BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. fipi

    fipi Aktivista

    C:\Users\Sasomange>ping 80.65.85.122

    Pinging 80.65.85.122 with 32 bytes of data:
    Request timed out.
    Request timed out.
    Request timed out.
    Request timed out.

    Ping statistics for 80.65.85.122:
    Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss)

    Ja inace imam problema u zadnje vrijeme sa internetom, nisam primjetio do neki dan kad sam ponovo poceo igrat diabla. Imam strasno velik lag, ginem cesto. Isto tako youtube sporo dobro ide, a imam 10mbit paket. Ista je situacija kod jarana, koliko sam cuo ovo je well known problem u kod nas u Mostaru. i btw nije do DNS-a koristim googlov dns, nije do toga. Web browsing ide normalno.
     
  2. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    E druze hvala na infu.Ipak je do njih izgleda.Muku mucim ova 2 dana slomih se da skontam je li do mene.Haj javi je li ok da ti posaljem podatke od ftp-a na pm, pa da probas ti sa svoje lokacije da se konektujes?Hajde probaj prvo ovoj stranici da pristupis : http://www.gamehosting.ba
    Izvinite sto ovdje pisem,odgovaraj na ovaj topic da ne spamamo : viewtopic.php?f=13&t=30548
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  3. John Doe

    John Doe Novi član

    Isto tako imam problema s netom. Igrat se vise ne mogu uopste (inace igram najvise COD 2). Lagovi se nemoguci, zalaga, zatim ping 999 (connection interupted) i onda ako imas srece nisi mrtav. Zovem ih vec 15 dana, salju montere kuci, a oni me zovu i kazu da to ne mogu rijesti. Jedan mi je u povjerenju rekao da se prica da imaju problema s gubitkom paketa u Hrvatskoj u T-comu, ali da i njima niko nista konkretno ne govori i da ima dosta ljudi da se zali na ping i na iste probleme. Racun ce redovno doci to se ne bojim, ima li iko ideju sta ciniti, sem prebaciti se na neki drugi provider?
     
  4. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    A ja sam i vezu povukao zbog ovoga krvi cu im se napiti dok ne rijese.Sve je gore.Sad ne mogu da otvorim ni portal telecoma niti recimo bihnet forum.Oboje nedostupno!!!Isto kao da mi jedno po jedno gase od njihovih servisa.Ne mogu da vjerujem.Bice kako je krenulo na telemach opet.
    Code:
    C:\Windows\System32>ping bhtelecom.ba
    Pinging bhtelecom.ba [195.222.60.20] with 32 bytes of data:
    Request timed out.
    Request timed out.
    Request timed out.
    Request timed out.
    Ping statistics for 195.222.60.20:
    Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),
    C:\Windows\System32>
    Code:
    C:\Windows\System32>tracert bhtelecom.ba
    Tracing route to bhtelecom.ba [195.222.60.20]
    over a maximum of 30 hops:
    1     1 ms     1 ms     1 ms  192.168.1.250
    2    18 ms    18 ms    19 ms  92.36.128.1
    3    20 ms    18 ms    19 ms  dlp-246.adsl-mo.bih.net.ba [195.222.42.246]
    4    20 ms    19 ms    19 ms  195.222.60.2
    5     *        *        *     Request timed out.
    6     *        *        *     Request timed out.
    7     *        *
    Code:
    C:\Windows\System32>ping forum.bih.net.ba
    Pinging forum.bih.net.ba [80.65.85.136] with 32 bytes of data:
    Request timed out.
    Request timed out.
    Request timed out.
    Request timed out.
    Ping statistics for 80.65.85.136:
    Packets: Sent = 4, Received = 0, Lost = 4 (100% loss),
    C:\Windows\System32>
    Code:
    C:\Windows\System32>tracert forum.bih.net.ba
    Tracing route to forum.bih.net.ba [80.65.85.136]
    over a maximum of 30 hops:
    1     6 ms     1 ms     1 ms  192.168.1.250
    2    18 ms    17 ms    18 ms  92.36.128.1
    3    20 ms    18 ms    18 ms  dlp-110.max2.sa-mlt.bih.net.ba [195.222.42.110]
    4     *        *        *     Request timed out.
    5     *        *        *     Request timed out.
    6
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ta zadnja recenica ti je jedina opcija. Kladim se da bi manje korisnika izgubili da nisu povecali brzinu i sjebali stabilnost koju su imali godinama. Mogli su lagano sa smanje cijene za par maraka i raja bi opet bila sretna i vesela.

    Ja sam kod njih bio 8 godina i ne znam u tih 8 godina da je net zakasljao par puta a od 1. Marta nesnosni problemi u kombinaciji sa servisnom sluzbom koja ni ne zeli da pokusa rijesiti nesto i rezultat je promjena provajdera.
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Najgore je sto ja imam samo jednu alternativu a to je telemach,kod kojih sam takodje bio pola godine i zbog uzasnih problema se vratio na telecom.Hebes ti ovo kad nemas vise izbora.Ne znam sad kakva je situacija sa telemachom!?
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ujebali su sve sa ovim ubrzanjem, pukne mi konekcija bar 5 puta dnevo ili se modem restartuje.

    Upravo mi sad se modem restartovao i to po treci put danas,pa dokle vise ..
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kod mene na poslu ista stvar, puca konekcija pet puta u toku radnog vremena ali kod kuce se stvarno nemogu pozaliti, potpuno drugacija situacija. Izgleda da zavisi od centrale, ova kuci nije plaho opterecena :)
     
  9. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Meni je godinama stvarno bila beton betona.Ali od povecanja,pa malo je reci katastrofa.Ali ovih zadnjih 15 dana,odron zivi.Zna li neko koliko traje prelaz na manji paket ako se online podnese zahtjev??
     
  10. fipi

    fipi Aktivista

    Dan, dva im treba da promjene paket, bar je tako meni bilo
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Napisao zalbu prije mjesec dana, samo stoji "u obradi" a racuni dolaze full :x

    10-ak maraka decembra, 29 KM januar (fantomski 1 MB prometa na nepostojeci prikljucak), i 25+ KM mart (29. tek prikljucili).

    65 maraka dao viska ali boli njih neka stvar.
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ko državna firma :D
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    trebao si preci na najjeftiniji paket cim si vidio da imas problema.
     
  14. fipi

    fipi Aktivista

    I meni je slicna situacija bila kad sam mjenjo paket, uglavnom zalio sam se online preko onog zalbenog formulara i uvazili su zalbu.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma samo pisi reklamaciju :) :) :)
     
  16. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    I konacno se nasao jedan "hrabar" lik na podrsci koju sam jedva dobio da skupi snage i da kaze da imaju "generalni" problem i to nakon sto sam ga bukvalno uhvatio u lazi kada je poceo da se pravda i onda potvrdio ovo.Nemam neta vec evo skoro sat vremena.Dakle,prvi put na adslu u ovih skoro pa 8 godina otkako ih koristim da nemam neta vise od 20min.Svaka cast bhtelecom.Stvarno idete prvi ali od ozada.
     
  17. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Nisam telekomovac,al pogledaj ostale. Haman da je svima negdje puklo nesto(ili je to samo sto vecina uzima od telekoma)
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo kod mene lokalni provajder al uzima net od telekoma,nikakvih problema.

    [​IMG]

    Znaci sa su problemi koje telekom ima ipak na njihovoj instalaciji od linkova prema potrosacima
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    nema ni kod mene problema a na telekomu sam, kuc kuc kuc, jest da se zna desiti 1-2 mjesecno da se restarta modem.
     
  20. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ako prvi put u 8 godina imas prekid duzi od 20 min onda ti je BHT pruzio jako finu uslugu :)