Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Iz iskustva, mjesec dana se ceka.
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nema sanse, refund na unicredit visu prodje kroz max heftu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    U Reifeissen je 30 dana. Govorim o slucaju kad nesto pokusas kupiti, a pare niti stignu gdje si htio uplatiti, niti ostanu u banci, nego negdje izmedju.
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa ja i o tome pričam. Transakcija tj. pokušaj transakcije bio je 10. prošlog a bio sam u nedjelju, ponedjeljak na bankomatu nisu pare vraćene tako da očekujem ih ovih dana. Na telefonu rajfajzena mi rekoše mjesec dana.
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Oh, to će biti onda žestoko. Sad trebam vratit mušteriji pare, a njih nema :?
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Pošto odavno nije bilo preporuke konkretnog servisa, evo jedan od mene. U pitanju je e-shop za kupovinu telefona i dodataka, britanski Clove. Šalju u BiH, moguće je izabrati slanje Royal Mailom (20 GBP), DHL-om (30 GBP) i Fedexom (35 GBP). Cijene u zagradi su za poštarinu na masi jednog telefona, a dobra vijest je da uredno uklone i svoj PDV. Naravno, kod nas slijedi plaćanje carine.

    Nakon prve kupovine, neophodno je poslati scan pasoša ili vozačke, za potrebe verifikacije kupca.
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zna neko neku firmu, agenciju, šta god, koji rade usluge tipa da kupiš u preko neta u Americi neki artikal i da to onda oni ovamo shippaju, a da su pouznadi naravno? Mislim da se to već spominjalo ovdje. Koliko bi bilo troškova carine na 180 KM vrijednosti?
     
  8. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja imam tu account: http://www.borderlinx.com/ Licno nisam ovo koristio, ali je forza ili XTRage (ili neko drugi odavde :D) narucio HP TouchPad kada je bila ona rasprodaja i uredno mu je doslo, s tim da je on u Becu, ali rade i za BiH koliko znam. Mislim da su im cijene razumne, imaju fin kaklulator tamo, zavisno od tezine i dimenzija, jedini belaj mogu predstavljati ovi neplanski troskovi na nasoj carini, gdje haman ne znas kako ce te zapast. Ukoliko kombinujes sa nekim narudzbu, mogu slati tako zajedno pa izadje osjetno jeftinije.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne podržavaju ovi BiH koliko vidim :| Ma ništa, jedino zganjat nekog ko dolazi iz Amerike, ili tako neku kombinaciju, platit na kafu 20-30 KM i eto :)
     
  10. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Imam pitanje u vezi narudze sa eBeya narucio sam par stvari iz USA Oklahoma city First-Class Mail International ,28.10 je naruceno imam tracking number 30.10 posiljka je stigla u Chicago i tu stoji vec 12 dana interesuje me jeli neko imao slicno iskustvo sta je u pitanju :)
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eventualno ce se pojaviti, trackeri nisu uvijek up-to-date, barem ne iz mog iskustva.

    Trebalo bi biti sad nekad, jedno mjesec dana i onda pocni da se brines i odmah da saljes upit tamo, nedaj da prodju 45 dana niposto jer ce tad item biti zakljucan i neces moci ni da se zalis.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Stajale meni cizme preko 20+ dana u Floridi (koliko se sjecam), i onda procepilo,3 dana nakon toga mi bile na adresi.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  13. Almir

    Almir Komšija

    Istekla mi kartica na rf banci koja je bila vezana za paypal, nešto kontam da linkam sad paypal na karticu u unucredit na koju mi ide plata, pa neznam koliko je to pametno?
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sto se Paypala tice, nema sta ne bit pametno, ionako mozes dodati vise kartica, a sigurno nisi prvi kome je kartica istekla. Ponovo samo odradis verifikaciju i to je to. Ja sa UniCreditom nisam imao problema, Visa Electron.

    Jedino sad radi neke sigurnosti mozes razmotriti da ne koristis tu glavnu karticu na koju ti lijeze plata nego skontati neko drugo rjesenje, npr novu karticu samo za PayPal, da mirnije spavas :)
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    Automatski će ti poslati novu karticu u RF banci. Samo zamijeni PIN na PayPallu.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Zar nisi dobio novu karticu? Ja sam postom dobio 20ak dana prije isteka novu karticu.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Naručih artikal sa thehut ima 2-3 dana. Na paypalu piše payment completed i dobio sam preorder od thehuta na email ali nikad dispatched jer piše da je order u fazi 'processing'. Obično od narudžbe prođe 2-3h i dobijem račun od paypala i potvrdu da je shippano a evo sad nešto odužili. Je li vam se nešto sl. dešavalo?

    Usput registrovao sam se za e-izvod na rajfajzenu. Ali ne mogu ni stanje vidjeti ni protekle transakcije nego stoji samo Trenutno nema raspoloživih izvoda za pregled. Da li samo buduće transakcije mogu vidjeti?
     
  18. Ninja

    Ninja Komšija

    Meni nekad sa TheHut pošalju i nakon desetak dana.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo ga Your order from TheHut.com has been dispatched.
     
  20. anel007

    anel007 Komšija

    @forzamilan: e izvod ti samo stize na mail pocetkom mjeseca, znaci neces vise dobivat izvod na adresu nego ces na pocetku svakog mjeseca na mail dobiti izvod a neces moci vidjeti transakcije odmah nakon platis nesto :wink: