Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Boga mi odlicno sony izgleda za tu lovu. Tacno je punjac sa adapterom za nasu uticnicu. Ne vidim to kao problem.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ima li neko preporuku za telefon do 450-500KM, 5 do 5,5"? I stane li 5,5" telefon u dzep uopste? :) Mora imati microSD slot ili 32GB interne memorije.
    Gledam HTC Desire 816 solidan za te novce, predpostavljam da ce dobiti 5.0 nadogradnju. Slican mu je i Huawei G7.
    Dobra mi i Moto G2 samo eto baterija mu tanka, ili LG G3 S isto solidan. Ni sam neznam jbg.
    Sony mi nije cemu zbog dizajna.
     
  3. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    huawei g7 apsolutno moja preporuka. fina dijagonala ako voliš te velike ekrane, a opet nije prevelik za tu dijagonalu ekrana kao desire 816.

    g3 s ako nađeš je isto solidan uređaj, ali je ovaj huawei mnogo bolji.

    i još jedna preporuka, xperia t3 u telecomu po finoj cijeni.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    @Reventon dizajn jest stvar osobne preference. Meni lično Xperia ima prelijep dizajn, dok Samsung mi je ružan, a imam tri Samsunga u kući. Ne volim ove zaobljene ivice, mada stoji da je lakše držati takav telefon u ruci (dakle sviđa mi se dizajn čak i kod Lumija).
    I taj G7 mi naginje na iPhone ali kako god.

    Dakle, za tih 500 KM bi se mogla ubosti nova Xperia Z ili čak sam našao jednu Z Ultra koji su flagship modeli i dobiće Lollipop uskoro iako im je lifespan deklarisani već istekao. http://www.pik.ba/artikal/14893103/sony-xperia-z-l36h/

    S druge strane, ako voliš WP i želiš dobru kameru imaš Lumiju 1020 sa 32 GB interne memorije. Ja ne volim WP, ali bih uzeo zbog ekrana i dobre kamere :)
    http://www.pik.ba/artikal/14906825/nokia-lumia-1020/

    Onda evo jedan prodaje G2, iz naše mahale je :D
    Jedino ako boja nije faktor.
    http://www.pik.ba/artikal/15390485/lg-g ... z-zamjena/

    Eto to je to otprilike što sam ja našao za navedeni cjenovni rang.

    EDIT: Lumia je 4.5", hajd nebitno, nek se nađe :D
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uzimat cu preko ovih lokalnih radnji, ne u telecomu. Nasao sam G7 samo na jednom mjestu u Sarajevu za 480km pa cu provjerit jel imaju na stanju.

    Xperiu T3 nebih jer mi se nesvidja dizajn, skoro sam pogledao taj model, previse plastike iznad i ispod ekrana.
    Xperia Z je vec stariji model, Z Ultra je prevelik i za mene mada ima odlican hardwer.

    Taj G2 sam vidio, 16GB je model i nema slot za SD karticu, inace bih ga uzeo bez razmisljanja, boja mi nije bitna.

    Nebih WP, kada budu imali klasicni desktop od androida, sa mogucnoscu ubacivanja nekog custom launchera i wallpapera onda bez razmisljanja prelazim.

    Vidjet cu jos sta se moze naci za te novce.
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    onda idi na ascend g7.
     
  7. igor.g

    igor.g Komšija

    Nubia Z7mini je zvjerka za te pare
     
  8. kio

    kio Komšija

    Ljudi sta je sa Microsoft lumia 535... :) Lijep fontele, nov cca 300 kermica na PIK-u. Rijesen problem sa odzivom na touchscreen. Mislim da je trenutno best buy, pogotovo s gledista kamere.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    300km nikako, do 220max bi izdvojio za l535, ni marku vise
     
  10. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    problem je što još nije riješen problem sa touch screenom. :)

    previše je to love za taj mob bez prave garancije. pogotovo ako bude još nekih novih problema.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Uzeo jučer Ascend G7 za 400km, nov sa godinom garancije. Za te novce mislim da nema puno bolje, dosadasnji utisak je odlican. :)
     
  12. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    čestitam, nek' je sa srećom i da te dobro i dugo služi ;)

    i meni bi bio svakako u užem izboru da je manji, ali za moj ukus i potrebe je preveliki.
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    neki dan bas gledam ponudu u bhtelecomu i kontam da je septembar sigurno bih taj mob uzeo jer mi tad istice ugovor za ovaj al posto nije samo sam gledao slike :mrgreen:

    et ako ti ne bude tesko napisi kako te slusa nakon odredjenog vremena i sretno s telefonom :)
     
  14. black

    black Komšija

    Drug mi trazi telefon do 250KM , novo polovno svejedno.
    Nije neki zahtjevan korisnik ali preferira Android.Ja sam mu preporucio polovnu S3-icu.Sta preporucujete za te pare?Vidio sam da se LG 4x hd moze uzeti za 200 KM.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    Prodajem ja svoju lumia 920 za 250KM, garancija u mobisu do sedmog mjeseca.
     
  16. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Hvala, nabacio sam Apex pro launcher, za sada se mogu pohvaliti odlicnom baterijom I kamerom. Rad je ekstra fluidan, nema stopanja. Morat cu nabaviti tempered glass foliju I neku futrolu na preklop preko ebaya.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da javim utiske za Huawei Ascend G7 nakon par dana, uporedit cu telefon sa predhodnim HTC One X:

    Kao prvo velicina telefona, prelaz sa 4,7 na 5,5" je poprilicno velik, mislim da mi je ovo limit, sve preko nemoze stati u dzep. 7,6 mm tanak, zadnji poklopac i okvir su metalni sto se i osjeti pod rukom, potezak je sa svojih 165g. Dakle telefon za musku ruku. :)

    Wireless signal daleko bolje hvata u odnosu na HTC, veliki plus (imaju valjda dvije antene).

    Baterija za moje potrebe odlicna, 3Ah moze izdrzati dva dana normalnog koristenja. Igrice slabo igram, malo Boom beach i to je to, za ostalo koristim PC.
    Ovdje je telefon bio napunjen do 90% i morao ga skinuti zbog posla. Ima i Ultra power saving opcija, tada telefon iskljuci sve osim poziva i SMS, valjda moze izdrzati 24h sa 10% baterije - nisam isprobao.
    [​IMG]
    [​IMG]

    Neko ce reci da je za 5,5" malo 720p rezolucija, ja iskreno sam zadovoljan, nisam primjetio piksele. Displej sam po sebi je dobar, klasicni IPS, boje su solidne i postoji mogucnost podesavanja ka toplijim ili hladnijim bojama. Koristim telefon na nekih 80% osvjetljenja, ono sto me iznenadilo je da napolju daleko bolji od HTC-a, bez problema se sve vidi, nije bilo potrebe pojacati osvjetljenje dok sam One X koristio konstantno na 100%.
    Naravno nedostaje gorila glass, mada cu to rijesiti sa temperd glass folijom.

    Ono sto je bezveze je naziv telecoma u gornjem lijevom uglu, to se ne moze ukloniti bez nekog custom roma
    [​IMG]

    Emotion UI 3.0 radi poprilicno fluidno, nisam primjetio stopanje, mada sam odmah nabacio Apex pro jer mi nedostaje app meni kojeg kinezi nekoriste, furaju se na Apple iOS sa svim aplikacijama na desktopu. Huawei je napravio svoju verziju Clean mastera, Phone manager ima sve opcije kao i CM. Hoce li biti 5.0 lollipop nadogradnje neznam, nadati se da hoce. :mrgreen:
    Od standardnih opcija ima taj fazon kao u LG dva dodira da se "probudi" displej, svidjelo mi se sto se moze podesavati i navigacijska traka, to je sada izgleda "in", jer sam to primjetio i na supruginom LG G3 S.
    [​IMG]

    Glavna kamera 13mpx, u odnosu na HTC je bolja, pogotovo u malo zamracenoj prostoriji, ima dosta opcija ali nisam ih jos sve iprobao, za zene ima taj neki Beauty mode i slicne stvari/nidje veze, obicno mi to sve stoji na default. Prednja kamera je posebno dobra, 5mpx, na starom HTC Desire S nije bila ovako dobra :) Obje kamere imaju filter plavog stakla i 88 stepeni sirinu ugla sociva ako kome to sta znaci :)
    Sve u svemu dobar telefon, puno bolje u ovom nekom srednjem segmentu i za ove novce nemoze.
    Nisam se pokajao iako je kinez, ono sto je prije par godina bilo u nekom premium segmentu sada je u srednjem sto je dobro za sve nas, konkurencija cini cuda :D
     
  18. black

    black Komšija

    Preporuka svim korisnicima Xperia telefona iz M C T i ostalih serija.Ne znam da li je slucaj i na Z seriji ali vjerovatno jest.Slike su puno bolje ako se koristi Google Camera sto je Reznor napisao nekoliko postova iznad.

    Evo i primjeri.Sony kamera u manuelnom modu i HDR iskljucen.Google camera u HDR modu, razlika je samo u malo boljim bojama u odnosu na slike bez HDR-a.


    [​IMG]

    [​IMG]
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Gledam danas kod jarana Sony T3 jako fin telefon prvi put čuo za njega. HD display na preko 5 inča ali ne vidi se da je zrnasto ili šta da mu fali FHD. Šteta što nema jedino bar još 512mb rama ali zasad radi odlično i fluidno.
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Raja, ja sam old-school, treba mi telefon sa tipkovnicom (Normal Keypad), ako nista moze qwerty, mozda malo veci ekran od 2.4, trebao bi imati podrsku za micro SD...pozeljan Wi-Fi, navigacija nije obavezna, solidna kamera...nesto cu morati izostaviti od navedenog...

    Gledao sam neke kao ;
    Nokia X3-02
    BlackBerry 9900 (ima li nesto bolje ili slicno)
    Samsung Galaxy Chat B5330

    Ima li nesto kod Kineza slicno ?
    Kakav je ovaj BlackBerry?