Telemach oficijelni thread

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by burner, Jun 5, 2007.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Jeli tko od vas probao UniFi aplikaciju od telemacha, ja za ovu uslugu nisam znao do jučer, a primjetio sam dosta UniFi mreža oko sebe, i pitao sam se šta je to.

    Nešto tipa ako si korisnik Telemacha možeš se free kačiti na te spotove, vidim ima ih dosta, a i bit će ih dosta ubuduće.

    http://telemach.ba/tag4/unifi/1
     
  2. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Koristim UniFi. Ne znam da ima aplikacija ikakva? Samo odes pod WiFi konekcije, nadjes UniFi i registrujes se sa svojim Telemah racunom (moras biti registrovan na telemah stranici).
     
  3. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Aplikacija je kao mapa gdje ima spot, nije potrebna za koristenje konekcije. A spotova sada ima dosta, a bice ih i jos vise.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  4. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Aha. Ne vidim potrebu za istom. Ako ima konekcije gdje sam super. Ako nema, jos bolje, nece me bihuzurit notifikacije. :D
     
  5. Benq

    Benq Komšija

    UniFi je tito :D , bukvalno gdje god sam se nasao u gradu bio sam spojen automatski , da ne pricam o grbavici , ap-u , dobrinji.. , samo neka se sire :)
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Evo ovako. Zivim kao podstanar i gazda ima svoj internet, stan ispod mene ima svoj internet, ja svoj internet. 3 paketa, razdvojena, sve na njegovo ime. On tvrdi da ga je Telemach zvao i da oni hoce da se objedine paketi pod jedan, kao ne moze u jednoj kuci. Ja mu govorim da nazove i nek ne diraju moj paket, kaze zvao ali vec je u protokolu, moraju iskljuciti paket, pa se ja moram ponovo prijaviti za internet da mi ukljuce. Ko ono radi u Telemachu, da mu posaljem broj ugovora, da vidi moze li se to obustaviti?
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Posalji Hami vidi moze li sta.
     
  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ma Hamo je brzi od interventne :)
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Hajde hamo pomozi da se registrujem na 'MojTelemach'... :D
    Ne dolazi aktivacijski mail, zvao telefonom, kaze moze potrajati 24h da stigne mail, kako ce potrajati 24h kada mi je to period u kojem moram da aktiviram inace se zahtjev ponistava?
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Nazalost to je automatizovan proces, ne mogu nista uciniti.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  11. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa mozes li skrenuti paznju da postoji mogucnost da jednostavno ne funkcionise?
    Evo sinoc nakon isteka naloga sam ponovo nazvao, provjerio brojeve, i aplicirao na drugi mail na koji jos uvijek nije nista doslo.
     
  12. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Hamo, jedno pitanje, potpisao sam ugovor sa telemachom, e sad tokom registracije za moj telemach, imam broj ugovora, ali id ne mogu da nadjem id ugovora. Jel treba da cekam da dodje racun prvo ili?

    Sent from my SM-T230 using Tapatalk
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Posalji mi broj ugovora na pp, pa cu ti poslati. Ili imas na nalogu za prikljucenje podatak, treba ti broj ugovora pocinje sa 60.. i ima devet cifara a ovaj drugi podatak je ID Kupca pocinje sa 500... i ima deset cifara

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  14. kvaju

    kvaju Komšija

    Ja sam zvao onaj broj podrške i oni mi rekli broj ugovora i id broj

    OP3 Tapatalked
     
  15. kinjo

    kinjo Novi član

    Imam ERR_NAME_NOT_RESOLVED problem na mom računalu.
     
  16. Tyger

    Tyger Aktivista

    Promjeni DNS
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Odnosno ako si rucno unosio na racunar ili router vrati sve na automatsko, resetuj opremu i probaj ponovo.
     
  18. kinjo

    kinjo Novi član

  19. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pitanje je da li je rjesenje jer telemach ima nekih dns problema. Malo malo mi se desi da na par hostinga ne mogu pristupiti sa telemacha, prebacim na adsl radi, i preko mobile data radi. Onda nakon 15 minuta radi i na telemachu.
     
  20. Benq

    Benq Komšija

    @hamo pipa , ima li kakvih informacija vezano za ove Fiber pakete , kada bi se moglo pocet radit na tom polju ? Znam da je bilo experimentalno u Mostaru i dalje niko nista ne spominje.