BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Uvedena "Izvorna TV" .... odo se bacit sa zgrade...
     
  2. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Jebeni idioti.
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Pa tooo se trazi :D

    Mogli su ga ubaciti u dodatni paket od 2km...
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    sinoc sam popravljao laptop iskacu reklame by ad fox
    malwarebytes pronasao trojan dns changer bihnete bihnete :D
    sto najace kod mene kuci laptop radi normala cim se spojio na "zarazeni" ruter nama fasaova :D
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    imam jedno aktuelno pitanje vezano za "digitalizacija" BHRT, RTV FBiH i RTRS prestaju ovog ljeta s emitiranjem?
    poznat problem digitalizacije trebali bi biti spremni al naravno nisu..


    zanima me sad da li staje sve ili mogu prenositi program preko IPTV i slicno, s obzirom da sumnjam da ce riješiti probleme.
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kako sam ja skontao problem je sto je PTPC već kupio i testirao svoju opremu za digitalizaciju, onda je jedno 5-6 činovnika u Sa odlučilo da oni naprave svoju viziju digitalizacije i žele da to naprave, ovi prvi neće da demontiraju svoju opremu i ne daju pristup svojim repetitorima. A na FTV i BHRT naravno sve stoji zaleđeno u 1971-oj godini ( zato je signal onako mutan i ispod 480o reze).

    Država nije ni pokrenula proces nabave digitalnih receivera a računaj da ima treba jedno bar 50.000 a za to treba priprema od bar 3-6 mjeseci radi tendera, još bi ih svakako trebali subvencionirati.

    U principu ako se i odluče da ugase analogiju sa repetitora ( u što debelo sumnjam jer mislim da ni za to nisu sposobni) ko ima iptv ili kablovsku trebao bi imati manje više sve isto jer gašenje analognog signala ne znači da će se i gasiti analogija kroz kablovske sisteme.
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    A cime su se koristili iz BHT-a dok je bio onaj BHT HD?
     
  8. sumeir

    sumeir Komšija

    "Skoro" je bio neki prililog oko digitalizacije.Mislim da je bila riječ povodom godišnjice TvSa i oko godišnjice olimpijade, pa su pričali o tome kako su nabavili novu opremu itd i sl. Bezbeli se neko našao tu koje svoje "prstiće" slatko olizao u svemu tome.
     
  9. black

    black Komšija

    I sad bude neki HD prenos ali skroz rijetko, zadnje je bilo SP u rukometu.

    I to sto govore da je HD daleko je od Arena a da ne spominjemo EuroSport koji uz NatGeo HD ima najbolji bitrate.
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Ma ok, znam da ponekad bude nesto i da nije kvalitet nista posebno, nego kazem ako vec imaju opremu za to, ne vidim u cemu je problem prebaciti sve u digitalu? Ili jedino znaju tudji signal da transmituju? :D
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    Mi cemo biti jedina zemlja na Svijetu sa analognim zemaljskim TV signalom poslije 1.6.2015 zar to nije sramota..sve televizije koje imaju tv predajnike blizu Hrvatske, Srbijanske, Crnogorske granice ce morati premjestiti svoj kanal na neki drugi ukoliko bude u tom trenutku smetao susjednim drzavama..mozda DVB-T u BiH i starta do 1.6.2015 i to samo sa BHT1, FTV, RTRS za pocetak..ali i dalje ce raditi analogni programi sto je sramota.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja se sjecam da je u Hrvatskoj digitalizacija trajala dugo, sumnjam da kod nas bude brze. Posto jos nisu poceli sa digitalizacijom, to znaci najranije iduce godine da bismo mogli dobiti. Naravno ako pocnu uopce radit na tome.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ko je rekao da će raditi analogni signal poslije 1.6?

    Engleski SKY ima daleko najjači bitrate. Oko 20mbita čini mi se.
     
  14. zdici

    zdici Aktivista

    analogni signali u BiH ce ostati i dalje raditi..samo ce se mijenjati UHF kanali u pogranicnim dijelovima sa susjednim zemljama kojima BiH ometa DVB-T signal ! to je informacija provjerena sa BHT1
     
  15. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Uglavnom nema mraka za korisnike moja tv :D

    Cudim se sto ne ubace eurosport HD pakete u ponudu vec kad imaju obicne SD kanale...
     
  16. Mujka

    Mujka Komšija

  17. Piroman

    Piroman Komšija

    JEdino će biti mraka za telecom ako nastave ubacivati ove kanale tipa "izvorna tv" i sl. :lol:
     
  18. zdici

    zdici Aktivista

    BH Telecom se usutio ovaj mjesec nista od povecanja brzine za ADSL..svasta!! svi digli Logosoft, Telemach..jedino BH Telecom nista
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    suti i trpi :)
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne mogu oni brze sa ovom infrastrukturom,mnogima ni 10MBit ne moze da radi kako treba.Konkretno kod mene je sve bilo ekstra jedno 7-8 godina ono dok je bilo 1MBit pa sve brzi i brze dok nije doslo do 10Mbit i tad je se sistem raspao.Jedno dva mjeseca sam natezao sa njima i serviserima da naprave da radi kako treba i posto im nije poslo za rukom napustio sam ih presao na drugog provajdera,tako da cisto sumnjam da imaju prostora za nova ubrzanja,mozda u novim naseljima i vjerovatno na selima gdje je su sve nove instalacije jer ih prije nije bilo nikako.