BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    naranvo da trebaju poboljsavati i dzati brzine ali meni trenutno nije brzina jedini problem glede adsl-a
    problem je sto je postao toliko nestabilan,steka,nestaje...brzina bude ocajna da je gori od wirelessa
    sinoc mi je opet nestalo i skoro svaki dan bar jednom (dok sam na racunaru) lampica od neta pocrveni

    btw.ja mogu izgurati 10 Mbps bez problema...mozda i vise,jer su mi skoro paricu promijenili
     
  2. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kod mene moze 20Mb pa opet imam 8,5 :D
     
  3. black

    black Komšija

    Na selima je problem razdaljina od DSLAM-a.
    Evo ja zivim na selu i nedavno su zavrsili rekonstrukciju mreze ali opet sve bakar.Jedino sto napravili DSLAM u selu tako da su donekle kompenzirali.
    Srecom imam kablovsku tako da ne zavisim vise od njih.
    Ne znam sto ne rade vise optiku skroz.
     
  4. ekolog

    ekolog Novi član

    Nabavih preko PIK-a STB Zyxel 2101H. Radi sve jako dobro i stabilno, čini mi se bolje od albis-a 8083 kojeg već imam, ali mi prodavac nije dao pass da nekad pogledam neki "horor" film. Ganjam prodavca da mi nađe password, ali je nekakav drvensuz pa mu mrsko zvati podršku, jer je izgubio one papire gdje piše user i pass (user broj, inače, piše u STB-u i može se regularno vidjeti).
    Može li se kako promijeniti pass bez da ga molim po deseti put.
    Išao sam na fabrički reset STB-a misleći da će mi tako pri ponovnom pokretanju tražiti unošenje user i pass-a, međutim, samo resetuje postavke za video i audio setings.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ako mislis na onaj PIN, njeg ne mozes resetovati koliko ja znam, mozes promijeniti na portalu ali moras znati stari. Ako promijenis na portalu svoj PIN, on ga preko mreze synca sa uređajem. Eh sad jedino mozda nece syncati jer ti je novi uređaj pa druga MAC ili sta vec. Ali probaj, nemas sta izgubiti. A sto ih ti ne nazoves?
     
  6. ekolog

    ekolog Novi član

    To je onaj PIN u Moja TV STB-u koji ti treba npr. da gledaš erotske kanale.
    Ja ne zovem jer je u STB-u šifra od starog user-a koju sigurno vežu za ime i prezime i broj telefona prvog vlasnika.
     
  7. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Jel do mene ovo ili nesto u vezi ovih gluposti sto sviju zeza sa bht, u mozili, stalno iskace od danas, nervira me :D

    [​IMG]
     
  8. kugla

    kugla Aktivista

    Da li jos nekom stuca danas internet i MojaTV. Cio dan prekida internet vezu. Danas je puklo min 10 puta.
     
  9. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kod mene sve ok :)
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    vjerovatno je do bihneta skini malwarebytes vjerovatno je trojandns changer
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Nije više problem udaljenosti ni u manjim mjestima kad sad postoje microdslam-ovi sa po 25 izlaza, problem su ti te finalne parice.
    Iz prve ruke sam iskusio taj problem. U Sa imaš i neke šanse sa upraviteljom to riješiti a u manjim gradovima nemoguće.

    U zgradama gdje postoji tk infrastuktura "kanalizacija" npr Dobrinja i Breka se dovučeš optičko vlakno u stan, dok npr na Alipašinu to ne možeš.

    Ja sam 4 dana pokušao jedan netbook xp zaraziti dns trojanom al neće pa neće....
     
  12. black

    black Komšija

    Ne znam druze bio sam tu kad su vukli kablove jer sam dopustio da kopaju na mom imanju.Vukli su "150-ke" ili tako nesto ali bilo je sve bakar.
    Sreca za mene ako budem opet od njih zavisio da sam 150 m od nove centrale.
     
  13. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vec dva dana net steka nenormalno...na trenutke ga nestane skroz ...
    pise da je problem sa DNS serverom...standardno telekomovo sranje
     
  14. Aladdin

    Aladdin Aktivista

    Ima li kakva safe nadogradnja firmware-a za TD-W8901G, a da ne izgubi mogućnost IPTV usluge? Više mi je pun qratz ovog sranja s DNSovima.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i kod mene stalno ovo sranje sa DNSovima...a kod mene je tp link...bas pomaze sta nadogradnja firmware-a ?
     
  16. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Nisi jedini, evo kod mene od jučer konstantno prekida net. Sranje živo.
     
  17. exwizzard

    exwizzard Komšija

    I kod mene isto u TK, support se ne javlja na tel...
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    restart modema
     
  19. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Bili su neki problemi na pojedinim lokacijama TK jučer.

    Što se tiče TP-LINK modema, iskreno moj vam je savjet ko god ga ima a ima IPTV da traži zamjenu za ZTE.
    Dobijete nešto slabiji domet Wifi-a al radi 10x stabilnije sa Triple Play uslugama.

    Update firmware, i promjena default passworda riješavaa problem dns hijack-a ali isto tako gasi iptv mogućnost.
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo uskoro opet onaj famozni 1 mart koji je nekada donosio najbolje promjene al prosle godine nisu nista ubacili vrijedno spomena..

    Red bi bio ove godine da nas pomjere na vecu brzinu :)