BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Mujka

    Mujka Komšija

    nece se nista zeznut ostalo samo manuelno unesi ovo sto sam ti napisao
     
  2. kio

    kio Komšija

    zivio Mujke evo ga radi :smt007
    De mi samo reci da li cu onda opet morati za ostale uradjaje stavljati manuelno ip adrese.
    Prosli put je bio slican problem pa su mi stavili novi firmware u ruter, gdje je poslije sve bilo automatski. Mislim na dhcp i ip adrese.

    Sta da im recem ako me budu zvali :wink:
    Sta pijes Mujke :p
     
  3. Mujka

    Mujka Komšija

    de skini teamviewer pa mi posalji na pm id i password da pogledam konfiguraciju rutera

    evo pijem vodu brate :D :D
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ljudi je li vi imate problema sa MojaTV? Nestalo mi struje, skoro dosla i samo mi crn ekran, dzaba restart router, stb, nista. Internet fercera ok.

    EDIT: Evo dvoje mi je potvrdilo. U listi se vide samo omiljeni kanali i svi kanali, a nakon restarta samo crn ekran. Meni je bio odmah crn ekran jer mi je nestajalo struje.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    jel i dalje traje akcija tablet za 1 KM ?
     
  6. kio

    kio Komšija

    Da si ti ziv i zdrav, narucio to cudo krajem Decembra evo jos cekam. Kakva akcija, bila navlakusa, tj za interne uposlenike pretpostavljam, tako da je sve planulo.
    Obecali da ce doci krajem februara nova posiljka, samo kojeg.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa ja i zaboravio, covjece evo maj vec nastupa, a ja ne mogu dobiti od telekoma jeda pisljiv tablet i to narucen prije 5 mjeseci ccc
     
  8. zdici

    zdici Aktivista

    Hoce li biti sta od povecanja brzine do kraja godine kod BH Telecom za ADSL pakete..
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Hehehe otkud ti to pade napamet? BHtelecom mijenja jednom godisnje pakete (ili ne mijenja kako je bilo ove godine :D), tj. tako je bilo do sad u praksi. Ne vjerujem da ce se ista mijenjati, jer se paketi tradicionalno mijenjaju ili s pocetkom godine, ili s pocetkom marta, a posto je oboje proslo, tz. da od promjena nece biti nista...
     
  10. ekolog

    ekolog Novi član

    Dyndns host više nije free. Mnogi korisnici CS-a su prešli na druge free hostove. Sve je to u redu, ali server na bhtelecom adsl-u ne prepoznaje linije sa hosta .zapto.org, tj. ne učitava mu IP adresu te se automatski ne povezuje sa istim, a istog peera kao klijenta regularno veže na server i očitava mu IP adresu. Ima li još neko takav problem i da li se može nekako prevazići.
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    da nije do DNS cache-a? probaj ga obrisati na svom PC-u.
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Probaj se prebaciti na Google-ov Public DNS, 8.8.8.8 i 8.8.4.4.
     
  13. zdici

    zdici Aktivista

    cekam vec dugo nece li se povecati Internet brzina bar da upload dignu na 1 Mbit/s jer mi svakako treba :D ali od toga izgleda nista jos..skrt BH Telecom ne daje nista ! a uzima sve
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nakon ovih poplava mi je adsl ocajan
    evo sada mi prvo nestalo neta skroz,uradim troubleshooting i pise DNS ne odgovara
    onda mi dodje net ali na prekide,steka samo tako
    svakih 5 sekundi zablokira...ima li jos neko slicnih problema ?
    ovaj telekom me totalno razocarao u ovim kriznim situacijama,mreza opterecena,poruke dodju kroz 3-4 sata,net steka,moja tv isto...sjecka,totalno negledljiva
     
  15. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    imam i ja uzasni problema sa brzinom.

    youtube moze samo raditi na 144p, nekad procepi na 240p

    stranice zezaju itd itd.
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    i meni je net katastrofa.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Mogli ste i gore proci. Recimo da vam je router sad u blatu jedno 2m.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni je net oslabi privremeno, ali mi nije jasno zasto mi wifi lose radi, mislim gotovo i da ne radi
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Jesi probao wifi scanerom pregledati dostupne mreže? Možda imaš preklapanje sa komšijom na nekom kanalu.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne vjerujem jer kod mene u mahali ne koriste wifi i sumnjam da bi do toga bilo