Guild Wars 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Aug 11, 2011.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sa FPS nisam imao problema, sve max, shadows, AA iskljuceno, nijedan crash u ove tri bete. Sto se tice craftanja, ima i discovery sistem tj mozes iskombinovati do 4 materijala koji ti mogu dati neki novi recept za item. Ja sam u toj pecini ostao sigurno 2 sata jer kad padnes, moras cekati da te neko revive, a konstantno se spawnaju veteran mobovi i oni mortari (urghh). Naravno, na kraju dobijes lijep proplanak i pogled na zonu, nigdje chesta xD Ove jumping puzzle su super stvar kad se naviknes na movement koji je malo cudan i OBAVEZNO iskljuciti "dodge on double tap"! Zadnjih 3-4 sata sam samo istrazivao, hodao po gradovima, sve extra uradjeno, puno hidden zona po citavom svijetu.

    Ko bude igrao, da ne bi ostali underleveled trebate istraziti pocetni grad i od toga dobiti exp, dok evente radite usput i gathering, a onda i crafting i nema problema sa exp-om. Naravno, uraditi i hearts, vistas, POIs... Ne treba ici od srca do srca i samo njih raditi, oni sluze da te privuku u neku zonu. Dosta ljudi koji su navikli na staro questanju prodju pored eventa, urade heart i ide na slijedeci heart. Takodjer iz grada mozete se teleportovati u druge gradove i tamo raditi evente (jer budete down-scaled na odgovorajuci level, pa ne bude roflstomp). Na veteran mobovima nema button-mashanja, nego valja pametno koristit skillove i dodge. U drugoj zoni su vec prilicno cesti veteran mobovi, a i championi, dok u poslije level 20 champion mobova ima kolko hoces. Pocetne zone su pocetne i naravno da nece u njih ubaciti nista pretjerano zahtjevno.
     
  2. vutra

    vutra Komšija

    Vidio sam taj discovery sistem, samo što nikad ništa nisam uspio ubaciti u one slotove :D
    Što se tiče pećine, bio sam jednom s par drugih igrača koji su znali kuda treba ići, tako da sam nakon par minuta ostao sam, popio batina i lagano napustio prostorije
    [​IMG]


    "collect 10 bear asses" :smt005
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. lenquist

    lenquist Novi član

    Malo sam kopao po webu u potrazi za najboljim ponudama, međutim uglavnom se cijene isto kreću: oko 45E - 50E za pre-purchase edition, dok je znatno jeftinija standard edition i može se naći za 35E. Najpovoljniju ponudu za pre-purchase imaju na gamesrocket.de (http://www.gamesrocket.de/download/Guil ... ition.html) za 42E, ali kada sam pokušao kupiti preko PayPal-a tražili su mi da se verifikujem fotografijom sebe kako držim ličnu kartu :shock: što sam odbio da uradim pa su mi refundirali novac.

    Valjda će biti neka akcija, ima još mjesec dana fore :)
     
  4. vutra

    vutra Komšija

    Taj headstart od 3 dana nije vrijedan dodatnih para, tbh. :smt102
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  6. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Headstart ili ne, cijena igre se neće mijenjati znatno nakon izlaska.

    Lenquist ja sam kupio na toj stranici preko ClickandBuy i nisu mi tražili nikakvu dodatnu sliku ili nešto slično. Sve je prošlo bez ikakvih problema, osim što sam izgubio malo vremena da verifikujem svoj ClickandBuy account.
     
  7. lenquist

    lenquist Novi član

    Znam, ja sam u procesu verifikacije kod click&buy, možda i uzmem preko njih na gamesrocket. Evo nešto zanimljivo :)

    http://www.youtube.com/watch?v=rx4UdIpaCWU
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  9. Esh

    Esh HWB

    I koliko ljudi se na kraju odlucilo na kupovinu?
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Ako ne bude nista zanimljive za igrati ja cu vjerovatno uzeti.
     
  11. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja uzeo, ali ne vjerujem da cu moci puno igrati na releasu, ostao mi jedan ispit, a taman se nekad poklapa sa launchom. Ima vec lista servera, pa mozemo i svi na jedan, mada to nije toliko bitno jer postoji guesting tj mozes otici sa istim likom na neki drugi server.
     
  12. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Također sam kupio igru, zbog redovnih životnih obaveza neću igrati hardcore više casual.
    Poznajem još nekoga ko je kupio igru i tvrdi da imaju već bruku raje spremno za početak. Još nisu odlučili na koji će server.
    Ovo za server je bitno jer biće neka ograničenja pri igranju na drugom serveru a promjena servera je samo jednom dozvoljena nakon toga se plaća kao usluga, s obzirom na proces prebacivanja podataka i održavanje server infrastrukture podpuno razumljivo. Sve se plaća, sretan sam što mogu uopšte igrati GW2 kao Buy and Play varijantu.
     
  13. vutra

    vutra Komšija

    Ja sam planirao kupiti ako bude sve išlo po planu. :)
     
  14. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Lenquist ja sam kupio na toj stranici preko ClickandBuy i nisu mi tražili nikakvu dodatnu sliku ili nešto slično. Sve je prošlo bez ikakvih problema, osim što sam izgubio malo vremena da verifikujem svoj ClickandBuy account.[/quote]

    Znam, ja sam u procesu verifikacije kod click&buy, možda i uzmem preko njih na gamesrocket. Evo nešto zanimljivo :)[/quote][/quote]

    Lenquist kakva je situacija? Jesi li uspio završiti sve sa CnB?
     
  15. lenquist

    lenquist Novi član

    Čekam mjesečni izvještaj kartice ovih dana, pa da mogu unijeti ove random iznose, ne da mi se ići do banke i tražiti izvještaj posebno. Valjda će sutra :)
    Onda uzimam i ja, samo mi recite jeste uzeli na gamesrocket.de ili .com
     
  16. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    Uzeo sa .com stranice. To je za ostale zemlje u Evropi. Tamo je i najjeftinije jer nije uračunat PDV.
     
  17. vutra

    vutra Komšija

    Sutra stress test oko 8 (3PM EDT, mi smo na UTC+1) sati naveče.
     
  18. lenquist

    lenquist Novi član

  19. lenquist

    lenquist Novi član

    Uzeh i ja, vidimo se na stress test-u. Hocemo li se nalazit tamo, da se dogovorimo
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma prekratko traje, a i bice dosta prekida, nema bas nekog smisla nalaziti se. Malo istrazivati gradove i to je to :)