dalje su questovi kao i u svakom drugom MMO-u (ubij toliko toga i toga, donesi to i to sa par jednostavnih mini igara), cak bi rekao da su u Cataclysm i WotLK raznovrsniji, samo su ovdje bolje upakovani. Problem sa dinamickim eventima je sto ces vecinom doci u pola eventa i nemas pojma sto ga radis i sto ako nemas nafake da naletis na evente, ostanes underleveled. Takodjer, problem je u comatu ako ima vise od 4-5 ljudi efekta je milion, ne vidis nista, to trebaju smanjiti definitivno. Ako igras melee nemas pojma ni sta udaras. U early buildovima je bila aura oko monstera tako da se lakse vidi, ali narod kukao kako im kvari imerziju, pa uklonili... Na drugu stranu, igra je prelijepa, svijet jako detaljan, ziv, daleko boje uradjen od ostalih MMO-ova, cak i single-player RPG-ova. Muzika je odlicna, dosta toga je preuzeto iz GW1 i doradjeno. Combat je puno dinamicniji (castanje u pokretu, nema resursa tipa mane, nema downtime-a, kad si out of combat regenerise se brzo health). I uopste je igra uradjena da nema puno trosenja vremena na hodanje, pa se tako mozes teleport na waypointe kojih ima 5-6 u svakoj zoni i gradu, crafting materijale mozes slati odakle hoces u storage, kad zagines imas downed state koji ti da sansu da se ozivis ako se izhealas ili ubijes monstera. Ovo sto nema downtime-a je i mali problem, jer ljudi nemaju kad pricati jedni s drugima, iako desetine ljudi radi isti event na kraju se svi razidju prema novom eventu. Iznenadjujuce nedrustvena igra s obzirom da svi rade zajedno konstantno. Takodjer, svako ima svoj loot, tako da nema KS-anja. Cim vidis da se nesto desava, uskocis i pomazes.

    Ne pada mi vise nista napamet, u biti kao i ostale bolje MMO igre, samo drugacije upakovano i vise casual, pristupacnije. Jako dobra igra, samo je steta sto je prica takva kakva je.
     
  16. Adi Zeljkovic

    Adi Zeljkovic Aktivista

    Ne znam, nisam igrao prvi GW ali sam zato igrao dugo vremena WoW i Lotro pa i jos par MMORPG igara usput. GW2 je prelijepo uradjen, svijet je napravljen tako da svaki detalj izgleda fenomenalno. Muzika je u odnosu na ostale igre puno bolja. Kao što je rekao Pelikan efekata skillova ima puno tako da to malo zna biti iritantno ali bolje i to nego da ih nema. Prica je za mene odlicna, za druge ne znam. Svidjaju mi se oni razni cinematici :). To bi bilo moje misljenje.
     
  17. Triforce

    Triforce Aktivista

    Nisam igrao GW1 ali nisam nesto ni iznenadjen sa GW2.

    Guardian sam. Sminka je sto mozes puno weapona koristit valjda zato jer imas samo 3 skila po weaponu.

    Underleved sam bio pa sam moram radit evente i questat. Osjecao sam samocu jer niko ne prica. Radimo event i fajront... Samo jednom je frajer napisao " lol this is funnier than in RL " kad samo grudvali neku djecu xD.

    Problem je sto ne znam dje cu, sta cu. Prica nidje veze idi ovo ono spasi, usli u svijet duhova naki debili i tako. Mada mozda sam pretjerao. Tek sam lvl 7-8 pa mozda treba da se razvije prica ? Ili je ovo samo pocetna prica za svaku rasu ?

    U ostalim MMO-ovima me je vukla zelja za high lvlom, cool bossovima, cool skilovima i tako tim stvarima, dok u GW2 nemam nista ( ili barem nisam dosad vidio ) od toga tako da i zelja za napredovanjem je mala. Usao sam bio na WvW jednom i udarao NPCove valjda pred vratima. Lagalo koda preko dial upa igram ( ne fps lag, nego net lag. treba par sekundi da mi skill casta a oni me ubise ).

    Kako sam citao ljudi su govorili kako ce biti puno stvari da se radi, da se ulozi puno sati ali ja to jednostavno ne vidim.

    Mozda sam se zasitio sa MMO-ovima, ili sam jednostavno previse izgubljen ko ce ga znat.

    Ali svijet je dobar pravo i oni oni mali questovi tipa pomozi ovom pomozi onom, npcevi ti mašu to je cool. Daje osjecaj zivota igri.

    edit: trebali su ubaciti nekog jakog low lvl raid bossa da se raja udruzi. meni mozda previse nedostaje standardni healer i tank kombo :(
     
  18. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Sve mi je jasno i prihvatljivo u tom mišljenju što se tiče igre jedino mi nije jasno kako misliš da je priča površna i da nema dubinu. GW1 prvi dio (kasnije nazvan Prophecies) imao je fantastičnu priču koja me je toliko vezala da sam morao proći do kraja. Tada nije bilo nigdje informacija u kojem smjeru priča ide. Ovdje su to uradili malo drugačije. Imali su priču prvog dijela koju je trebalo uvezati i doraditi i nastaviti. Veze između priča se mogu naći u dvije knjige koje su izašle prije objave GW2 a radi se o "Ghosts of Ascalon" i "Edge of Destiny" koje kako kažu mnogi odlične knjige. Koliko sam ja mogao primijetiti skoro sve današnje MMORPG igre zahtijevaju od igrača da pročita dio priče unutar LORE-a na oficijelnoj stranici da bi se dobila što bolja slika čitavog svijeta. Jeste da je malo zamorno ali sam primijetio da zaista dosta igrača vodi računa o tome i čak diskutuje o nekim neobjavljenim detaljima koji bi mogli uvršteni u priču. U suštini GW je uvijek bio više orijentisan ka PvPu tako da priča i ne igra neku tako veliku ulogu.
    Što se tiče nepreglednog fight-a tu si upravu da predstavlja problem ali meni lično se mnogo sviđa i daje mi zaista osjećaj da je svijet živ i da sam dio velike bitke. Zar zaista misliš da je u stara vremena kada su ljudi vodili ratove mačevima i oklopima bilo predvidljivo sa kim se boriš i odakle udarci dolaze, upravo suprotno, nisi znao odakle će te prije snaći sjekira, mač ili strijela. Programeri su odradili fantastičan posao i na svakom koraku se vidi veliko bogatstvo detalja gdje je zaista trebalo vremena i truda. GW2 neće biti za svakoga ali sa gledišta čovjeka koji ima stalni posao i malo vremena ovo je odlična igra za provođenje malo raspoloživog vremena.
    Što se tiče zajednica i komunikacije među igračima, vremenom će ljudi doći na mjesta i neprijatelje gdje neće biti moguće samo tako uskočiti u borbu i pobijediti već će trebati dobra stara koordinacija među igračima a tada će svi shvatiti da programeri nisu zapostavili taj segment. Treba biti strpljiv i čekati elitne bosove koji će svima praviti glavobolje. Do tada ću da uživam u samostalno istraživanju svijeta a ako mi se "ćejfne" pristupit ću grupi da završim neki quest. Lijepa sloboda izbora.
     
  19. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    @triforce, imas u svakoj pocetnoj zoni ogromnog bossa negdje na 15ak lvl, na nivou WoW raid bossova (samo puno usminkanije, animacije vrh itd), samo je problem potrefiti se u pravo vrijeme tu jer treba citav chain eventa uraditi da se on spawna. Prvi dungeon je na 30ak level i prvi prolazak tj story mode je skroz lagan, zergfest. Explorable mode je skroz tezak, nama je trebalo 2 sata da uradimo. Bossovi imaju dobre mehanike, ali ono sto treba ukloniti je waypoints u dungeonu. Znaci pogines i dok ostali udaraju bossa ti se mozes teleport na pocetak dungeona i dotrcat do bossa bez da se on resetuje. Opet mislim da ljudi prestrogo ocjenjuju ove pocetne zone i kako u njima ne treba puno razmisljati itd. U kojem to MMO-u trebas razmisljati dok se levelas. Pocetne zone treba gledati iz ugla nekoga ko prvi put igra MMO. I da sto se loota tice, u GW-u ti nema grindanja toga, na max levelu svi weaponi imaju iste statse, samo drugi modifier. Jako brzo se nadje savrsen item. U GW-u se grinda odredjeni model itema :)

    @ragnarok, citao knjige, ispodprosjecne, pogotovo ona (mislim da je prva) gdje kao da opisuje dungeon run haha Ko voli lore treba procitati barem zbog onog djela u Ascalonu :) Prica je dobra, ali nije dobro predstavljena imho, tj dijalozi su skroz povrsni, slabi, tako je bilo u GW1, tako je i sada. Nekome ko je citao puno fantasy knjiga smeta... Mene PvP ni ne zanima, a veliki sam GW1 fan, tako da pravdanje "nije bitna prica u gw svijetu" kod mene ne pije vode, a pogotovo ne ovo poredjenje sa real-life medieval borbom. Jednostavno se ne trebaju spell efekti povecavati s vecinom monstera. Kad je boss ogroman i udaris fireball, citav ekran zauzme. Oni u melee nemaju pojma u sta udaraju.

    Evo neki lik nagurao 35lvl i dobio jedan od prvih armor setova http://imgur.com/a/vnIKH Sminka izgleda :) Inace u igri ima 300+ boja koje dropaju od monstera. Uglavnom ima svaka nijansa koja ti padne napamet. Inace kustomizacija lika je uradjena extra. Sto se tice prikaza igre, grafike, detalja, svijeta itd, mislim da je GW2 klasu iznad ostalih MMO igara. Dodje ti da onako istrazujes svijet bez ikakvog cilja :)
     
  20. Triforce

    Triforce Aktivista

    Hmm. Moglo bi se ovo kupiti iskreno :D