Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. black

    black Komšija

    Sramota , ljudi pricaju od 4K a ovi naplacuju 720p i 1080i kanale.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  2. JVC

    JVC Overclocker

    Osisali su propisno pakete, ubacili nekakvog smeca u hd-u, a poskidali vecuno sta vrijedi.
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Tipične marketinške igre gdje kao poboljšaju paket, još napucaju nazive da raja nasjedne a u stvari unazade pakete. Nije da me dotiče, ionako ne pratim televiziju ali ipak loš potez.
     
  4. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Zdravo
    Zna li ko postoji li mogućnost da se D3 Mini zamijeni karticom za TV. Naime, kada se pritisne broj 9 na dalinskom od D3, ugasi se TV (U pitanju je LG 32lb561u-zc), br 4 izbaci Source menu TV-a i slično. Ne gledam mnogo TV, ali me užasno nervira; jednostanvo nisam imao vremena da se prije zezam sa tim.
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Pa na klixu je bila reklama kako uvode nove HD kanale, ni rijeci o izbacivanju :lol:
     
  6. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Promjena programske šeme je potreban i dovoljan uslov da bez penala možeš raskinuti ugovor :mrgreen:
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Osim ako vec u ugovoru nije navedeno da se programska shema mijenja jednostrano ;)
    Ali ko jos cita citav ugovor i uslove poslovanja...

    @Nyxem
    Ako ti trazis da ti se postavi CAM modul placa se cini mi se 25 KM. E sad jel ti taj D3 mini glavni risiver, dodatni ili renta. U svakom slucaju ako imas taj problem, a bilo je jos slucajeva sa LG televizorima, onda prijavi reklamaciju i zamjenit ce ti risiver samo pokazi serviseru taj problem.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  8. Nyxem

    Nyxem Novi član

    @hamo pipa
    Jedini risiver koji imam☺
    Tu reklamaciju da na 1360 ili na neki email ili formular prijavim?
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Ako ti je jedini neplacas nista, ja sam na prvi tv zamijenio besplatno na druga dva plati, i jos potpisivao neke ugovore da imam iste kanale kao na prvom.
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Uveli 4 neka debilna muzicka, a izbacili fox, history, i fox movie via sat history. i sl. na paketu trio grande famili ostali u sd-u, u had-u ukinuli, i napravili hd paket od 8km. ciganluk klasicni.
     
  11. zdici

    zdici Aktivista

    hoce li mi neko reci telemach telefon jeli se spaja bilo gdje u stanu gdje imam njihov Internet ili strogo mora biti preko tog i tog LAN ulaza na modemu tim kablom.. ??
     
  12. black

    black Komšija

    Imaju na modemu dva standardna RJ11 prikljucka za analogni telefon.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  13. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Zvao sam da pitam za ovaj daljinski što zeza, kaže da ga odnesem da ga zamijene jer je vec programiran za nešto , iako se na tom D3mini daljinskom mogu programirati par označenih dugmadi za TV. Valja još i to probat onda mislim da ce mi moci zamijeniti STB
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kada smo vec kod daljinskog...nedavno me zove amidza,zivimo kuca pored kuce da mu probam nastimati nesto,uveo telemach i ja uzmem malo da procackam...kod njega obicni onaj tv,guzicar,slova sitna,treba dvogled da vidis sta pise haha
    ali hajde ,pokusam ja da napravim favorites listu i da to ima...kad napravim ja listu,ali dogme "favorites" na daljinskom ima drugu funkciju koju nije moguce promijeniti...konfigurisali oni na nesto drugo :D
    ja iditoa...i ja za neka 2 sata koliko sam sjedio kod njega i cackao pomalo tv,nisam uspio naci kako upaliti samo te u favorites kanale :D (vjerovatno je do mene ali logiom kad ase vodis i pritisnes dugme favorites,nista se ne desi )

    a sto se tice ovog izbacivanja HD kanala i to...klasicna navlakusa...nastimali pakete jace od moja tv,raja se nalozila...prelazili masovno i onda bajuga...naplacuju dodatno :D
    pa dodatno da placas,imas i u telekomu HD pakete :D
    ludilo
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Klikni OPTIONS na daljinskom pa dole ispod: Active Channel List.. i izaberi koja ce se lista kanala prikazivati. Ostavis na custom listi i to je to.
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    Svi nešto kukaju zbog HD kanala, ja sam bio svjestan da gledam kanale koji ne pripadaju paketu koji plaćam i sad mi to nije problem, hvala im što sam ih gledao neko vrijeme besplatno. Počastili su nas i mjesec dana sa svim kanalima, hvala opet. Nema potrebe da se nerviramo. Koliko para, toliko muzike. Kvalitet mi je bitniji od kvantiteta, sve radi kako treba, gore mi je kad na moja tv sistemu stalno slika zaledi ili trza, takve stvari nerviraju.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  17. Nyxem

    Nyxem Novi član

    Koliko sam skuzio mora biti DECT fiksni telefon, jer prije mi je bio malo stariji Panasonic telefon sa sekretaricom i njega kada spojim ne radi tj radi samo ovaj vTech od telemacha.
     
  18. nechko_

    nechko_ Novi član

    [​IMG]

    Je li jos se kome povecao upload? (Isto prema drugim serverima.)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    yep

    EDIT: Vec se danima ne mogu konektovati na UniFi. Signal je dobar ali kada se pokusam konektovati, nula bodova. Pojavi se telefon na listi "UniFi uređaji" ali nema sanse da se konektujem. Probao sam sa vise uredjaja. Da li jos nekome ne radi ?
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Re: RE: Re: Telemach oficijelni thread

    neznam sta lupetas, ali u pitanju su kanali koji su godinama bili sastavni dio paketa znaci ne ovi sadaka kanali dati za novu godinu, malo se informisi prije nego sto pocnes pricati nebuloze.