Kupovina monitora - sve upite postavljajte ovdje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Konjislav, May 6, 2008.

  1. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Takodjer, postoji opcija i da se taj DELL U2412M kupi u PLUS-u, za nekih 507 KM (u gotovini).
     
  2. apsolut

    apsolut Novi član

    NSC je iz banjaluke tacno, i jeftinije je neg sam dobio info..(mozda zbog dostave, poslao pitanje odgovorit ce)...
    ali za mene to ima i manu, da se sta pokvari dok ode - dodje .. to je 4-5dana..

    Imao ovaj stari hp, ogromnjak 20.1-inch ali nie wide..ali koliko znaci imat odma postolje gore-dole, i zakretanje to je cudo...

    dobio cijenu za dell 462KM bez pdv. (sarajevo)

    NeTRa1der - plus koliko znam nema na stanju taj monitor...
     
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne znam kako plus stoji sa garancijama,prije su furali svoju politiku od 12mjeseci sto je bezveze totalno,doduse kad sam kupio grafu od sene koja je uzeta u plusu dobio sam dvije garancije i jedna je na 12mjeseci od plusa a druga 36mjeseci od plusove veleprodaje. Iskreno receno prije bi uzeo u Slave za slucaj eventualnih problema,sigurno bi mi covjek bolje izasao u susret nego plus.
     
  5. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Ja sam prešao sa Samsung 2232BW na Dell U2412M i razlika je veoma primjetna. Boje su odlične, uglovi vidljivosti odlični... Crna je stvarno crna a ne kao na ovom samsungu gdje je se pretvarala u sivu pri maloj promjeni ugla gledanja...

    Ja sam ga kupio u Beogradu i dovezao sam ga u autobusu. Samo sam zamolio vozača da ga ubacim gore ispod sjedala a ne dole gdje idu torbe... Platio sam samo 1KM kao što standardno naplaćuje i za torbe... Iako je kutija prilčno velika bez problema je stala ispod sjedala tako da nikom ne smeta.

    U radnji su mi raspakovali nov monitor i dali da detaljno istestiram prije kupovine, da provjerim da slučajno nema loših piksela... Ja mislim da u ovim našim radnjama to nikada ne bi uradili.
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa i ja sam jos na 2232BW i trebao bi da dozivim isto iskustvo kao i ti. Jedino sto necu u BG po njeg mada je razlika u cijeni pofina.
     
  7. sumeir

    sumeir Komšija

    Razlika u cijeni kod nas i Srbije je oko 120KM.Mislim da se ne isplati prevaliti toliki put da bi ti ostalo 40KM

    Ovaj u Plusu ne košta 507 već 555 KM za gotovinsko plaćanje.
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo sad mi cika Slavo odgovorio na mail,540km km kod njega uz 3 god gare. Dan dva isporuka.

    I da naravno da se ne isplati ici u BG,jedino ako si tamo nekim drugim poslom pa usput uprtis monitor.
     
  9. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Naruči preko perop (pik.ba) , provjereno ,novo,garancija,.... EXTRA
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam kontaktirao peru,kupio sam grafu od njeg,momak je regulara skroz al losa mu je cijena za ovaj monitor 570km je meni rekao a opet ako je u barico.net 540km nema sta da se prica,bolje je da je nama blize zbog eventualne garancije.
     
  11. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Sa bajramskim popustom od 15% (do 05.11.) cijena je oko 507 KM :)
     
  12. sumeir

    sumeir Komšija

    Eh to je onda druga "fela."

    Ako mene "moja matematika" dobro služi onda je to manje od 500KM bilo da je 10 ili 15 % dodatnog popusta.

    Ovo je dobra prilika za one koji namjeravaju u kupovinu.
     
  13. apsolut

    apsolut Novi član

    banjaluka NSC - U2412M - 529 KM + 11KM postarine.. kazu 2 dana max dostava...
    plus - do 5.11.2012 - sa popustom - 505KM za kesh...
    ja sam ipak uzeo skuplju varijantu u sa..pa nadam se do petka da ce doci...

    a zanimljivo dodjes u radnju, skontaju koji je monitor i onda kaze, ma evo ti ovaj isti je skoro U2312 :)
     
  14. apsolut

    apsolut Novi član

  15. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nimalo kod mene.

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2
     
  16. apsolut

    apsolut Novi član

    Crna je 100% crna kod tebe ?
    ovo se desava samo na Crnoj, dok kod ostalih boja ni ne primijetim.. zvat cu danas da vidim sta sa ovim bijelim dijelovima da radim :)
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    To je IPS glow, normalna stvar za IPS lcd-e bez polarizirajuceg filtera. https://www.google.ba/search?q=ips+glow ... 0&bih=1075
    Uglavnom vazi sto jeftiniji modeli vise se osjeti i to samo u potpuno zamracenoj prostoriji. Ukljuci neko svjetlo, ne radi u potpunom mraku!
     
  18. apsolut

    apsolut Novi član

    eIPS jeste jeftiniji, i znao sam da ce biti white glow,
    ali od ovog DELL U2412M - sam vise ocekivao... ovo mi djeluje nekako puno white glow... znao sam da ce biti sa strana ali sam mislio po ivicama il slicno.. ovo je opet coskovi nasuprot malo iritantno...
    hm... otici cu ovih dana pa pogledat kako je kod drugog monitora (isti model)...
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    De mi samo reci da li se to bljestavilo gubi kako pomices glavu prema tim bijelim dijelovima ili je non stop na istom mjestu?
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma