Assassin's Creed III & IV & Unity

Discussion in 'Igre i konzole' started by Beeblebrox, Mar 2, 2012.

  1. rama

    rama Aktivista

    Re: Assassin's Creed III

    Ma priča mi je totalno nezanimljiva. Još kad poče spominjat liberty and freedom... Da ne spominjem neke druge stvarčice u igri. Jedino što mi se sviđa jeste što ima daleko manje glupih misija tipa odnesi pismo ovom, odnesi paketić onom. Ti na čelu asasina i raznosiš neke stvari. Ko da su asasini kurirska služba.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Assassin's Creed III

    Evo i ja zavrsih ovo.. Prvo ne znam kako su uspjeli napraviti ovako neoptimiziranu igru, nista spektakularnije ne izgleda od prethodnog AC-a a igra je duplo zahtjevnija. Ok bi mi bilo da je fps nizi u predjelima sa snijegom ili u predjelima gdje je dosta NPC-ova, ali ovdje konstantno igra jede procesor. Ili je lose portano sa konzola, ili su bili u frci s vremenom. Drugo sto mi se ne svidja je sto je sve nekako postalo automatic, drzis desni klik i mozes se komotno opustiti i gledati kako lik sam skace. Ne znam, meni je ovaj serijal postao kao i CoD, samo da se izmuzu pare. Sve je vec vidjeno, u svakom dijelu na kraju "zakuhaju" pricu ali svaki buduci bude u biti isti, novi setting i likovi, ali princip isti, smakni jednog po jednog da bi dosao do kljuca i to je to. Da ne pricam da je sam uvod u igru predug, vise vremena ode na uvod u igru i pricu nego same misije sa glavnim likom, nidje veze.. I misije su totalno nezahtjevne i traljavo odradjene. Imam osjecaj da su zurili da ne bi odgadjali igru pa se kraj zbrzao maximalno. Lomis se citavu igru da bi skinuo frajera i na kraju ga doslovno smaknes kroz cgi animaciju dok si sitnu buraniju ganjao po 20 minuta, smijesno. Kad se sjetim koliko su prije bile zahtjevnije misije samo.. Ovo se trebalo jos zavrsiti sa prethodnim dijelom i to je to. Dalje ja ne vidim smisao da se prica specijalno razvija, posljednja 2 dijela su mi ko DLC-ovi. Al' eto kad nema nista bolje, moze se odigrati da se ubije dosada.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III

    Pa uvijek se automatski penjao koliko se sjecam. Drzis dugme, a ti samo skreces gdje hoces. Ja nisam imao problema sa optimizacijom. Nisam igru zavrsio, kao i svaki AC dosadila mi nakon nekog vremena, i ako je svijet odlicno uradjen.
     
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Assassin's Creed III

    Prije je zahtjevnije bilo, sad samo doslovno drzis desni klik. Ja sam dogurao do 60%, odradio sve homestead misije, oslobodio fortove, otvorio sve chestove, i sakupio sve dijelove mape od Kidda i nasao njegovo blago. Dosta od mene, sad delete. :smt003
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III

    prije si moro dva dugmeta drzat a on sve sam radi, sad moras samo jedno :D
     
  6. otto_von_grunt

    otto_von_grunt Novi član

    Re: Assassin's Creed III

    Zavrsio sam je i ja. Nije trzala ali me iznerviralo sto kod portanja nisu mislili niti jedne sekunde - dokaz je tuca izmedju dvojice drvosjeca gdje treba pritiskati kombinacije 2 tastera sa dvije ruke na dvije strane.
    I kao da to nije bilo dosta, cijela prica oko glavnog lika i svega sto radi je totalno komercijala. Kada usporedim prosle dijelove i ovaj..... zgadi mi se svako sjecanje na acIII. Igra sama po sebi ima propusta na sve strane, NPC likovi su znali da se zalete medju neprijatelje u rambo maniru i zaginu odmah a igra ne dozvoljava da ih se ostavi na sigurnom. Strazari i englezi su posebna prica. Nekada vide i po 500m okolo pa te skontaju odmah a nekada isto kao da nepostojis.

    Sve u svemu razocarao sam se debelo u ovaj nastavak.
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Assassin's Creed III

    Za mene je ovo prvi put da igram Assassin-a.

    Tek sam na pocetku igre i kod mene onaj lik iz opere u obicnoj odjeci.

    Dosao sam do planine i tamo lik nemoze da skace po drvecu kao na videu ?

    Na vrhu crkve se ne otkriva mapa planine?

    Kada i kako se preobrazi u assassin-a (sa strelom, uze, bijelo odjelo sa kapuljacom) ?
     
  8. rama

    rama Aktivista

    Re: Assassin's Creed III

    Od svih asasina, našao si s najgorim početi. Bolje ti je igraj drugi dio. Ili prvi.

    Ne znam dokle si došao, ali jedan dio igre igraš kao jedan lik, a ostatak kao drugi. Prati priču. S prvim likom čini mi se i nema skakanja po drveću.
    Otprilike negdje na trećini ili četvrtini igre postaneš pravi asasin, do tad je zagrijavanje.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Assassin's Creed III

    Eh pa nisam mogao bas da biram :D

    Pomalo dosadno ovo igrati, zato sam pitao :D

    Malo sam trazio po netu i vidim da je tako nekako pod "List of Unlockable Outfits"...belaj je vrijeme dok nesto nadjes, lakse je pitati, hvala.
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Assassin's Creed III

    To je igra bukvalno sa najduzim uvodom koji sam ja igrao, pri tom mislim na uvod u pricu. Dobrih 5-6h igras kao otac assassina koji je glavni lik tu, uostalom vidjeces sve kasnije sam. Nije bas da je najgori dio za poceti, ali si trebao ako nista od dvice krenuti jer je kec bar meni uber dosadan bio.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Assassin's Creed III

    Ej sinoca sam igrao, oko 15% sam napravio, sada sigurno 20% ili vise.

    Sad sam mali indijanac, skacem po drvecu, imam brdo dolara, borim se sa medvjedima i cetom vojnika :D

    Ma ima nesto soli u ovoj igrici :D, svidja mi se.
     
  12. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Re: Assassin's Creed III

    Šteta što nisi ranije nastavke igrao, taj "uvodni dio" je skoro pola (činilo se tako, ali trećina barem) igre, ja sam u neka doba zaboravio da trebam sa sinom igrati. E onda kad postaneš dječak, to je najzanimljiviji dio :smt003 .

    Valjda zbog tog kontrasta sam se i ja bio sturio baš pravo, ono "dobra je ovo igra ipak" ali sve u svemu, lošije od svih prethodnih.
    Ne bih da ti kvarim, ali vremenom će postati bezveze :smt005
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Assassin's Creed III

    E u jednom dijelu sam bio orao :D

    Generalno onaj stari lik, pa djecak, pa orao - ludilo :D

    Grafika i ideja za razvoj igre su beton i kad nebi vise minute poigrao zasluzuje sve pohvale.

    Ma samo ono E dugme i ukinem dosadne scene, potom trazim crvene tackice na mapi :D

    I onda uletis, pa kad te 3 ili 4 odjednom napadne, opet E i slijedi dernek :wink:

    Zbog mega mapi vjerujem da ce postati bezveze kao sto kazes, ali igra zasluzuje pohvale.

    Koji je bolji dio, prvi ili drugi ? :D
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: Assassin's Creed III

    Prvi dio preskoči, a to si mogao komotno i sa ovim djelom, mada je prvi ubjedljivo najlošiji.
     
  15. xman

    xman Komšija

    Re: Assassin's Creed III

    Drugi AC je remek djelo. Jos da ima sistem borbi atraktivan kao Brotherhood bio bi savrsena igra.
    Prvi dio odigraj onako da imas bolju sliku svega,jer inace je igra prilicno dosadna pa tako igraj samo main misije.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Assassin's Creed III

    Eto konacno sam presao igru, ha nije do igre, nego nisam bas imao vremena.

    Sto sam blize bio kraju, to mi vise bilo zao :)

    Ko nije igrao uopste, nece se pokajati da krene od trice :D

    Evo trazim dvicu ili Brotherhood, mada vise volim pucacinu :wink: , ali igra mi pravo legla.

    Grafika je odlicna, ukljucio sam sve sto se moglo ukljuciti u grafickim postavkama, nisam pratio FPS, ali sam mogao solidno da igram, ima situacija nekad da zatrza...

    Stvarno igra puna ideja, borbe, nadogradnje, misije...e svoj brod sam imao heheheee :D
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Assassin's Creed III

    Assassin's Creed 4 :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. rama

    rama Aktivista

  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Re: Assassin's Creed III

    Meni je treci dio odlican.

    Prema videu, u 4-ki sa kopnene borbe direktno uskocis na brod i plovis u okrsaj brodovima :D :smt007

    Ovaj 4 dio izgleda jos bolje...
     
  20. aeRo

    aeRo Komšija

    Re: Assassin's Creed III

    Nasljednik CoD-a.