Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Da .. na to mislim, pojavi se odjednom lag. Bas ono kako je bilo kada nam je tek dosao telemach samo nije toliko cesto.
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Nadam se da ce stabilizovat ping prije nego se vrnem... jer je.bo taj net, ako mi ping nevalja klincu. Zato sam i bio presao prije 3-4 godine sa ADSL-a, na Telekabel, jer sam tamo imao uzasnih problema sa pingom, a vamo mi perfekcija svo vrijeme bila.
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    I meni "na papiru" sve udure:

    [​IMG]

    [​IMG]

    dok me u praksi (konkretno u BF-u) počnu pucati prenosi svako malo! :x
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Dobra je konekcija sada kako je bilo prije mjesec-dva. Vjerujem da jos rade na infrastrukturi/tranziciji. Recimo da je jutros oko 10h nestalo neta na nekih 2-3 minute totalno pa mislim da se jos nisu smjestili u Zenici.

    [​IMG]
     
  5. artemis

    artemis Komšija

    moze pomoc, nedoumica... jer imam sljedece situaciju, planiram uzeti onaj mix paket(hd televezija, net, telefon), i dobijem 1 stb...

    al zanima me sljedece, jer trenutno imam 2 receivera u stanu(drugi uzeo od dede, stariji ljudi pa im samo komplikuje dodatni daljinski heh, a analogna im dovoljna), oba rade kod mene u stanu u ovom promotivnom periodu i imaju svi kanali i hd... e sada, kada izaberem paket(na svoj stan), dal cu sa ovim drugim receiverom moci gledati iste kanale il ce na njemu biti kanali na koje taj drugi stb pretplatim?

    i mozel se uzeti jos jedan isti stb? imao sam 2 na kablovskoj, rekli kada su mjenjali da moze, al prvo ide po jedan, dok sve zavrse, pa ce onda tko ima i drugi, al nikad... pa navedeni drugi pokupio, a stari od kablovske jos uvijek stoji zapakovan i ceka "zamjenu"...
     
  6. Piroman

    Piroman Komšija

    Najbolje okreni 1430 i pitaj tamo, support im radi 24h! :smt023
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nemaju duznosti davati informacije o brojevima telefona, niti imaju kreiranu bazu korisnika...

    Znaci npr trebas tetku nazvat, al ona presla na novi "Telemach" broj - ako ti nije dala broj mozes se samo slikat pored telefona ili razgulit kod tetke :D
     
  8. artemis

    artemis Komšija

    :wink: ma ruzno im radno vrijeme u ze, do 2 sata ak nije, a guzva uvijek... ugl. zvao kazu moze se uzeti jos jedan stb, dodatno 3km mjesecno
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Gledam ovaj trio paket. Kontam uzeti cim zaledim fixni (i dodati ovaj osnovni paket od 5KM). Za telefon pise:

    0 KM/min
    ka svim fiksnim mrežama u BiH

    Znaci ja nazovem nekoga na telekomu bih ili ht mostar i pricma heftu djabe ?

    Znam da je bilo nekih 100 free minuta pa free unutar mreze ali ovo 0KM prema svima izgelda primamljivo.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Naplaćuje se uspostava poziva, ostalo free.
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Kako kome, meni npr. više odg. onih besplatnih 100min. prema inostranstvu i oni dolaze samo uz supermix pakete, dok uz duo/trio imaš taj fiksni flat za BiH, pa biraj, a ja mislim da se korisnici supermix paketa također mogu pretplatiti na spomenuti paket uz dodatnog cenera mjesečno mes'cini!?

    From my SGSII via Tapatalk 2.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Da. ..zavisi kako ko koristi. Uglavnom ok je i sa naplatom uspostave poziva. Valjda se prebacim uskoro.
     
  13. Piroman

    Piroman Komšija

    Bome čujem da se pravo dugo čeka na priključenje, kao što je nekada bilo za ADSL (ma šta pričam: i sada je :smt003 )!
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Nisam cuo da se zale na to mada prvo moram fiksni zalediti pa onda ovo ganjati.
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Spajaju se kompanije SBB i Telemach

    http://teve.ba/article/12664/spajaju-se-kompanije-sbb-i-telemach
     
  16. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Vec se osjete neke promjene. Odmah su u vrlo kratkom roku pustili HRT 3, HRT 4 i RTL Hrvatska u programsku shemu :)
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Digitalna ?

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  18. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ja evo naso na digitalnoj HRT 4
     
  19. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Jel idem samo ono menu,podesavanja,pa organizuj kanale ja.mislim,elob svi predajnici i onda trazi nove kanale ? :)

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
     
  20. Tesla

    Tesla Aktivista

    Ma ja sam samo restartovao receiver. Meni je receiver stari v1