Battlefield 4

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Jul 17, 2012.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    [​IMG]

    http://www.battlefield.com/battlefield4

     
  2. xman

    xman Komšija

    BF3 mi je prvi i vjerovatno posljednji BF naslov na kog sam dao pare. Mozda BF4 uzmem kad vidim da su ga ostavili na miru i prestali "popravljati patchevima" jer uzitak u igranju ovog su mi raspolovili patchevima i debilnim promjenama. A kako vidim na BF3 forumima dosta ljudi isto razmislja.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Baš sam razmišljao da otvorim temu ali si me preduhitrio :D

    Ako bude približno dobar kao trica jedva čekam da ga nabavim.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    To zavisi od dvije stvari, od optimizacije i gomile "grafike". Mogu staviti da LOW bude sa boljom grafikom ali optimiziranije itd.. Enigine je "polje/alat" u kojem/sa radis a grafike se moze nadjidjati koliko ti je volja plus destrukcija. Ako je bude vise nego u BF3, a za ocekivati je, trebat ce ti stroj tamam da grafika ostane na istom nivou.

    Ja se nadam da se nece mjenjati grafička i ako vec razmisljam da se malo steka novac za istu ali mislim da je nekako fer ocekivati nesto vece zahtjeve jer ce igrfa izaci tek za godinu+ dana..

    Ono sto ja vidim najveci problem jeste tematika. Sa BF3 su sve ponudili sada samo mogu da netso vise ušminkaju grafiku i promjene nacin igranja. Ako gameplay ostane isti, nece se to tek tako prelaziti sa BF3.

    Po meni su trebali ubaciti WW2 ili buducnost a sa novim engineom praviti BF4. No, ostaje da se vidi sta ce BF4 zaista biti.

    Eh da, ako izbace FB 3.0, sto je tesk oza ocekivati, to bi bilo wow ! Al itrebaju oni FB 2 forsirati koliko mogu.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Igra izlazi i za PS3/X360, tako da nece to previse odudarati (kao sto ni ne odudara BF3), pa samim tim ce i PC zahtijevi ostati isti.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da ce morati napraviti vecu razliku u odnosu na konzole inace ce biti BF3 sa novim mapama.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sumnjam, ako se ne varam, spominjali su da ce im biti consoleshit primarna platforma
    ne ocekujem nesto veliko
     
  8. gilla

    gilla Aktivista


    Upoznat si da je bf3 već sada faktički različita igra za pc i konzole?
    Aludirati da bf3 na top postavkama izgleda loše ili nešto, je čisti :lol: .

    Samo me zanima šta je to "veliko" pa da određene skupine budu zadovoljne.
    Nije dice studio početnik da ograniči svoje produkte na 5% tržišta.( npr. kao što je crytek naučio, dok je raja pokupovala kartice iz budućnosti, stvar spala u bargain bin za 5,10$, mogu misliti kakve su im bile profitne margine :smt005 )

    I beta je najavljena za 2 polovicu naredne godine, znači izlazak 2014. Vrlo vjerovatno će i nove platforme biti out do tada.
     
  9. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Čekaj jel to aludiraš da će BF4 biti rađen za novu generaciju konzola? Kako će to uraditi kada ne znaju ni kako će hardverski biti jake?
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Ian Tornay, EA menager je potvrdio izlazak igre na jesen. Znaci beta ide na jesen a nedugo nakon bete izlazi i gra tako da ne ide ovo u 2014. Vjerovatno na isti datum kao i BF3. Plus - minus obzirom da ima jos do toga.
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Nekako cisto sumnjam da ce do kraja 2013 ova izaci zbog mapa premiuma koji je bio na bf3.....bez.mene ko dominana bf3 se zadrzavam:)

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  13. gilla

    gilla Aktivista

    Samo je beta potvrdjena za jesen 2013. Ipak to nije iza coska.

    A bilo je dosta igara koje su imale betu 6 i vise mjeseci prije izlaska.
    A ogromna je vjerovatnoca da ce minimalno 2 nove platforme biti vani ukljucujuci wiiu.

    Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jesi ti navalio da ce izaci za narednu generaciju konzola, nema od toga nista... Ne vjerujem ni da ce Sony i Microsoft izbacivati do kraja godine novu konzolu, kraj jula je, a nikakvih informacija. Sto se bete tice, to sluzi da se digne hype, nema tu nekog testiranja, osim balansa i servera...
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa nije bas hajp. Mozes licno probati igru prije kupovine. A recim oda ima dosta promjena sa alfe i bete u odnosu na finalnu igru. Ipak ima testiranja.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    I kako to nije pravljenje hajpa? Pa ljudi ce pricati o igri jer je imaju priliku igrati, samim time prave hajp. Isto ko sto se dijele invajti na razne nacine preko drustvenih mreza, posebnih kupovina itd. Ispade oni fini pa nude da ti probas igru prije nego je kupis, valjda bi onda pustili demo i gotovo stvar.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da pretjerujes. Pa sta je beta ako nije demo ? Bas ce pustiti demo SP igre koja je orjentisana na MP.

    Znam ja o cemu ti govoris i naravno da postoji makretinški tim zadužen za promivisanje igre na razne nacine, sto je opet opravdano - zivimo u kapitalizmu, ali i dalje ne vidim nista lose u beti.

    Bas bi bilo fer da mi prodaju igru koju nisam probao. Pogotovo za ovakve škakljive naslove gdje mi je BF3 bio bolji od BC2 tek nakon nekoliko sati igranja.
     
  18. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Gdje sam rekao da je lose, samo sam odgovorio na tvoje da nije pravljenje hajpa, a gilli odg jer on govori da bi moglo testiranje i 6 mjeseci potrajati, pa kao igra ce otici na nove konzole... :p
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Ok ali ja i dalje smatram da je beta vise korisna za kranjeg kupca nego sto je hajp. Hajp je svaka prica o buducoj igri ako cemo tako.

    Sto se tice testiranja, vjerujem da ce to biti kao i sa BF3, par dana bete i nakon mjesec izlazak igre. LE, PREMIUM, MOH, PS3 i kako li vec bude, ce imati nesto raniji pristup samoj igri itd. Igra je vec u razvoj pa valjda imaju dovoljno vremena a pricalo se da je BF3 radjen 2 godine.

    Samo je pitanje da li ce se pojaviti novi FB engine, odnosno, da li ce mnogo doraditi postojeci FB 2.0.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sumnjam, i fb2 je dobar