Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    Imam i ja na svom due net paketu tu 72h nazad opciju, i nju ne placas unaprijed nego samo ako koristis kosta te 3km mjesecno. Mozes jednom iskoristiti tu opciju ili 100 puta izadje te 3km ako je koristis, ako ne 0km. Mislim da tako fercera.

    Jel to ima vise vrsta resivera pa su neki skuplji neki jeftiniji? Taj drugi mi npr. nebi trebao imati tu opciju da moze vracati, ili snimati, itd... samo da ima sve kanale kao i moj.

    Thx na odgovoru bdw. :)
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Meni su monteri tako rekli jer u ovom trio grande family paketu 72h sata unazad je po defaultu.

    Vjerujem da mozes uzeti taj manji od.3.5km..

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Renta se placa u zavisnosti od uredjaja. D3 mini je 3.5 KM, a CISCO risiveri 5 ili 6 KM zavisi kako koji. Ako imas DUO NET paket onda imas START paket kanala pa i nemas neku matematiku da rentas risiver jer ti START paket kosta 3 KM sa dodatnim risiverom. Renta se isplati ako imas neki jaci paket i u okviru njega vise kanala jer rentani risiver preslikava sve kanale sa glavnog risivera.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Sto se tice stuba, postoji osoba koja pravi proracun koliko ce da kosta tvoj prikljucak, i ukoliko nema potencijalnih korisnika iza tebe vjerovatno ces trebati djelimicno ucestvovati u tim troskovima ako zelis prikljucak.

    Total TV je dio iste grupacije tako da ne bi trebao biti problem prelazak sa Totala na Telemach. Ne bih ti znao reci gdje da podneses taj zahtjev, trebao si pitati tu ljubaznu tetu ;)

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  5. black

    black Komšija

    Sreca da sam se prikljucio dok je HS bio , zbog 3 kuce pruzise preko 400m kabla i jedno pojacalo :)
    Jesi ljubazni sad u call centru odkad se ocjenjuje poziv , bas neki dan narucio dodatni resiver.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  6. ljiljan

    ljiljan Aktivista

    Ja ih zvao da bi mi se javili tek nakon 1 godine, na kraju trazili da ja platim prikljucak za cijelu stambenu zgradu od skoro 30 stanova. Nakon nekog vremena dolaze ponovo kao oni ce platiti sve samo da uvedu prikljucak.

    Kako sam ih slatko odjebao, nikad im necu dati dozvolu poslije toga kakvi kod programi i paketi bili. Ne dam im ni marke pretplate, sugavci obicni. Sad lijepo BH Telecom ubire sve plodove, ljudi dosli za 3 dana, postavili sve i otisli. Niko ni A nije rekao. Novogradnja je u pitanju, Sarajevo.
     
  7. anel007

    anel007 Komšija

    ^ koliko ja znam monteri uvijek zovu s nepoznatog broja sto u potpunosti razumijem
     
  8. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Sad sto se ti nisi javio, i sto nisi bio u mogucnoati nazvati nazad, je nekako krivica Telemaha?
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    ima smisla ako danas posjetis, lupam, 50 korisnika, sutra isto toliko i tako iz dana u dan i svakog moras nazvati i onda pored tih 50 treba da te jos 10-20 zove u toku voznje ili dok si na adresi i zali se na kojekakve probleme bez da idu oficijalnim putem prijave kvara a znas i sam odlicno da se bosnjo ubio za tog da sve hoce nekom stelom i na brzinu zavrsiti

    ljudi rade svoj posao i od prijave kvara u roku od 48 sati ti sve zavrse (meni licno su u prvih 24 sata uvijek sve rijesili), i rade u dvije smjene pa nekad znaju doci bas kasno i potpuno ih razumijem sto ne zele da ih klijenti licno zovu a vjerovatno im je i receno da tako rade pri zvanju

    elem u doba kad sam ja kuburio sa telecomom montere si morao bukvalno ganjati po gradu da ti dodju i moliti ko da prisis, nije mi se jednom desavalo da ih cekam po 10-15 dana i opet nebi dosli dok kakve veze ne potegnem mada sam ih se davno rijesio pa ne znam kakva je sad situacija ali od telemach montera mi uopce ne trebaju brojevi telefona jer i oficijalni nacin zalbe rjesava probleme jako brzo
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    telemach tito sto se tice zalbi. Americka posla :)
    Nazoves, rijese... zovu te jarane 5x ako nije zatvoren nalog..
     
  11. bhd

    bhd Veteran foruma

    ja buraz posaljem na forum tamo ima lik odmah te nazovu :D
     
  12. Tyger

    Tyger Aktivista

  13. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Dobijamo te ektra kanale, ali bas i mene interesuje da li ce i brzine podignuti?
     
  14. nechko_

    nechko_ Novi član

    Da li je neko upoznat kako aktivirati Web hosting i Mail account sto dolazi uz Trio Grande pakete?

    [​IMG]
     
  15. black

    black Komšija

    Mail account je kriza , domena je na blacklist tako da mailovi koje posaljes sa te mail adrese zavrse u spam folderu. Ne mozes ni password promjeniti.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  16. nechko_

    nechko_ Novi član

    A sta je sa Web hostingom?
     
  17. black

    black Komšija

    Telemach postao kao BH Telecom , 21. decembra podnesem zahtjev za D3 Mini. Danas nazovem podrsku , kaze mi operater zahtjev je jos u obradi , nestalo D3 Mini resivera. Isto k'o telekom sa opremom
    Mogli su mi dati Cisco resiver dok ne dodje D3 Mini kad vec ne drze dovoljne zalihe.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma

    Rok je 10 dana. Trazi nadoknadu, pisi mail zalbe.
    Da znas da im je to validno, pa tako da imas na umu ;)
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    Na koji pqket su uzeo D3 mini, i koliko e izasao?
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    D3 mini , ako nije dobio kao glavni resiver besplatno na koristenje , onda placa rentu 3,5KM mjesecno za njega.