Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koji USPS? Iz Kalifornije nekad putuje 10 dana do istocne obale, a do nas zna da se otegne i preko mjesec dana. Ukucaj na trackingu i vidi sta pise.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Mislim da vecina ima rasprodaje za taj dan.
     
  3. Esh

    Esh HWB

    Zapadna obala, izmedju dvije i tri sedmice. Probaj upisati broj za pracenje posiljke na bhp.ba pa ces vidjeti je li paket dosao u BiH.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne prolazi ba bhp.ba, dakle nije još stiglo kod nas. 21. oktobra je napusilo sjedište iz CA, pa eto vidjet ćemo kad će doći :) First-Class Mail International je pošiljka. Hvala na pomoći i informacijama.
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Neće ga ni biti na BHP. First class ne skeniraju naši. Samo ćeš vidjeti kad napusti istočnu obalu.
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    narucen dio za auto iz engleske u srijedu oko 15:30, danas kuca postar na vrata vec stiglo, et ima nesto pozitivno u ovim postama, doduse jest postarina kostala ko i sam dio al isplatilo se :mrgreen:
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa iz engleske je godinama vec standard 4-5 dana. Bilo kakva Royalmail posta bila.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    iz engleske sam do sad jedino kupio bf3 i znam da je trebalo 10-15 dana da stigne do mene pa me zato ovo i cudilo sto je stiglo ovako brzo...jbg kad sam navikao na dx i cekanje po mjesec - dva pa se covjek i standardu obraduje :mrgreen:
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Platim artikal paypalom, kaže da probam s drugom karticom. Hajd ništa, odem do banke da dignem pare, kad kaže taj novac vam je zamrznut. Dođem kući, kad na emailu da sam kupio artikal, ali ne dobijam cdkeya. Prepiska preko maila sa supportom od te stranice, i na kraju kažu da nisu dobili pare i da vidim sa paypalom da mi vrate pare. Kako i šta sad s tim paypalom vidjeti da mi odmrznu taj novac?
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mozda da pokusas da zovnes Paypal telefonom, u Irskoj im je HQ za Evropu, ja sam jednom zvao, ljudi bas ljubazni. Pogledao listing na kraju mjeseca, opste nije bilo skupo, 8 minuta sam pricao, oko par KM-ova je izaslo.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    Ako si dobio neku lovu putem PayPala - ona ti bude zamrznuta nekih 30ak dana (cini mi se), tek nakon toga mozes sa njom raspolagati i prebaciti je na svoju karticu npr.

    A ako ti nije htjela proci kupovina, onda nisi imao dovoljno novca na racunu koji ti je vezan za PayPal. Dzabaa ti lova na PayPal racunu ak nije proslo tih 30ak dana, isto kao da je ni nemas do tad ;)
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni su tako zamrznuli pare ali ono što sam kupovao nisam dobio dok sam koristio direktno plaćanje sa kreditnom bez posredstva paypala. Zvao sam rajfajzen jer vidim pare skinute sa računa ali nisam dobio što sam kupovao. Kažu u banci zamrznute su pare dakle tu su ali ne možeš sa njima raspolagati. Transakcija nije prošla i čeka se 30 dana da se pare vrate.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Lova nije zamrznuta, mozes je povuci uvijek, ali uz proviziju, a svakog prvog je besplatan automatski withdrawal.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    ja ne nadjoh tu opciju nigdje. Mislio sam da paypal zadrzi lovu kod sebe, u slucaju neke mandze da je moze vratiti onom ko ti je uplatio. Sto vise imas OK transakcija putem PayPala - tako se taj vremenski rok i smanjuje. Tako ga ja shvatih.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Zadnji put sam povlacio lovu prije par mjeseci pa nisam siguran, ali sam uradio withdraw 2 dana po prijemu na balans, cini mi se 5$ ili tako da je bila provizija.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Situacija kao ko kod mene. Dakle, narednih 30 dana ništa od love? Valja sad vratit mušteriji pare iz svog džepa :D
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Najbolje nazovi pa se raspitaj možda za neku sitnu proviziju dobiješ pare nazad.

    Bio sam 04.11. na bankomatu pare još nisu vraćene.
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa jesi li dobio email od PayPala 1.11 da je obavljeno automatsko povlacenje para? Ja svakog prvog dobijem taj mejl ako ima ista para na balansu, pare u banku legnu kroz 5-6 dana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jok kakav paypal ovo je bilo direktno preko visa kartice kupovina.
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Aaa, skonto sam te pogresno. Refundirane pare na Visu legnu kroz slicno vrijeme, 5-6 dana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk