Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Ma ok.Cisto da znam da to postoji.Hvala svakako na infu.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  2. bojler

    bojler Aktivista

    Ej, danas mi stiglo nešto para reko samo da testiram koliko deru guzove. Znači sa paypala 33.98$ otišlo na karticu i dobio sam 62,23km što je odlično predobro. Na stranici raifaizena sam konvertovo i daje 62,73 km znači banka mi je samo pola marke uzela. A danas sam baš sa suportom chato i rekao mi je da oni samo 1% uzmu kada se prebaciva sa paypala na karticu :).

    A ovo što mi je naknada skinuta 4 marke kaže da je neka greška jer mi nisu valjda uračunali paket, moram otić u banku kaže da to provjerim.

    Eto sad će mi ovih dana leć oko 390$ na paypal nešto sam prodavo, pa ću slat odma na banku ono 5€ pa ću vam poslat koliko sam tu dobio, a valjda je isto 1%.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    znaci po 1.82, a gledam kurs trenutacni je 1.85. Nego da mi paypal nije konvertovo, kako ono provjeriti da li je jos uvijek na banci da konvertuje a ne na paypalu?
     
  4. bojler

    bojler Aktivista

  5. kugla

    kugla Aktivista

    Izgleda da je nemoguce vise promjenit da banka vrsi konverziju a ne PayPal kada se kupuje preko ebay-a.
    Ima opcija other conversion options ali cim pokusam da odaberem izbaci gresku. Prije je sve radilo ali odkako Paypal stalno uvodi inovacije pola stvari ne radi kako treba.
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Mene zanima kada primam novac na paypal u $. Da li paypal konvertuje u KM ili banka?
     
  7. bojler

    bojler Aktivista

    pa ako si namjestio ovo što sam ti naveo link, onda ti banka konvertuje, išo novac na banku ili sa banke.
     
  8. anel007

    anel007 Komšija

    i ja sam to primjetio, mislio sam da nije nesto do browsera pa probao drugi ali isti problem se desava, samo baci gresku kad kliknem na druge metode konverzije :twisted:
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sve opcije su iste. Napravis account, spojis karticu, dobijes kod/izvod, potvrdis registraciju - Imas aktivan PayPal account.

    To je sta sve imas za PayPal, a sad sam biras banku s kojom hoces da radis (bolji kursevi, bolja usluga, jeftinije kartice etc.)
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Sta podrazumjevas pod "kod nas"?
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako ciljas na dugme "Donate" gdje bi neko donirao na tvoj nalog onda bi najbolje bilo da ga neko sa PayPal accountom proba generisati, tako ces iz prve ruke dobiti info. Kod mene u Swe radi.
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Mislim da je uvedena neka zabrana oko tog povlačenja novca.. međutim, nisam 100% siguran.
     
  13. bojler

    bojler Aktivista

    Eh evo ljudi legle mi pare pa da vam prenesem informacije. Znači sa paypala sam poslao 388$ na banku, za dan ipo leglo 723km. Čak 5km više nego na raifaizenovom konverteru.
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Blago se tebi, meni shipito još uvijek nije riješio problem sa pošiljkom. 2 maila poslao, pričao sa live supportom, sad ću Amazon kontaktirat da vidim u cemu je problem.. samo jedan veliki negativni komentar za shipito. Ne preporučujem nikako.
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    konacno i meni jucer dodje mis koji je poslat 29.11.
    i to solidan za ove pare
    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]


    images upload
     
  16. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Ima twitch svoj sistem donacija "cheering" i subscriptions koji su sigurni.
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jest, samo sto za sub uzimaju 50% za pocetnike :D
     
  18. dmr

    dmr Veteran foruma

    Narucio neku bateriju nedavno i gledam danas tracking i pise da je odbijeno "Item not allowed (X-ray) and rejected"
    Je li ovo ne idu vise baterije ili se mora slati nekom drugom postom?
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Baterije ne idu odavno.
     
  20. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne idu nigdje ili samo kod nas ili samo po Evropi? Nije mi jasno zasto mi posla ovaj i kako se prodaju ako ne idu?

    EDIT: Poslano je holandskom postom i na njihovoj stranici pise da moze ali pod odredjenim uslovima http://www.postnl.com/logistics-service ... batteries/

    Osim ako nesto seru ovi nasi pa ne moze u BiH?