Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. bug

    bug Aktivista

    Bice revivanja, bilo ga je u svakom BF-u dosad ne znam zasto bi ovaj bio izuzetak, nisu svi igraci bas telci, ali revivanja u BF4 nema toliko jer je vrijeme zbog buga jako kratko i ne mozes stici.
    To na videu sto si snimio nije bunny hopping to je obicno skakanje, pa naravno da mozes skociti u igri ali vise od toga nemas koristi naprotiv, a i u BC2 si mogao skakati, cak su postojali neki serveri sa smijesnim adminima koji su kickali i banali za "bunny hopping" sto je smijesno jer u BC2 je to bio obicni skok,a ne bunny hopping.
    Ne smeta meni inace to skakanje u cilju izbjegavanja metaka, to je meni OK.
    Sta bi tek rekao za BF2 i njegov poznati dolphin diving, mislim da u BF3 ima i dog tag posvecen ovome.

    Ne brini se za timsku igru, BF2 i BF2142 je zahtjevao jos i vise pa je funkcioniralo, mozda je sad community malo gori po tom pitanju ali se jos da igrati.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Taj delfin diving postoji i u BF3: http://www.youtube.com/watch?v=s7QpVX2JeEU

    Ima bolji tut, ne da mi se traziti.

    Skakanje u BC2 te usporavalo i bilo je pogubno pri bjezanju dok u BF3.. http://www.youtube.com/watch?v=Jr0goL6DrRc ..a sada opet ne vidim neke velike razlike to sto su prepravili, i dalje ce biti isto.

    Nisam ja imun na skakanje, ali bi bilo dobro da su ga bolje korigovali ili kako rekoh, prenijeli iz bc2.
     
  3. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    I u BC1 si imao bunny hopping. To su pogotovo znali iskoristavali Brazilci, koje uz bunny hop i njihove usrane konekcije, nisi mogao sale ubiti. Isto tako im nisi mogao pera odbiti kad bi cucali i samo se kretali lijevo desno. Oni tebe sataru ti njima nista ne mozes. Ovu taktiku su svi koristili ne samo Brazilci.
     
  4. bug

    bug Aktivista

    To nije isto kao ovo iz BF2, to je neka varijanta, evo kopirat cu objasnjenje sa urban dictionary-ja a posto nisi igrao BF2 pogledaj malo stare klipove iz BF2 pa ces shvatiti bolje o cemu se tu radilo.
    U BF4 je bunny hopping pitanje rijeseno, efikasno i po mjeri, ne znam sta je problem sada, ne dobivas vise ubrzanje, kao sto rekoh to skakanje i izmicanje kad po tebi neko pocne pucati je po meni OK, cak bih rekao da je to i mjerilo skilla, necemo sad izbacivati skok iz igre.
     
  5. RaP

    RaP Komšija

    Koliko sam primjetio u BF 4 kada skocis nemozes pucat, tako da bunny hoping pada u vodu.
     
  6. xman

    xman Komšija

    Ne znam koliko sam kompetentan da pricam o poredjenju BF3 i BF4 ali po vidjenom,BF4 je bar 90% identicna igra. A od ostalih 10% 7% promjena ce igru uciniti manje zabavnom. A ako su to stvari koje su pravi BF onda mi je drago da ih u BF3 nije bilo. A zabava je valjda NO1 razlog igranja igara?
    Velikim dijelom se slazem sa stvarima o kojima Nails prica. TIMSKA igra u BF3 postoji iskljucivo u klanskom igranju gdje su likovi uvezani preko temaspeka ili na neki drugi nacin. BF3 nudi metar opcija potencijalne timske igre ali u stvarnosti to nije tako. Bar stotinu primjera gdje je timska igra zanemarena mogu sada navesti,kao i bilo ko od nas.
    Ne znam koliko novih opcija timske igre BF4 ponudi garantujem da ce biti zanemarene. Pa sanse da ti support baci ammo box bilo gdje drugo osim na metru su minimalne,heli je bez gunnera skoro pa beskoristan medjutim lik ga uzme,zakljuca se u squadu kako se niko ne moze spawnati na njega i TV all day a ti stojis ispod i gledas timsku igru na djelu? Koji recon jos koristi Soflam? :lol: A itekako je koristan. U BF4 ti squad lider zadaje nekakve zadatke i ako ih ne budemo rjesavali manje poena bla bla...POENA? Ko igra akcionu MP igru radi poena?
    Povecali drop granate u tenku,manje granata imas,veci reload...elem tekiranje ucinili manje zanimljivim,a ne pricam o navikama kada je tenkiranje u BF3 u pitanju,vec o cinjenici da je ocigledno manje zanimljivo i da ce npr biti nauporedivo teze skinuti heli sto faktor zabave dize over 9000 u momentu kada to napravis. Komander mod ukoliko bude zaista bitan za desavanja na mapi ce biti glupost cista u svakom mogucem scenariju osim u klanskom igranju. Elem,BF3 je timska igra u kojoj upravo zanemarivanje timske igre ubija zabavu vrlo cesto,i sada praviti jos "timskiju" igru u BF4 je blago recene bespotrebno. Lijepo je to sve na papiru ali praxa je ono sto nas sve zanima,a tu puno toga skripi,i vrlo cesto zabava koju podlvacim kao osnovni razlog igranja igara svih nas(bar bi trebala biti) ispasta. Promjene u BF4 u odnosu na BF3 koje gledam kao pozitivne su za sada jedino suppresion.
    Jedna stvar u kojoj se ne slazem sa Nailsom je ta sto se zali na preveliku slicnost BF3 i BF4,jer da BF3 nije valjao ne bi ukucao hiljadu sati u njega,a da sada DICE uzme praviti potpuno novu igru gdje je sve novo ja jednostavno ne vidim razlog. Sve je vec napravljeno i neke prevelike promjene je nemoguce napraviti da bi dobio novu igru sa istom tematikom. Trebalo je posvetiti paznju nijasnama i donositi promjene na tom nivou bez da narusavas fun faktor,i naravno izmisliti neke nove modove igranja,experimentisati sa dizajnom mapa jer ma kako popularne bile caspian border,firestorm ili kharg island gameplay je skoro identican na sve 3 mape.
    Ono po cemu se BF razlikuje od ostalih MP igara su destrukcija, vozila,velike mape,i opciono timska igra,nista vise,i po meni ne treba izmisljati toplu vodu vec max paznju posvetiti usavrsavanju tih detalja,a forsiranje zadnje stavke tj timske igre jer je ona kao neka sustina BF je bezvezarija,rijec je video igri a ne stvarnosti gdje je to neophodno ako zelis prezivjeti. Treba uvesti previjanje rana ranjenom kolegi jer je i to realno i timski? Izbaciti spawn na kolegu jer je nerealan? Dalje da ne izmilsljam jer bi pretjerao. BF je "bolji" i zabavniji MP od ostalih MP igara radi 3 stvari,vozila,velike mape,destrukcija. A price o sustini BF,timska igra bla bla su bezvezne,ne kazem da timska igra nije zabavna,naprotiv,ali treba biti realan.
     
  7. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Ne znam, ali meni je BF olicenje timske igre. Sad, moze biti razlog za to, sto skoro uvijek igram sa nekim od svoje raje, a svi smo PTFO, i timski orjentisani. Znaci moje iskustvo sa svim BF dijelovima koje sam igrao BC1, BC2, BF1943 i BF3, da sam prezadovoljan sa tim timskim aspektom. Kad bi igrao sam, sto je veoma rijetko, rekao bi da mi je iskustvo sa timskom igrom 50-50%. Nadjem sebi squad koji igra timski. Nije ono sad udjem u pub, i igram sa kim se zadesim bez obzira. Ako vidim da su ti u squadu totalni kemperi ili ne znam sta, onda fino promjenim squad. Zato mislim da je BF igra koja treba da se igra sa svojom rajom, a ne sam. Jer sa svojom rajom iskusis taj pravi timski dio po kojem je BF poznat.

    Ja sam tako i privucen na BF sa CoDa. Taj timski aspekt igre. Da se kordinira sa drugim igracima sta treba raditi. Taktiziranje i nadmudrivanje protivnika. To da ce ti suigrac ako treba izvrsiti suicide, i uzeti kit koji je potreban u tom momentu. Bas prekjucer igram sa jos 3icom svojih havera, i igramo End Game mape. Ma milina. Na onoj Riverside mapi odlucimo da 2ica idu da sa lavom ganjaju zastave, dok ce druga dvojica sa soflamom i jevelinom da nam pomazu u kontrolisanju njihovih tenkova i choppera. Ja sam prije ulaska u LAV sponao kod inzinjera kao support i bacio mu ammo, da moze da konstantno da dere... Onda suicide i u LAV kao inzinjer. Ili par mapa prije te odlucimo da cemo malo zracnim vozilima. Nas dvojica u chopper druga dvojica u jetove, da nas pokrivaju. Dvije smo partije odigrali tako, i ja i moj gunner smo imali nekih 200 kilova, i mozda 15ak smrti, i to vecinom od ramanja. Dobili obje partije, iako nam je ostatak tima bio skoro sve ne-colonel igraci, a na drugoj sve coloneli.

    I tako iskustvo mi je konstatno jos iz BC1 dana.

    A vas sa HWB toliko ima, da nebi trebalo nikad da se desi da sami igrate.
     
  8. xman

    xman Komšija

    To kod tebe je nesto drugo,ti imas najljepse moguce iskustvo sa BF upravo zbog toga sto imas ekipu za to. I ja sam imao par momenata prave timske igre na public sa igracima i tada mi je igranje bilo neuporedivo zanimljivije,ali navodim samo par momenata. Bilo je situacija da mi se recon iz squada javi i trazi da u tenku stavim quided jer on koristi soflam,ili da oborimo protivnicki borbeni heli ali nije explodirao te se frajer spusti i istrcimo obojica da ga popravimo i sa 2 helija odemo u bazu po drugu dvojicu da nam budu gunneri itd itd ali puno cesce sam svjedocio upravo suprotnom.
    Ja ako uletim u duel tenkova i ubijem protivnika u 90% slucajeva istrcim iz svog tenka i zajedno sa kolegom repairamo njegovo vozilo i ajmo dalje,a koliko puta mi je tada tenk ukraden ne trebam ti pricati :mrgreen:
    Cinjenica je da timska igra na nivou na kom je to DICE zamislio ne postoji i ne treba igru dodatno komplikovati.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    TV reklama:)

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Danas sam probao BF4 beta, nije mi se nesto narocito dopala, pogotovo recon i onaj bullet trace.

    Sto se tice performansi, Beta 13.11 , sve na Ultra, 4x AA, 1920 x 1080 ,grafa na 1060/1600MHz, CPU @ 4.5GHz:

    Min FPS: 34
    Max FPS: 90
    Avg FPS: 52

    VRAM usage: 2.2GB

    Nije trzala igra ili da se osjetio neki lag, bez AA islo bi to podebelo iznad 60FPS a i Min FPS bi znacajno skocili.
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    ja kad stavim na ultra, kad neboder pada fps padne na 6, onaj dim polomi zube grafi.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  12. bug

    bug Aktivista

    Pretpostavljam da resolution scale nije bio na 200%. :smt003
    Dosta dobri rezultati, u finalnoj igri bi trebali biti i bolji, a onda jos bolji kada dodje Mantle.

    Inace nakon ovih patcheva gledao sam jos neke benchmarks-e i sada izmedju i5 i i7 skoro da i nema razlike, neki su prerano poceli prizivati kraj za i5.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma nisu bas, sa istim postavkama u BF3 gurala je 90FPS AVG i nikad nije padala ispod 60FPS.

    U BF4 bez AA, izbaci Avg 67 FPS a min FPS je 51.

    Sto se tice procesora, moj 2500K na 4.5GHz savrseno gura BF4, CPU usage na nekih 70tak %, a GPU usage naravno konstantno na 99%.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Tesko da ce se sta nesto na bolje promjeniti, najavili su da ce grafika biti jos bolja u finalnoj verziji
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja se nadam da ce nvidia da poradi na sli profilu, stanje je sada srednja zalost, blago receno.
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Za gtx570 bf4 beta mi trazi drivere 320 i novije, za kobajagi optimalno igranje bete. A driveri svi koji su iznad 314 su srot za 4xx i 5xx seriju, cak nekima na 6xx pravi probleme i tako je vec pola godine.
     
  17. bug

    bug Aktivista

    Da slazem se, ja i dalje koristim 314.22 jer mi svi poslije prave probleme, to je bila samo poruka na pocetku, kliknes OK i ide dalje sve normalno, ali beta je zavrsena pa vise nije vazno.
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Krene ono normalno, pa loading 3 minute da ucita mapu xD
    Sve pohvale za Nvidiu :smt041
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni je loading kratko trajao nakon zadnjeg updatea, da li se vama desava da stoji ona slika a u pozadini mapa ucitana, i kao spectactor mozes razgledati okolo
     
  20. RaP

    RaP Komšija

    Jasta vise puta, ali u vecini slucajeva proguli daljen poslje 10 sekundi