Intel Ivy Bridge procesori

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Stevie_Ray, Sep 17, 2011.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nek je sa srecom.

    Slobodno ti temp u prime95 mogu biti i po 80-85C, u igrama je svakako to manje za dobrih 10-15C, a i IB je poprilicno "tvrđi" cpu od SB, tako da je kod IB-a drugacija tolerancija za temp nego kod SB-a.

    Koristi AVX ediciju prime-a 95, mnogo brze nađe error od obicne.
     
  2. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Meni je za 4.4GHz trebalo 1.24v. Jeste da sve zavisi od primjerka, ali eto neka smjernica otprilike...
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ovo je u BF-u s tim da je baš toplo u sobi radi grijanja.

    [​IMG]

    I mislim da se osjeti ko da bf ide bolje fps baš zakucan i kod eksplozija :shock:
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ajd baci CPU-Z validacijski link..
     
  5. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Je li i taj ES ? :D
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Upravo sam zato i trazio CPU-Z da vidim da li je bug u CoreTemp jer prijavljuje ES procesor..

    Nije ES, procesor je retali verzija E1 stepping kao sto i treba da bude.. :wink:
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Nisam vidio CPU-Z a cudno mi bilo da u CoreTempu pise ES,pa sam zato pitao,hajde i bolje mu je da nije ES(prosli put mu se dosta posrecilo ne vjerujem da bi opet imao srece sa nekim iznadprosjecnim 3570k)..

    @forza

    Sretno i da jos bolji uzmes.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    Zar nije svaki IB u CoreTemp prikazan kao ES? :D
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hehe ja to nisam i skontao ES da piše. Ovaj je obični nije od Brozza, uzeh ovaj od didija. Lik je ekstra baš raja pa eto preporuka. Bio je i 3770k u opciji za samo malo više para ali sam bio nestrpljiv i nije se dalo.
    Thnx Unitedovac.

    BTW King ono što si već pominjao na nekoj od tema... gledo sam 3d mark skor na 4,2GHz bude kao kod tebe na 4,5GHz.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imao sam osjećaj da kuler nije nalegnuo kako valja. Skinem sve i vidim da nije baš kako treba da nije lego fino. Zeza me pasta Cooler Master Termalna Pasta IC Value V1. Nekako fino se nanosi ali bude baš tanko pa onda moraš malo više nanijeti da bude kontakt kako treba. Sreća imam drugu cooler masterovu ona siva što dođe uz kulere i nanesem je malo više i temp je baš spala za 10 stepeni pa bude oko 60 u p64 4,2GHz 1,168V. Tako da sam malo podigao takt. Sad sam ga ustabilio na 4,5GHz@1,272V temp su do 75 znači ništa strašno. Vrtim prime small FFT evo pola sata otprilike bez errora. Sena ne znam naštimati AVX izvini.

    http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2598642

    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo ti forza link od prime95 AVX edicije.

    Prime95 AVX

    Ocekuj oko 3-5C vece temp.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Hvala ide u bookmarks. Sutra ću i njega testirati nemam sad kad. Mada ću vjerovatno držati onaj stari setup 4,2GHz gdje temp ide do 60 jer nema potrebe više. Za cinebench možda budem još malo podigao to.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Iznad 4.2 GHz nema potrebe ici jer imas "samo" HD 7850.
     
  15. Pionir

    Pionir Overclocker

    Cini li stepping kakve razlike kod K procesora? npr E1..
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Da, ali nema potrebe da brines o tome jer su svi retail procesori E1, oni prvi, tj. ES primjerci su vecinom E0.
     
  17. heroic

    heroic Komšija

    Cisto informativno, ima li iko iskustva sa SB/IB Xeonima? :D

    Rijec je o E3-xxxx modelima koji su Sandy/Ivy Bridge...mali hafo bi volio da postane radna stanica kad poraste :mrgreen:
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Dugo sam ovo planirao.

    IB
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa jesi to ti slikao?
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nista dok pored na papiru ne bude pisalo Sena @ HWB.. :lol:

    Inace ako si ovo uradio (tj neko za tebe jer nema sane da si ti ovo ucinio) onda fkt ti je dosadno u zivotu :)