BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. sumeir

    sumeir Komšija

    Može biti da ti je do routera koji imaš.

    Prije gdinu i po ili dvije sam imao isti problem,povuci potegni i na kraju mi promjenili router i sve proradilo.

    Skoro uvodio interned na drugi sprat u kuči isto bilo,trebalo da dobijem wireless ali ga likovi nisu znali konektovati,i ostave mi naku korištenu paradigm-u . Isti problem konekcija nestaje,gase se lampice itd.

    Sreća pa sam imao "rezervni" koji su donijeli nekad koji je bio novo i taj priključim i radi bez problema.

    Znači njih zvati i tražiti da ti promjene router ako nisu ništa uspjeli namjestiti sa "svoje "strane.
     
  2. zdici

    zdici Aktivista

    Ja neki dan dao komsiji sifru za pristup preko WiFi-ja..i gledam cesto mi se sada desi da nemogu otvoriti 192.168.1.1 jednostavno cekam i cekam nece li se otvoriti i nikakve fajde od cekanja dok ne ugasim iz struje i upalim..da li je moguce da ima to neke veze sa sifrom sto sam komsiji dao ili netko previse puta pokusava unijeti wifi sifru ali ne prolazi pa jednostavno ruter zaglupi...ili sta vec..prije mi se ovo nije desavalo.
     
  3. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Svaki ruter zna zaglupit kad neko smara torrentima preko wifi-a.

    Jah i ako neko ima noviji modem zte ili tplink (osim 8901g) svi imaju isto pravilo
    ako ima wifi, pass je dvostruki od adsl računa.

    npr adsl pass: 123456, wifi pass je onda 123456123456.
    kada promjenite pass na portalu, modem se resetuje i haplicira novi pass :smt003

    naziv wifi mreže je "naziv paketa" _ "dio mac adrese"
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ma evo sad ce i kraj marta, nema od ovoga nista, pisi propalo
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    kako to djeluje glupo od strane bhtelecoma..
    da su barem svima dostavili pismo ili obavijest u racunu i da piše izvinjavamo vam se nece biti više u ponudi tablet Vivax itd

    vec samo šute i hebu narod fuj.. šteta sto nemamo konkurencije adekvatne jbg
     
  6. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Telemach je vise nego adekvatna konkurencija na podrucju koje pokriva. Jedino ako kod tebe nema pokrivenosti.
     
  7. zdici

    zdici Aktivista

    jos sta mi se desava kod par ljudi sam namjestio 4-5 ADSL routera sa WiFi nakon odredjenog vremena par mjeseci ljudi mi kazu nece preko WiFi da se konektuje njihov mobitel Android ili Laptop..reko ugasite iz struje pa upali pokusavali kaze nece..da slucajno to nema veze sa BH Telecom ? skoro sam jedan TP Link router morao totalno tako resetovati pa ponovno podesiti..nije covjeku net radio 2 dana..zaglupio router bio. Cudi me to jer routeri su kupljeni novi iz radnje svi TP Link razliciti modeli. Da to nesto BH Telecom ne utice ??
     
  8. zdici

    zdici Aktivista

    >> Testing Ethernet LAN connection ...
    PAS
    PAS >> Testing ADSL Synchronization .
    PAS >> Testing ATM OAM segment ping ..
    PAS >> Testing ATM OAM end to end ping ...
    FAIL >> Testing ATM OAM F4 segment ping ...
    FAIL >> Testing ATM OAM F4 end to end ping ...
    PAS >> Ping Primary Domain Name Server .
    PAS >> Ping http://www.yahoo.com ...

    Je li ovo OK ?
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je do telecoma. Kod mene se desilo da nisam imao net pet dana, pokusavao ponovo podesiti modem ali uzalud, dok nisu dosli "strucnjaci" iz telecoma. Na kraju se ispostavilo da su mi levati greskom bili iskljucili net skroz iako nikada nisam kasnio sa uplatama. Naravno na sljedecem obracunu su opet naplatili punu cijenu.
    Jucer opet pukla konekcija nekih pet minuta, pa resetovanjem modema proradilo.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Samo da znas kako je istina i moze, vidio sam svojim ocima u kuci radnog kolege.

    Prebajuce programe na Moja Tv preko wireless routera.

    BH Telecom podesio, nisam pogledao koji model, ali mogu upitati koji tacno ZTE router+wireless+zicno+MojaTv.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ne možeš sam sebi pustiti MojuTV jer ti neko mora podesiti profil na liniji za MojuTV, mora ti modem konfigurisati prema profilu za MojuTV + mora ti mapirati mac adresu da možeš uraditi autentifikaciju (STB).

    Možda je pustio moju Web tv, a to ti je dodatno 1km na račun i svako sa adsl paketom može je aktivirati
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    Poenta price je da postoji uredjaj koji je router i resiver= compact, sve ide i radi preko jednog-dva uredjaja.

    Kod mene je posebno router, posebno resiver crni veliki, jos jedan ili dva uredjaja za Moja TV (mozda i telefon) crni metalni i bijeli=4 spravice.

    Meni pravo cudno kako postoji takav uredjaj.

    Vjerovatno se samo ne razumijemo dobro :D
     
  13. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    raja ima li jos ko od vas problema sa slikom na tv.u? meni se nekad pojavi narandzasta slika na tv.u i tako zamrzne, ili se restartuje stb ili dodje slika nakon 5 min
    a sad me i internet poceo zezati, ponajvise wifi, jednostavno nema signala, tacnije signala ima ali ne moze nista pretrazivati

    ovaj problem sam imao odavno, i slika je stalno nestajala, mrznula, i eto na kraju se ispostavilo da je bilo zbog tv.a, uzeo sam novi tv eto prije godinu dana, medjutim opet ista stvar se pocela desavati ali ja sam uvjek prelazio preko toga mislio sam da ce prestati, medjutim u zadnjih par dana pocelo se cesce desavati


    meni je vise prekipilo ovo, nikad nista na miru pogledati ko covjek, nije ovo zbog mene, ja vise gotovo i ne gledam tv, ali je zbog moji roditelja, jer dosadi kad ti pocne mrznuti slika i jos kad se restartuje stb pa treba mu 10 minuta da se upali


    je li se kome jos desavao ovaj problem, da li da trazim da mi zamjene opremu? posto to i planiram uraditi
     
  15. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Očigledno je da je do njih jer si i sam rekao da ti se počelo opet dešavati i nakon zamjene TV-a. Prijavi smetnju, nabroji to sve i onda ti "samo" ostaje da ih sačekaš :)
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vidio sam slican post na klix forumu,sada ili si to ti ili jos neko ima slican problem
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma to sam ja, juce sam ih zvao dok se taj problem pojavio, ali se nisu javili i u medjuvremenu je dosla slika tako da sam onda odustao


    ja bih volio da ja budem kod kuce kad oni dodju to popravljati, pa da im ja kazem kako stvari stoje, dosadilo mi je sve
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Da li ima iko problema sa Comedy Central Extra? Nije mi slika preko cijelog ekrana, zauzima tek otprilike pola :S svi ostali kanali su ok...a prijevod se na CC pojavljuje uredno...
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Za novu godinu 31.12.2013. oko 20:00h kod mene Moja TV se zamrzne, mozes to zamisliti :)

    Kvar je ranije prijavljen, ali covjek prvo pozove telefonom i pita radi li, kazes radi i sve tako dok ti opet ne zamrzne i ti ga ugasis naravno.

    Kad se ohladi radi, kad se ugrije belaj.

    Nego prijavi kvar i kada te pozove reci ne radi = pregorio uredjaj (kako znas-ma sprzio se ja :lol: ) i neka donese drugi.

    Mafija ima bar 3 vrste tih uredjaja za Moju TV :D
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    "BH Telecom", naime, namjerava kupiti
    2.250 komada Full HD Led TV uređaja tipa 1 čija je ukupna vrijednost nabavke 1,2 miliona KM,
    500 komada Led TV-a s integriranim ugrađenim set-top box uređajem (STB) koji vrijede 575.000 KM
    i 1.000 Full HD Led TV uređaja tipa 2 za 925.000 maraka.

    Znaci ide to ali sve sporo :D
    vivax tableta nece više biti ni za lijeka xd