Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moto G2 može praviti solidne fotke kad je svjetlo dobro, tako da bi to bila moja preporuka.
     
  2. blaf

    blaf Aktivista

    G2 je malo skuplji od nexusa, iako ima bolju bateriju i kameru, nexus ima najnoviji android, a moto g2 mi se cini ipak malo ispod tog nivoa...kamera mi je apsolutno nebitna, ne volim hrpu "gluposti" na telefonu i ne volim da je bas debeo, a motorola se cini nekako debela....
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imao sam sve Nexus telefone osim zadnje šestice, i opet bih izabrao Motorolu prije bilo kojeg Nexusa.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moto X. :) Bolje nego ikakav Nexus.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    apsolutno se slažem.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    hvala ti prijatelju na trudu i vremenu.

    a sad bez uvrede, ali ovo je jako loše, kao da je neka 3mpx kamera u pitanju. haj ta sa tekstom i nije loša, čak štaviše. ali te dvije vanjske su srednja žalost. šteta takvog solidnog uređaja sa tako lošom kamerom.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Otac koristi Nokia C5 i slike su bolje od toga... Nemoguce da je tako zrnasto, mutno.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    imam ga ja, bježi od njega, meni nikako nije legao + baterija katastrofa (pogotovo na lollipopu)... g2 ti je duplo bolja opcija.
     
  9. blaf

    blaf Aktivista

    dosta korisnickih recenzija govori da ima los prijem signala i da je wi fi signal slab.....kakva su iskustva vas koji su ga koristili?
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    pa nemaju svi nokije :)
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ako pitaš za nexus 5, ja sam znao u ferhadiji kod "vatre" tokom šetnje izgubiti signal na trenutak :lol:

    gledajući decibele, nema razlike, ali generalno za lg govore da imaju malo slabiju antenu. možda je to samo šuplja. što se wifi tiče, mislim da nema razlike, ja je nisam primjetio barem. najgora stavka je baterija, definitivno.

    opet ti kažem, idi na g2. eno imaš nov za 460 u pdf "oglasi".
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ja sam gledao neke slike sa m2 i bile su loše... ali nisu ovoliko bile loše. zato sam pitao reznora da uslika sa svojim da vidim kakva je situacija sa ovom serijom koja se kod nas može nabaviti i ono je baš razočaravajuće. a i te druge su bile sa zadnjim apdejtom i bez ikakvih aplikacija, na auto podešavanjima i malo bolje su izgledale.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kod mene je otključan bootloader, a baš sam gledao samplove na Xperiji Z kako lošije izgleda, gube se neki libovi s brisanjem DRM. Možda je i do toga što sam onako ofrlje uslikao, a ovu s tekstom sam malo opreznije.
    Nije sad da meni treba telefon za neko ozbiljno fotografisanje. Više slikam neki materijal, nego prirodu :D
    Usput sjedim s kolegom i on ima sad Satio, pošto mu je kinez pri kraju, ne radi svašta nešto.
    To čudo kako sam vidio ima dva blica i slika bude perfektna, pošto je okinuo par shotova da mi pokaže.

    Evo ovo za DRM keys:
    http://www.xda-developers.com/restore-l ... -part-two/
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ako sam te dobro shvatio, pretpostavljaš da je otključavanjem bootloadera nekako unazađen softver kamere?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije pretpostavka nego je činjenica. I sam Sony je to potvrdio prije par mjeseci.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Vidim ja losija mi slike, Z1 u pitanju, moze li se kako vratiti ili je to to.
     
  17. black

    black Komšija

    Trebao si uraditi backup TA particije , onda si ga mogao i vratiti na tvornicko stanje radi garancije.
    Sad ne mozes vratiti , jedino ako neki hack ne naprave.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Pih, bem ti sony. :D
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ccc, ja razmisljam nazad na android, posto vise nece biti nokije, sony od Z3 mi se pravo poceo svidjati, al kakva je to glupost otkljucavanjem bootloadera smanjiti kvalitet kamere, pa to je za roflmao teme
     
  20. black

    black Komšija

    Bar se moze otljucati , neki telefoni ne mogu nikako.
    Ako si obicni korisnik nemas uopste potrebe da ga otkljucavas, mozes ga rootati i bez toga.