BH Telecom ADSL, Moja TV i Mobile - oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by VR6, Dec 27, 2007.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Zasto nama s mojatv ne povecaju brzinu, i daj ba brzi upload ne moze ovo ovako vise.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Albisi 8083 dobili novi update, ako ima neko ovaj stb, i ima bilo kakav problem (ledi slika) samo ga treba ugasiti i upaliti iz napajanja, nakon toga bi sve trebalo biti ok.
     
  3. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Probao više puta, ne pomaže. Naravno govorim o restartu sa "current settings", ne na tvorničke postavke.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    kakvo ti je stanje sa konekcijom, da nam one podatke
    SNR Margin
    Line Attenuation
    Data Rate
     
  5. Ronaldo_9

    Ronaldo_9 Aktivista

    Postaću kad dođem kući, obzirom da sam na poslu pa ne mogu sad ništa vidjeti. :D
     
  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Pa jel kome pomoglo flashanje TPlinka-8901 ?
    Skenirao sam sa MB anti-malware ali nije nasao nista. I dalje mi isti DNS stoji na routeru "91.212.124.159"
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest meni, ali sam ACL upalio i setovao samo lokalne adrese, te promijenio password za pristup modemu. Prije toga preskenirao racunar sa malwarebytes+av.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    I ACL je upaljen vec dvije tri sedmice al djaba, ostaje mi samo jos flashanje
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    i kod mene je sve u redu sa ukljucenim ACL, probo iskljucit prije 2 dana i odmah promijeni DNS :D
     
  10. igor.g

    igor.g Komšija

  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene je GB, ja sam za njega nasao firmware i updateovao.
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kod mene je v3.1 meni je radio taj prvi na listi prvog linka.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Zavrsio sam flash za GB model (izgleda da je GB za annex B, dok G za annex A) verzijom firmwarea "TD-W8901GB_V3_100820" i proslo je sve uredu, aktivirao opet ACL. Za sada je nestao onaj ukrajinski DNS, YT video loada brze i ne zastajkuje, vidjecu ovo jos par dana hoce li se opet pojaviti 91.212....
     
  14. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo konacno jedne dobre vijesti za korisnike mojatv web :D

    Konačno ima BHT HD ikona :) (iako im ne halalim SP u Brazilu što ga nisu vec tad ubacili)
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Na tivi.ba ima BHT HD oduvijek :D
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma bilo je dosta štekanja na tivi kad pokrenem HD..

    Uglavnom nema najava za neki boom, sumnjam da ce 1 mart donjeti neke dobre pogodnosti..

    Ostaje sve isto sem korisnika koji je svake godine sve manje i manje :D
     
  17. zdici

    zdici Aktivista

    Tivi.ba aplikacija na Samsung SmartTV-u nakon 4-5min gledanja stane slika na bilo kojem kanalu.. :roll: :| :|
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Zna li neko od vas ima li neki fazon u konfiguraciji modem-rutera zte zxv10 w300!?Sta god da hebeno probam nece da se na net konektuje nema sanse.Pratio sam i onaj njihov tutorijal ali ne ide nema sanse.
    Dakle,odaberem interface-internet namjestim vpi/vci na 8/35(ne znam jesu li mijenjali ali probao sam i 8/60 jer je tako po zadnjim uputama iz 2012),stavim na pppoe/kucam podatke,always connected,nat na enable i default route.Spasim,predjem na lan,stavim kvacice sve na enable one 4,dhcp ukjljucim,dns na auto,spasim,vlan disable,i wifi namjestim i na kraju restart sa current settings ali nece da se konektuje nikako.Cim probam svoj stari modem obicni bez wifi radi normala.
    Je li ima jos nesto da se namjesti a sto ja ne radim??
    I btw da li ima uopste veze onaj pvc1,2,3... koji odaberem?
    Da li ona dsl lampica mora da konstantno gori kada ufati dsl signal(trenutno prije i poslije konfig.samo titra tj flashing ono stalno).Probao sam i u bridge da namjestim ali ni tako nece.
    Ove upute sam pratio : http://www.bhtelecom.ba/fileadmin/user_ ... 0_W300.pdf ali i ove http://www.bhtelecom.ba/fileadmin/user_ ... rzija2.pdf
    Hvala
     
  19. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    To kada stalno titra DSL mi smrdi na neodgovarajući annex. Kod tebe je lupam, annex A, a taj zte ti je B i neće se ta linija nikada ni sinhronizovati. Čak i kada ti je password pogrešan, DSL ti mora biti konstano upaljen ako je sve ok.
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da,evo danas bio kod jarana jednog ima isti i kod njega konstantno gori.Nabavio sam td-w8901g i vidim na njemu pise anex b i on normala radi.Je li nekako mogu provjeriti to da li je a ili b na uredjaju?