jel' uredu ova konfiguracija? hitno!

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by DejanM, Feb 13, 2006.

  1. DejanM

    DejanM Novi član

    CPU AMD ATHLON 64 bit 3200+
    DDR 1024mb PC-400
    HDD 80g 7200 Rmp S-ATA
    DVD +/- RW rom
    GRAFIKA ATI RADEON 9600 256 MB (kazu da ne ljava ovo)

    Cjena 2.442km
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    skupo
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    preskupo, hdd je premalen, grafika je zesce sranje. i niposto asusovu optiku uzimati...
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma hdd je sad relativan... ,mozda covjeku i ne treba vise. a za ostalo se slazem.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

  6. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Jel to s carinom i PDV-om ili....?! :mrgreen:
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    pdv je tu, za carinu se dogovorimo :D
     
  8. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Je li laptop mozda u pitanju. Cijena je prevelika za desktop racunar.
     
  9. zilo

    zilo Komšija

    Ma kakav laptop sa ovakvim procesorom.Zapalilo bi se sve.
     
  10. GV

    GV Komšija

    Atlon 64 3000, 17''LCD, 512 MB, DVD + DVD pržilica, HD 80Gb, GF 6600, skener +printer za 2000 KM pa ti gledaj je li ta tvoja kombinacija skupa.
     
  11. postal dude

    postal dude Aktivista

    da e kn mozda hehhhe
    kaki ba za te pare mozes uzet zivine za okokuce
    idi na http://www.ue.ba // http://www.plus.ba // vidi cijene pa skontaj neke stvari sam ,valjda znas da racunas
     
  12. Blackmore

    Blackmore Aktivista

    Moje neiskustvo :smt003 Ne razumijem se u laptope, ali sam to sto si rekao bar logicki mogao zakljuciti.

    Kada sam vidio cijenu laptop mi prvo pao na pamet.

    Postal dodaj i mene u sig :D
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    za te pare mozes uzet brzi laptop
    :D
     
  14. Ace_

    Ace_ Aktivista

    zavisi ako si u nekom manjem gradu osudjen si na ITcomputers ili jos nesto skuplje, ako mozes kupit u HR to ce ti izaci 600-700KM jeftinije, ili barem u Sarajevu, to ce ti reci Sarajlije gdje je najjeftinije i uzmi umjesto te 9600pro neku 6600obicnu ili GT ako se skupi love
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    I mogu pogoditi da je ovo uzeto iz IT-a, a pogledaj na čemu ću se ja igrat iza koj usedmicu tj. brat :)
    ASUS A8NSLI DELUXE, HT1000, soc939, DDR400,+.. 310,00 KM
    CPU ATHLON 64 3500+, soc939, BOX 408,00 KM
    DDR 1 GB, PC3200, DDR400 158,00 KM (2x)
    HDD 120 GB, CAVIAR WD1200JB/PB, 8MB, 7200 146,00 KM
    DVD RW ASUS DRW-1608P BLACK 16X8X32X40X12X 84,00 KM (nema druge :) )
    Tastatura MICROSOFT BLACK VALUE PACK, crna .. 59,00 KM
    Club3D G668TVD NV6600GT, PCIeX, 128MB CRT+TV.. 266,00 KM
    Monitor 17" LCD SAMSUNG SM730BF, 600:1, 300c.. 588,00 KM Napojna jedinica 450W ASUS A-45GA, Activ PFC.. 123,00 KM

    Tu još fale neki 5.1 zvučnici ali on više voli slušalice a kućište je TT Soprano koje je već uzeto. I cijena ovoga bez kućišta je 2300 i kad tome dodamo PDV to je oko 2600 i kad oduzmem popust na gotovinu ispadne 2556. Razmisli bolje prije nego to kupiš
    :wink: .
     
  16. Nani

    Nani Komšija

    Oces mi objasniti koja je logika uzeti 3500+ i 6600gt karticu, ja je ne vidim.
    Ovo isto ko da niko nema cjenovnika kod sebe. Uzmes fino 3000+ ili 3200+
    to je prva stvar.
    Druga stvar, za sta ce ti ploca od 310 km i to jos sli, da neces pravit sli od 2 6600gt kartice? :?
    Imas u imtecu Asus A8N-E deluxe koja kosta sa pdvom 230 km i ima brzi nf4 ultra cipset od sli rejsenja jer sli je u single card rjesenju sporiji od nf4 ultra. Za te pare od ove dvoje komotno mozesh kupiti 6800gs u plusu. I po performansama ova 2 sitema se ne mogu mjeriti, za iste pare imash za klasu bolju gamersku mashinu. Procesor u igrama nije toliko bitan kao graficka kartica, jer male su razlike izmedju 3000+(3200+) i 3500+, plus na to sto je manji PR rating venice jezgro se bolje overclockuje. Dalje za napojnu i kuciste i tastaturu dajes preko 250 km, to troje mozes uzeti zaista kvaliteno za 150 km plafon, (ja sam imao 3400+, 6800gt, gigu rama + tv tuner i sve je bilo hladno i radilo na 400w napajanju) + sve da je crno i da je sminka. Monitor je ok al je 17", 19" je skuplji za 200 km, pa poslusaj malo moj savjet pa ces vidjet sta bi za te pare mogao kupiti.
    Samsung 930BF
    AMD 3200+ venice
    Asus A8N-E nf4 ultra
    2*512 MB DDR 400
    6800GS pcix
    Eto nek ostane isti disk mada ploca podrzava sata-2 pa bi ti bolje bilo da za iste pare kupish neki disk sat-a 2 sa NCQ tehnologijom.
    Ostalo je nebitno i puno lakse nadogradivo.
    Pogledaj cjenike http://www.imtec.ba http://www.plus.ba
     
  17. Tony Montana

    Tony Montana Novi član

    pa naravno da je uzeto iz IT-a jer haveru ljudi daju na 24 rate...plus ovdje ima pdv-a na onu cjenu 365,09km i drugo ovaj monitor mu je 700-800km lcd philips...jarane kad imas kesh za ovu svotu mos uzet stroj tita mi...hocu reci ne odgovara vecini ljudi izvali dvije i po milje...osjeti se to pravo.ova kreda njega slomi i te rate...
     
  18. postal dude

    postal dude Aktivista

    iT je sranje zivo

    mesari im sastavljaju konfig, jedu burek pa za ram pa malo jogurta pa stek cpu ..
    daj ba neaju pojma,
    vi koji se nalazite u malo udaljenijim mjestima mozete doci ba vozom za weekend, preko neta sklopit konfig,
    i samo dojdes u sa pokupis i nazad vozom kuci :wink:
    ali makar znas sta imas + ustedices para
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da. ja svima ovo govorim - dodjes u Sa, sve odradis sto bi i kod kuce, i vratis se nazad sa neuporedivo kvalitetnijom i stabilnijom konfiguracijom, a dodje te 40-50KM vise maksimalno.
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Sve je to lijepo ali meni se ne ide u Sarajevo po mašinu jer je ne kupujem sebi. A uvijek je bolje imati bolji procesor, zavisi kod svakog kakve su financijske mogućnosti tak oda ću uvijek uzimati nešto što ej bolje a OC- me ne zanima nešto posebno :wink: .