BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    normala, onda me sam prebaci iznad na mac adresu od 192.168.1.2. ostavim prazno kako je i bilo i djaba
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne kontam, kakva sad MAC adresa :D
     
  3. igor.g

    igor.g Komšija

    Odmah iznad, DHCP table
     
  4. BoLa

    BoLa Aktivista

    zadnja 2 dana u popodnevnim satima ping mi je 3 puta vec nego obicno ... jos kome? nemre se igra ko coek :/
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    tplink 8901G se mora update-ovat na zadnji firmware je r pored web interfacea ima i neki telnet port bug
    za ping na pp pa da vidimo
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    prije bih rekao da će biti HBO
     
  7. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Kakav fw koristit za one sa IPTV jer je nekad bilo govora da se gubi mogućnost IPTV usluge nadogradnjom firmvera navedenog modema?
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kod mene je hadware verzija 3.2, updejtom firmwarea sam dobio mogućnost da dodjeljujem na kojim portovima će raditi DHCP, tj. isključio sam DHCP za port na kojoj je IPTV. Sve radi evo već dvije godine, a za ostale verzije mimo 3.2 nisam siguran :)
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E da, to sam i ja vidio, prije nije bilo na mom TP-Linku.
     
  10. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Problem je što hw tog modema nije mogao da ograniči dhcp na označene portove bez obzira na verziju fw.
    Kada ga naštimaš, radi do prvog reseta stb-a gdje stb nakon toga pokupi ip od dhcp-a modema umjesto od mojetv.

    Tada se gasenjem dhcp-a otklanjala ta problematika, ali ako spajas mobitel, tablet ili bilo sta na adsl, moraš dodjeliti rucno ip što je smor svoje vrste.
     
  11. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ja nisam imao tu problematiku nakon što sam updejtao fw, ali da je smor bilo dodjeljivati adrese svaki put na novom uređaju... jeste :)
     
  12. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Pozdrav svima !

    Jučer zamjenim modem TP link sa ZXHN-H 108 L modemom (nemam moju TV već obični 5g paket). Sve funkcioniše normalno, wireless, cable net.
    Problem se javlja u tome što ne mogu da pristupim modemu na 192.168.1.1. tj. dozvoljava mi da uđem samo u user/user, a tu nema advanced opcija kao što su firewall, NAT i dr.
    Mene interesuje da li je moguće ući u advanced postavke modema nakon reseta ili on opet preuzme sve podatke sa servera kad se spoji modem nakon reseta ?

    Ovo mi treba jer hoću da napravim port forward zbog torrent trackera.
     
  13. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Trebalo bi da moze :D Resetuj neces nista izgubit
     
  14. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Evo ide reset :D
     
  15. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ne mijenja više DNS. Znači do telekoma je, smiješno kakvi propusti.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    A ja mislio do onog podesavanja sto nam stihoklepac reko :)
     
  17. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista


    Evo uspio sam podesiti modem, imam net i ubacio sam postavke port forward za torrent tracker ali nešto radim pogrešno čim ne mogu wireless da podesim. :D

    EDIT: Napravio sam (trebalo je samo Wlan opciju deaktivirati u postavkama modema i staviti WPA2-PSK a ne WPA-PSK/WPA2-PSK)
     
  18. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Trenutno pet, šest kanala stoji na listi ali ih nije moguće gledati and counting...

    Čime će nas sljedeće obradovat, smanjenjem "brzine" sa 5 na 2 Mbit/s?
     
  19. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Stvarno imamo divne brzine interneta :(
     
  20. zdici

    zdici Aktivista

    nadam se od 1.3.2015 nove brzine Interneta za ADSL..s tim da bi i VDSL trebali cijene spustiti dole bar neki paket od 20 KM pa na vise