Apple iPhone - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jan 10, 2007.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    thx, ovo dodje ko malo slabija verzija batterydoctorpro sa cydije :)

    EDIT: Instaliro aplikaciju i skoci baterija sa 1086 na 1185. Je li moguce da je aplikacija magicna ili ovo nesto slucajno? :) I da li mora biti pokrenuta aplikacija kada se puni ili samo instaliras i zaboravis?
     
  2. Tesla

    Tesla Aktivista

    Sinoc sam u ves masini sa sarenim vesom oprao apple slusalice i na kraju balade skeptican ubo sam ih u racunar i rade bez problema. Naravno i na iPhoneu sve fercera. Malo proguglam i pun je internet komentara o waterproof osobinama ovih slusalica. Ljudi su znali navodno i plivati u moru sa njima, zaborave ih u dzepu od sorca, i svi govore da nisu imali problema. Jednostavno fantasticno.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam neki dan u šorcu ostavio i oprao na 60 stepeni panasonic slušalice bile možda 16km kontam Allah rahmetile kad ukopčam ih prvi dan desna slušalica bila slabija nakon dan proradi i ona i sluške rade sad normalno :D
     
  4. Tesla

    Tesla Aktivista

    Imam i ja te panasonic sluske, bas cu probati
     
  5. Eldorado

    Eldorado Komšija

    neki dan sam otvorio raspravu kod kupovine laptopa vezano za Macbook modele, ima li neko od vas Macbook model koji koristi?
    zanimaju me neke stvari pa iz prve ruke da cujem iskustva, probleme i slicno :)

    S obzirom da ću u narednom periodu tražiti neki "polovan" model vjerovatno sa pik-a imaju neke sitnice gdje sam u dilemi.
     
  6. twofoldb

    twofoldb Novi član

    Imam ja MacBook Pro 15 Retina Mid 2014. Pitaj sve sto te zanima...
     
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    S obzirom da uzimam neki polovan laptop pa riskirat cu 800-1200km, a evo na neka pitanja na koje mi možeš odgovoriti:

    1. jel macbook ima zaštitu poput iphona (icloud) da ne bude ne provjerim na licu mjesta jel cist Macbook a ne sa šifrom i onda belaj?
    2. polovnjak dolazi u vecini slucajeva macbook i punjac, zanima me sljedece npr hocu da formatiram sistem ili da krenem od pocetka da li je moguce bez DVD-a Mac OS sistema da podignem sistem? (jel moguce skinuti sistem nabaciti boot na usb stik i instalirat sistem)?

    Oba pitanja su povezana jer cim uzmem Macbook idem na format, da krenem od 0 i da nabacam svoje stvari :)

    3. Air ili pro model - tu je dilema, razlike ima i jedno i drugo ima prednosti vidim kod tebe je Pro verzija i veoma nov model mogu misliti kako to sve ide :D

    @twofoldb to je to za sada valjda nisu komplikovana pitanja :)
     
  8. twofoldb

    twofoldb Novi član

    1. Ima iCloud, pozeljno je da se prethodni korisnik odjavi sa iCloud i da ga izbrise sa liste uredjaja. Moras paziti da ne bude zakljucan EFI (bios), jer ako je zakljucan neces moci ponovo instalirati sistem.
    2. Moze se instalirati sa USB-a, a moze i bez icega tj. potreban ti je samo internet. Butabilan USB mozes napraviti i na mac os-u i na windows-u pa ako te bude zanimalo javi se pa cu ti objasniti…
    3. Odlican je i Air za vecinu stvari, steta samo sto nema IPS display.


    Da ne spamamo temu ako te jos nesto zanima javi se na pm.
     
  9. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ne bi bilo loše da ova tema nosi naziv samo "Apple" jer dosta se diskutuje za sve uređaje od iphona, ipod, ipad i ostalog :)

    (ako je problem što diskutujemo i o Macbook uređajima da se napravi tema) ?

    Ta prva stavka je nekako i najvažnija osim iCloud moram paziti i na EFI (bios) nisam znao da je i to moguce, iako sam ocekivao zaštitu iCloud-a malo cu tražiti po netu kako pronaci "cist" Macbook. Znaci nije problem uzeti polovan Macbook bez sistema barem može se podici bez orginalnog Mac OS DVD-a koji cini mi se inace dolazi u pakovanju sa novim uređajem.

    Macbook air/pro koristit cu iskljucivo za office i surfanje netom mail i to je to (poslovno) :)
    Ipak onda idem na 13" model Air verzije, iako necu bježati od fine ponude Pro verzije nekog modela.


    @twofoldb hvala puno na odgovorima i pomoci, definitivno treba uvijek nekoga pitati ko se razumije oko toga.

    Jesu li neki modeli stariji od 2010+ imali neke greške pa da takve zaobilazim?
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ko je dobar serviser za Iphone? Spominjali ste nekog tipa, treba mi za!jema displaya na sestici.
     
  11. Tesla

    Tesla Aktivista

    Adi, lik koji drzi AT Store je dobra, sa njim sam radio nekoliko puta i sve za deset, a akademija salje Imamovicu u Barama u iService uredjaje koji su za servisa ( nisam kod njih nista pravio ).

    Ajoj, zao mi tog displeja pravo, jbg druze sh..t happens
     
  12. dmr

    dmr Veteran foruma

    kako sada podesiti bihnet mail acc. na iphone-u? Imao sam na cetvorci podesen po uputstvu za outlook i radilo a sad ne prolazi na petici. Je li sta mijenjano i kako tacno podesiti?

    EDIT: Sta niko ne zna za email ili svima radi? :) Ima li nacina da se totalno ukine control center nekim tweakom iz cydie?
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Probaj neku drugu mail aplikaciju ako vec nisi?

    nisam otvorio mail od bhtelekoma godinama :smt003
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ja nedavno gledao majlove, i to sve ona obavjesti da cu uskoro prekoraciti limit i da sam presao, u ono vrijeme dok je bio net s limitom xD
     
  15. dmr

    dmr Veteran foruma

    Je li neko imo posla sa ovim anka baterijama, valjaju li sta? Moze li se ocekivati bar 90% kapaciteta originalne baterije od ove za iphone 5? http://www.anka.ba/oprema-za-mobitele/b ... 5g-hq.html

    EDIT: Sad zvao da vidim cijenu i ovo samo veleprodaja, zna li neko gdje se ove baterije mogu naci u maloprodaji?

    EDIT2: Zvao maloprodaju u Sa i imaju neku od 25KM i neku od 29KM, ali kaze obje su samo za iphone 5g :D i plus ja moram platiti dostavu iako imaju poslovnu jedinicu u Tz :D
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    koliko dugo ti traje baterija?

    mozda je bolje ne trpati te kineske ili fusarske baterije nego koristit orginal pa makar se vukao :)

    kad iphone prepoznaje kineski punjac i javi mi gresku sta bi bilo da ubacim bateriju koja je kopija xD
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    sto se tice trajanja nije nikad isto. Ako koristim stvari koje malo vuku traje ko normalno, cim ukljucim nesto sto vise povuce gasi se sa 30%. Recimo ako sam na 30% ukljucim kameru opucam par slika sa blicem iskljuci se. Batterylife nekad pokazuje kapacitet baterije 80% a nekad 50%. Evo to je ovaj problem



    Ovi tvrde da su im baterije bolje od tih kineskih koje su kao vec koristene, sta mislite ima li tu istine? Malo je skuplja, oko 60KM al ako je dobra vrijedi.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Meni je baterija lošija nakon JB ocekivano, desi se npr pad sa 20% na 8% i cim spojim na punjac skoci na 22% i slicno.

    Opet izguram 1x dan tako da navikao sam na to nije strašno iako bez JB-a sam prolazio i na 2x dana.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nije do tog, sestra imala isti problem prije JB
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    mozda je i do punjaca zna mi javiti nekad gresku da nije orginal punjac..

    ali opet to je sitnica jer nemam toliki problem kao i ti.