1. Pionir

    Pionir Overclocker

  2. selvin

    selvin Moderator

    Pa gdje ti vidis linkove na warez u ovoj temi? :D Tema ima naslov SOPA, a u komentarima su samo domene sajtova koji su blokirani/vraceni :) Opet ti moram dati nož kao primjer, kad ti neko da nož ti ne moraš bosti ljude, možeš rezati hljeb s njim. Isto tako i sa domenom.

    Evo npr. ja čekao da se kickass vrati da skinem:
    http://kickass.to/microsoft-visual-stud ... 51222.html
    Ovo je legalan torrent :)
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    kickass.to je warez sajt (jer ti omogucava da preko njega pretrazujes i skidas warez sadrzaj), mnogo vise nego sto je legalan. uostalom, sto se o hardwarebase.net ne vodi tolika polemika, i sto u drugim drzavama nije blokiran.... kad bi kickass.to sajt omogucavao da uz njegovu pomoc nadjes 99,9% legalnog sadraja i 0,1% nelegalnog, on bi bio sajt sa nelegalnim sadrzajem (nelegalan sadrzaj je i link do nelegalnog sadraja, a to je upravo torrent fajl). ovdje nikog ne zanima sto ti skidas legalan sadrzaj (mada si to mogao i sa microsoft.com), upitno je sto se postavljenim linkom omogucava pojedincima da skidaju nelegalan sadrzaj, i sto se sajt promovise..... out sam, furajte svoje fazone :)
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Otprilike kao i google.com. Sto ustvari nije ni bitno jer se ovdje vodi neka druga rasprava. Mogli smo napisati kickass ne radi na .to domeni, ali radi na .com. To ne bi bio link izbjegli bi bespotrebnu raspravu o dvostrukim arsinima, kako neki mogu stavljati linkove a ti jadan ne mozes, ne vole te moderatori itd.
     
  5. bhd

    bhd Veteran foruma

    ja suplje.... imal sta pametno osim rasprave :)

    Sad cete krenut, ko je poceo rat :D
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    jadan si ti ;)
     
  7. Garamel1337

    Garamel1337 Aktivista

    Ne znas ko je ludji... No, cuo sam informacija da posto je Piratskapartija sada dobila nekoliko mjesta u vladi Njemacke i samim tim ogroman budzet da su rekli da sve kazne radi piraterije se prosljeduju njima i da ce ih oni iz tog budzeta platiti. Je li iko jos ovo cuo?
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Zar oni nisu mrtvi odavno, ne pamtim kad sam zadnji put naiso na njihov link.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

  11. NAILS

    NAILS Moderator

  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo citam google blokirao sada i uTorrent, blokirali/blokirat ce kickass iz pretrage, vec par dana javlja da je kickass nesigurna stranica dok neki antivirusni prijavljuvaju uTorrent kao virus. Tuga..
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    uTorrent je svakako skrenuo u zadnjih par godina sa cudnim instalacijama, stavljaju svakakve dodatne fazone koje je nemoguce bilo izbjeci instalirati i ja sam ga prestao koristiti nakon dugo vremena. Tixati se pokazao kao fina alternativa.
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Deluge je odlicna alternativa.
     
  15. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta se ne moze izbjeci instalirati? Ima onih addona pri instalaciji 3-4 ali se svi mogu preskociti.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    AhmeT Veci je problem politika googlea nego sami uTorrent. Vjerujem da nece samo stati na njima i kickass mada sto se tice utorrenta ja imam dosta stariju verziju 2.2.1 koja je bez bloatwarea i radi super.

    Pelikan Poceli su trpati i kojekakve mainere za coine. One reklame znaju poprilicno opteretiti CPU itd.. ova 2.2.1 je bas "lagana":

    [​IMG]
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja koristim bittorent, mislim da je to isto kao i utorrent

    ovaj drugi mi iz nekih ralzloga nije htio skidati torrente pa predjem na bittorent.

    a bas u zadnje vrijeme je bas patnja uci na kickass.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam na rarbg vec dugo,odlican izbor i odlican pregled materijala sa finim trazilicom sa filterima. Bolje mi ne treba.
     
  19. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    http://kat.cr/ uredno radi kod mene, i na Chrome-u i na Firefox-u.

    Ako nekoga zanima invite za TorrentDay, javite se.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Kickass Torrents owner is arrested in Poland; domain names are seized