Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    To je to sigurno :)
    Al gledam ja on nesto salta i slika psa, znam da tu fotku nisam imao u galeriji :D
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

    Eh raja treba i meni preporuka.
    Imao sam Huawei Ascend Y200,telefon je extra ali nisam bio zadovoljan jer ima jako malo RAMa i zna biti uzasno spor.
    Kontam sad da uzmem Ascend Y330,ima ga moj prijatelj,telefon je odličan ali i njemu često zafali RAMa.
    Znači imate li mi nešto preporučiti ili pak prodati da je jeftino (do 200KM iako bi bilo poželjno oko 100KM).Bitno je samo da njije integrisana baterija,da je ekran bar 3,5 incha i da ima dovoljno RAMa da nije spor.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sa Androidom tesko za tu lovu. Zato sto moras imati bar 1GB RAM-a da ti ne steka.

    Za WP je dosta 512MB i svaki jeftinjak ce dobro radit. Tu za 200KM mozes dobro proc.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za 200KM su dobri izbori Lumia 530 ili Moto E ako ti više odgovara Android.
     
  5. Tensai

    Tensai Komšija

    Razmišljao sam o Windows Phone.Android jeste jako zahtjevan,pa čak i neki telefoni sa 2GB RAM budu jako spori.
    Ta motorola se čini dobro ali je jako teško doci do nje,slabo ko da je prodaje.
    Ono što mi je zapalo za oko je ZTE Blade Q.Svi ga hvale tako da bi ga mogao uzeti.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To bi ti moglo proc ako ima za 200KM. Mada je procesor tanak, to je A7 dual-core, cak i jeftini WP uredjaji imaju A7 quad-core ili Krait dual-core.

    Moto E jest najbolji low-end android ali kao sto kazes nema ga za nabavit.

    @Forza: L535 ce biti jos bolja kupovina od L630, ali ipak ti telefoni nisu bas 200KM, prije 300.
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Lumia 630 nema bolje za te pare.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Evo moto E za 200km

    http://www.pik.ba/artikal/14497384/motorola-moto-e/


    Pogledaj i LG L Fino po piku je od 220KM, malo vise od tvog budzeta.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moto E definitivno radije nego taj ZTE Blade Q.
     
  10. black

    black Komšija

    Bolje ustedi jos malo para , vidio sam na pik-u Xperia M2 za 250 KM.Jednom sam kupio tako low end uredjaj i nikad vise.
     
  11. Tensai

    Tensai Komšija

    ZTE nije low end,telefoni su ekstra,samo manje poznati i prodavani na našem tražištu.Mislim da je najprodavaniji brand u Kini.

    Ima jedan lik prodaje M2 sa 1 god garancije za 230KM.Privlačna je cijena,ali ta skalamerija nije za mene jer je preveliko i ima internu bateriju.Razmisliću još malo šta mi je najbolja opcija pa ću uzeti nešto iduće sedmice.
     
  12. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ta "skalamerija" M2 meni radi odlično već 4 mjeseca. Također je ima još jedan kolega i kolegica koji su isto zadovoljni. Sa 1 GB sam očekivao da će biti mnogo laga, začudo ja nisam primjetio nikakva zapinjanja, dok sam na Neo V se pravo ispatio s njegovih 512 MB RAM. Još da napomenem da je sada dostupan i 4.4.4 oficijelni a imaju još i custom romovi omni, CM12, kao i AOSP 5.0.2, a tu je također i Aqua verzija s waterproof i IPS ekranom.
    Što se tiče ugrađene baterije ne znam što te to čudi. Čak i mnogi flagship modeli se sad tako prave uključujući i druge brandove (Nexus 4,5,6, Moto G, HTC One M8, LG G2 itd). Baterija se i dalje može promijeniti ako uspiješ naći drugu. Evo sad i laptope tako prave. Slažem se za veličinu ekrana, jest malo povelik, ali ja sam se navikao, mada bih više volio da je barem za mrvicu manji.
    Također je vijek trajanja baterije odličan. Sa staminom uključenom sam uspio jednom nagurati 4 dana, inače obično bude po 2-3 dana uz neko normalno korištenje.
    Dobar je i taj što ti Stevie_Ray i Reventon predlažu. Ja bih prije nešto s Qualcommom nego Mediatekom.
     
  13. black

    black Komšija

    Velicina je stvar licne preferencije.Ja imam Xperia T3 sa 5.3 i meni odlicno lezi u ruci jos ja imam prilicno male dlanove.Sto istakao je odlicna baterija koja moze dva dana bez problema izgurati.
    M2 ima kao i T3 LTE :D
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    kakva ti je kvaliteta fotografija nakon zadnjeg oficijelnog update-a? možeš li postaviti koji primjerak fotki na auto podešavanjima?
     
  15. Tensai

    Tensai Komšija

    Ja na kraju ipak uzeh Huawei Y300,našao sam skoro novog za 90KM.Stvarno sam prezadovoljan telefonom,prilično je brz,podržava mnoge igrice bez problema i baterija dugo traje.
    Fakat svaka preporuka ko hoce solidan telefon praktički džabe.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kako funkcionira garancija u BHTelecomu ako se mobitel vise ne proizvodi? Da li oni imaju zalihe starijih modela ili daju novi model? Onako me interesira.
     
  17. bhd

    bhd Veteran foruma


    dobijes novi telefon u rangu tog telefona, tipa, ako nema z1, dobijes z2.... misli se na datum kad si kupovao ;)
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo par shotova sa 18.3.C.0.21 (4.4.4):
    U prilogu je i jedna slika pri slabom osvjetljenju.

    [​IMG] [​IMG] [​IMG]
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakvi su ovi Lenovo telefoni ? Je li to taj Lenovo koji radi laptope ili neki fejker.. ili za njih neko radi telefone pod njihovim brendom? Upoznat sam sa Lenovo brendom te imama G500 koji koristim svaki dan. Nemam zamjerke ali recimo ovako nesto mi izgleda previše dobro za ovu cijenu:

    http://www.pik.ba/artikal/14842508/leno ... -a8-a808t/

    Trebam nesto uzeti mozda za mjesec.. nista skoro pa vec sad' surfam kakve su cijene. Max do 400KM.. ništa posebno. U tom cjenovnom rangu HTC Desire 616 izgleda najbolji izbor i ako mrzim softwerske tipke i kradju ekrana. Od najjeftinijih, LG L90. Koristio sam ga neko vrijeme i telefon je za tih nekih 280KM sjajan.. a ima ih i po 260KM.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Koliko vidim, tezak je kao i moja Lumia 920, sto je stvarno previse naspram ostalih, puno bolji telefona. Nikad mi nije palo napamet da to gledam u specifikacijama, ali to sad prvo pogledam :D