BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da ne otvaram novu temu - ima li neko ograničenje na ultri na broj poslatih poruka ili bilo kakvo drugo ograničenje? Naime, imam kredita, nije isteko, mreža puna, ali ne mogu niti nazvati niti poslati poruku, navodno sam dostigao limit za poziv :D Mene drugi mogu nazvati. Nije do mobitela, probao sam drugi? U čemu može biti problem?
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni sinoc sa pretplate nije htio poslati poruku, zena pokusala nije mogla, ja spavao :) jutros ja pokusam da posaljem istu, nece... kaze provjeri da nije ukljucena closed group... ja ugasim i upalim telefon, prodje poruka bez problema. Na pretplati sam, usput...
     
  4. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Vjerovatno do kartice,otidji do njih rijesice,ima neka metoda kod njih da se to rijesi a ako ne bude mogla(a moce vjerovatno) onda zamijeni karticu(naravno da ti ostane taj broj)..Mogao bi cak odma probati sa ovom drugom metodom ako ne zelis da cekas i peglas se..
     
  5. zoi

    zoi Veteran foruma

    Jao, broj mi sad treba ko što mi nije trebao u zadnjih nekoliko godina, i ovaj problem :D Treba mi što brže rješenje. Dakle sutra u direkciju. Da li se išta naplaćuje ta zamjena kartice i to?

    Ja sam odmah pokušao sa paljem i gašenjem moba, ali ne ide. Ni drugi mob nije pomogao.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ja mislim da je 5km nisam 100% siguran.(nova kartica sa istim brojem).
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma ja, zašto bi to bilo besplatno :D Vidjeću to s njima, do tad se moram prešaltat na email. Hvala na pomoći ;)
     
  8. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    5km ti je promjena kartice, moraš samo imati certifikat i lični dokument, ili izjavu da je tvoj broj u opštini (ovjeren) + lični dokument.

    Ako si na pretplati samo će ti dodati na sljedeći račun 5km
     
  9. Majesco

    Majesco Aktivista

  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Za nove korisnike i 50% popusta na prve tri mjesečne naknade tokom trajanja prodajne akcije od 15.08. do 15.09.2013.!
    U NOVOJ PONUDI multimedijalnih MojaTV paketa BH Telecoma za fizička lica bit će dostupni, uz postojeće, značajno unaprijeđene pakete, i šest novih paketa usluga, kreiranih prema različitim potrebama korisnika.
    Novi paketi u ponudi su:

    MojaTV Basic, MojaTV Phone+, MojaTV Full+, koji će biti dostupni od 15. avgusta i
    Moja TV BH, Moja TV Net Speed, Moja TV Full Speed +, koji će biti dostupni od 5. septembra.

    MojaTV BH (mj. naknada: 10 KM sa PDV-om) i MojaTV Basic (mj. naknada: 22,23 KM sa PDV) paketi uključuju IPTV uslugu, pri čemu MojaTV BH paket uključuje praćenje programskih sadržaja TV stanica sa područja BiH, dok MojaTV Basic paket uključuje sve TV sadržaje iz standardne ponude BH Telecoma (više od 130 TV kanala).

    MojaTV Phone+ paket (mj. naknada: 26,33 KM sa PDV-om) uključuje IPTV uslugu i fiksnu telefonsku uslugu. U cijenu mjesečne pretplate uključen je bonus od 1.500 minuta za pozive prema svim fiksnim telefonskim mrežama u BiH, uz naplatu uspostave poziva po cijeni od 0,034 KM po minuti sa PDV-om, kao i neograničen SMS saobraćaj unutar fiksne mreže BH Telecoma.

    MojaTV Net Speed paket (mj. naknada: 81,90 KM sa PDV) uključuje IPTV uslugu i xDSL Internet pristup sa neograničenim korištenjem na „fer osnovi“, pristupne brzine do 40/1 Mbps.

    MojaTV Full+ (mj. naknada: 45,63 KM sa PDV-om) i MojaTV Full Speed+ (mj. naknada: 91,26 KM sa PDV-om) paketi uključuju IPTV uslugu, fiksnu telefonsku uslugu i xDSL pristup Internetu. U cijenu mjesečne pretplate je uključen bonus od 1.500 minuta za pozive prema svim fiksnim telefonskim mrežama u BiH, uz naplatu uspostave poziva od 0,034 KM po minuti sa uračunatim PDV-om, kao i neograničen SMS saobraćaj unutar fiksne mreže BH Telecoma, te xDSL Internet pristup sa neograničenim korištenjem na fer osnovi.

    Cijene pristupa usluzi za nove pakete jednake su kao i za postojeće i iznose:
    za korisnike koji posjeduju fiksni priključak BH Telecoma na zahtijevanoj lokaciji - 11,70 KM sa PDV-om;
    za korisnike koji ne posjeduju fiksni priključak BH Telecoma na zahtijevanoj lokaciji - 58,50 KM sa PDV-om.



    Također, od 15.08.2013. godine je uvedena mogućnost da korisnici BH Line tarifnih paketa Phone 15 i Phone 25 u toku trajanja obaveznog odnosa izvrše prelazak na korištenje MojaTV paketa, koji uključuju fiksni telefonski priključak, bez obaveze izmirenja troškova koji proizlaze po osnovu prijevremenog prekida obaveznog trajanja ugovornog odnosa za Phone tarifne pakete. Uslov je da korisnik zaključi ugovor o korištenju MojaTV usluge sa obaveznim trajanjem ugovornog odnosa, tj. na duži period od preostalog perioda obaveznog trajanja ugovora za tarifni paket Phone.

    Unaprjeđenja postojećih paketa MojaTV usluge (MojaTV Phone, MojaTV Full i MojaTV Premi paketa), koja će se primjenjivati od 15.08.2013.



    · Korisnici paketa MojaTV Phone, MojaTV Full i MojaTV Premi moći će izabrati jedan BH Mobile Naj broj, prema kojem će pozivi sa fiksnog broja korisnika biti naplaćivani po 50% nižoj cijeni;

    · Snižene su cijene mjesečne naknade za pakete: MojaTV Net, MojaTV Full i MojaTV Premi, i to: za paket MojaTV Net sa 40.95 KM na 36,27 KM, za paket MojaTV Full sa 64,35 KM na 59,67 KM i za paket MojaTV Premi sa 105,30 KM na 100,62 KM. Sve cijene su prikazane sa PDV-om.

    · Usluga „Moja TV Videoteka“ od 15.08.2013.godine će biti dostupna korisnicima kao dodatna usluga koja će se naplaćivati po Cjenovniku.

    PROMOTIVNO – PRODAJNA AKCIJA za nove korisnike

    BH Telecom će od 15.08. do 15.09.2013. za nove korisnike paketa; MojaTV Phone, MojaTV Phone +, MojaTV Net, MojaTV Full, MojaTV Full + i MojaTV Premi organizovati i promotivno-prodajnu akciju. Korisnici koji u navedenom periodu podnesu zahtjev za aktivaciju bilo kojeg od navedenih paketa MojeTV, ostvarit će 50% popusta na prve tri mjesečne naknade za odabrani MojaTV paket, počev od datuma aktivacije usluge.* (*Navedeni popust se ne primjenjuje na cijenu pristupne takse, cijenu korištenja dodatnih i administrativnih usluga, cijene saobraćaja i druge usluge.).
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne znam šta da kažem na ovu vijest. Svako sniženje cijena je dobrodošlo, ali sam se nadao da će više pojeftiniti. Da je MojaTV Full jeftinija za 10 KM, bilo bi taman, da odjavim kablovsku i njihov net, ovako nisam siguran :/
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ako sam dobro razumio, sas cu za videoteku morati dodatno placati?
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    "uz naplatu uspostave poziva od 0,034 KM po minuti" - Pa to nije onda uspostava poziva, ako placas po minuti :D Koliko ja skonta ovi novi paketi Full+ i Full Speed+ u odnosu na Full nece imati onih 10KM za mobilne i free prema fiksnim, nego ovih 1500 minuta prema fiksnih po ovoj cijeni gore navedenoj? A ostalo sve isto? Btw. naziv Full+ zvuci kao da je bolje od Full, medjutim nije :D

    EDIT: A sta im ovo znaci: "pristupne brzine do 40/1 Mbps." za Net Speed paket.

    I generalno, sad im je nidje veze i naming konvencija i raspodjela ovih paketa. Ne znam ko im ovo osmislja.
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    idu prvi daju više :D
    uvodi se moja tv Basic paketi što bi znacilo da ce biti paketi jeftiniji sa 130 kanala a oni "pravi/bolji" sa 180 (trenutno 149 + 30 pink kanala u septembru)

    MojaTV Net sa 40.95 KM na 36,27 KM hajde nije loše 5km niže godišnje 60km solidno :)
     
  15. zalizani

    zalizani Aktivista

    Koristim ovaj Phone paket + dodatni stb.
    Račun koji plaćam za ovu uslugu iznosi približno 38-40 KM , zato što se ponekad poziva mobilna mreža.
    Sniženje na ovom paketu je klasična prdimahovina. Ostalo nisam čitao, zato što me ne interesuje. :D
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pink kanali su od maja na moja tv-u,tako da ne razumijem sta pises od septembra ?

    btw.ne znam sto neki popljuvase pink kanale,ima odlicnih kanala,6-7 filmskih,isto toliko muzickih sa raznim zanrovima i nisu opste za pljuvanje,pisete ciste gluposti

    na pink movies kanalima bude odlicnih filmova

    a sto se tice ovih "novina";ovdje za mene nema nikakvih poboljsanja,osim tih 5 KM snizenja ,ostalo je presipanje iz praznog u suplje
     
  17. Esh

    Esh HWB

    Nema ništa gore nego kada bilo koji ponudilac usluga kreira previše paketa :/ Jasno mi je da ljudi razmišljaju sa aspekta "konkurencija nudi nešto za 15, moramo i mi imati nešto za 15", ali recimo ovaj "Net Speed" paket mi djeluje fantomski. Na primjer, više ljudi bi privuklo da mogu izabrati nešto tipa IPTV+DSL (10/1) za nekih 40-tak KM, nego ova neka ponuda od 80+ KM.. Barem ja tako razmišljam.
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ja sam cuo da u telecomu radi neka Sanela koja je zaduzena da ovo osmislja :mrgreen:
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ovaj speed paket je dobar jedino da ga provozas jedan mjesec ne bi li dobio kvalitetnu paricu pa da ti onda neki normalni paket radi kako treba.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    nisam pogriješio jer Pink ce ubaciti jos 30 novih kanala :D
    ukupno ce ih biti 60 tak tako da to je planirano august ili septembar po najavama Pink TV-a :)

    Evo koji bi se kanali trebali naci u septembru:
    Pink Putnik
    Pink Grand 1
    Pink Grand 2
    Shop Pink
    Pink DJ
    Pink Comedy
    Pink Erotika 1
    Pink Erotika 2
    Erotika plus
    Erotika extra
    Scream TV
    Pink Legends
    Travel
    Joko TV
    Sports TV
    Pop Folk
    Football tv
    Dance TV
    Street TV
    Cooking.... i jos neki