Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

    pa nije jos proslo 3-4 dana, a dobio sam samo ovaj mail od ebay-a.
     
  2. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Djaba narucujemo, gruhaju zemnljotresi.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pokušavam da restartujem pw na paypalu ali mi stalno radi loop?! Ja odem na click now to reset your pw, upišem email i captchu, i opet me vrati na početni screen da pritisnem reset your pw.. da li ima neki email kontakt forma neka da vratim pw? Ovo je stvarno glupo..
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    jel aliexpres nemoze preko paypala?
     
  6. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Haman da ne može, danas sam se baš registrovao i vidim nema paypal opciju.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  7. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Aliexpres forsira svoj sistem placanja alipay

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  8. nenji_avero

    nenji_avero Aktivista

    Raja, možete li mi preporučiti gdje da kupim (online ili lokalno) USB hub (4 ili 8 portova), ali da ima barem 2/4 3.0 porta?
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    Danas uradjen refund.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    A sta je problem platiti direktno karticom?
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Pa vjerovatno manja sigurnost
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Pa zavisi sta kupujes, ali hajmo pretpostaviti da kupujes npr ssd velikog kapaciteta koji kosta finih para. Kada ti dodje isporuka i ti ustanovis da je defektan ili fake u jos gorem slucaju sta ti garantuje povrat novca, tu nastupaju ovi sistemi placanja. Za dosta stvari su sasvim suvisni i moze i kartica, ali ljudi se jednostavno naviknu na njih.

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja koliko vidim nema vise na paypalu refund opcije i prava je zajebancija dok se dogovori s podrskom paypala refund.
     
  14. zemomak

    zemomak Aktivista

    Ja sam narucio sa allia mini pc vrijedan 450 $...sva sreca sve u redu bilo, izuzev fake windows 10 koji je nesto stopo pc...reinstalirao radi ko doxa...kupovao sam i mobitel 175 $, sve ok...uzeo i mi pad 2 160 $...sve papreno, al eto nije bilo problema...imao sam i refunde za robu koja mi nije dostavljena nakon 90 dana, ali u pitanju je bila sića 4-5$...znaci hocu reci i tamo imas neki vid zastite...jako su osjetljivi na onaj sistem ocjenjivanja, i 4 zvjezdice dozivljavaju kao neuspjeh...cak sam zbog tog felericnog windowsa uspio paypal kanalom izvrsiti refund 50$ u dogovoru sa prodavcom samo da bi dobio 5 zvjezdica za transakciju...jedini problem koji sam u zadnje vrijeme primjetio da mi pošiljke kineske pošte dosta kasne...kinu su napustile i otad im se gubi svaki trag...singapurska pošta je brza, za 21 dan je bosni...al kinezi zezaju ima pošiljki iz 11 mjeseca nidje ih, još sam pod onim njihovim protection time, ali otvoricu dispute i tu sigurno za nekih 10ak dana ako ne dodje...

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Alipay se prihvata na nekim britanskim stranicama pored paypala ;)
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Registrovao jucer paypal na novu karticu nakon 2 sata zajebancije, i odem dns po izvod, kad ono na izvodu nema paypal transakcije.. jel se ovo nekom dešavalo?

    Pogledam stanje 50km od 50km.. isto da paypal nije ni skinuo pare?! Il moram sačekati..
     
  17. zemomak

    zemomak Aktivista

    Ja mislim da za nove kartice vise ni ne treba pin

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  18. black

    black Komšija

    Treba ako ces primati pare , ako ces samo placati onda ne treba. Sacekaj do kraja sedmice pa onda opet otidji po izvod.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma tražio mi je paypal pin.. pokušavao sam online kupovine preko paypala ali zeza iz nekog razloga.. ne znam, zvat ću sutra banku.

    Sve okej, nazvao banku odobrili paypal transakciju, upisao kod, potvrdio, sve 5 sad.
     
  20. bojler

    bojler Aktivista

    Eh treba mi informacija!

    Imam na paypalu 400$, koliko će mi stići u Km? Tj. da li paypall uzima % za konverziju. I koliko košta da mi odmah prebace na banku?

    Hvala