Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. donjapa

    donjapa Overclocker


    Bi postajala, ali bi isto tako morao platiti nasima na carini - osim ako ne prosverca.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pa valjda nece skontat 2 cizme hahah,vjerovatno im ne bi prijavio..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    U radnji u kojoj kupuje čizme popuni Taxfree obrazac za povraćaj PDV-a, svrati na SLO-HR granici
    u kućici na kojoj piše Taxfree šalter ili tako nekako, ne sjećam se dobro, da dokument i to je to.
    Čizme raspakuje, ubaci pod noge, šta naši carinici znaju čije su čizme, lol, te neće ih prijavljivat pod uvoz.
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ma to mi treba,hvala puno legendo !

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ljudi namještaj šalju po autobusima a on da ne može čizme proševercat :mrgreen: , nek se odma riješi kutije, malo ih isprlja i nek stavi sa svojim stvarima koje nosi. Mada ih ni ovako niko ne bi trebao ni pogledati :)
     
  6. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ma dobro, sve zavisi od granicnog prelaza i kad je uzeo povrat, ako ce to raditi npr. na meni najblizem granicnom prelazu "Bosanski Novi" tu je granica u jednom za Hr i BH, pa kako onda da kod Hrvata trazi povrat poreza a da ga ovi nasi ne vide? Zbog toga sam napisao da bi se trebao snaci na drugi nacin, ali nisu svi granicni prelazi isti pa vjerujem da na nekim moze komotno uzeti novac kod hrvata - izvadi otpakuje sakrije - prodje kod nasih.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo jednog malo cudnog pitanja :) Prijatelj hoce da kupi noz preko neta, http://www.ebay.com/itm/NEW-Smith-Wesso ... 1e6ffe75ec Pa da li moze doci do nekih "problema" prilikom kupovine ovog? Ne znam da li se ovo pika kao kakvo oruzje ili tako sta, kakva je politika sto se tice ovog.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Mislim da to preko granice ne smije preci bar mislim tako..

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I puno manje nozeve od toga oduzmu ovi saobracajni kad te zaustave, a kamoli preko granice :D
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ja sam do sada narcio najmanje 15-tak nozeva i svi su mi stigli bez najmanjeg problema.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    s tobom vise ne pricam :mrgreen: :lol: :lol: handžar men :p
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Koljac. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  13. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa buduci da mi je ribolov hoby Vec nekih 23-24 godine razvio sam ljubav i prema lovackim nozevima cakijama i slicno :)
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma vala onakve nozine ne trebaju ni za ajkule, a kamo li za zele kakve ti fatas :smt003 :p :p :smt005
     
  15. EMTEC

    EMTEC Novi član

    Mala greška u koracima. Hrvatska još nije u EU. Račun ovjerava na izlasku iz EU.
    Ukoliko ti rođak radi u EU i ima boravišnu vizu onda ništa od povrata PDV-a.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  16. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    'Cyber Monday', 26og ovog mjeseca. Kada budu velika snizenja online, nesto kao sto bude po prodavnicama za 'Black Friday' (ide se ove godine u 00:00h da se vidi i taj cirkus :D ).
     
  17. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    U kojim prodavnicama?
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliko otprilike traje da dođe roba iz Kalifornije do nas?
     
  19. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Kojim shipping carrier? USPS oko 2 sedmice + cekanje na carini, fedex i UPS oko 4 dana + cekanje na carini
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    USPS je. Mislim da je prošlo dvije sedmice. Koliko se čeka na carini?