Online kupovina - diskusije

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Alibegovic, Sep 23, 2009.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ciganski, ali eto, svakom njegovo...
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    I onda se cudimo sto neki selleri ne salju za BiH, do nas je dosta toga ...

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  3. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Jedva su zaustavli masovnu kradju poste iz luke kada dolazi trajektom, sada kako cesce ide avionom, pitanje je sta ce uspjeti uraditi u Sarajevu...
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ja u RF visa electron primam bez problema. Nego kupio sam ovu bateriju za ipohone na aliexpress i nije prosla carinsku kontrolu. Javljam se ovom prodavcu na aliexpress da posalje ponovo ili uradi refund ali nista ne odgovara vec 4 dana. Je li imo ko slican slucaj sa aliexpress i radi li im ovaj refung kako reklamisu?
     
  5. zemomak

    zemomak Aktivista

    Radi, samo idi na open dispute,rjesi se to u roku 7 dana, pogotovo ako su manji iznosi u pitanju do nekih 10$

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    A ne znam ni sta da navedem ko razlog jer je proslo tek desetak dana od narudjbe ali sam pod tracking dobio obavijest "Arrived at PostNL – Item not allowed (X-ray) and rejected"
    Pa sam trazio da posalje drugom postom ali ovaj ne odgovara. Da li mogu nakon desetak dana traziti refund ili ipak moram cekati ono njihovo predvidjeno vrijeme prispijeca?
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    ljudi kakvo je stanje sa unicredit bankom ? sad u 3 mjesecu mi istice visa sa kojom sam slao/primao pare (paypal) odesk itd. Supruga je imala istu karticu pa je sad dobila mastercard ? mozel se na tu karticu primat lova iz vani itd. Haman cu morat otic u banku da trazim specificno vizu a ne mastercard.
     
  8. zemomak

    zemomak Aktivista

    Ma mozes jos cekat, imas onaj protection period, obicno je to 60 dana...ili cekaj da ti prodavac odgovori pa probaj dogovorit da ti posalje drugom ili otvori dispute, navedi da holandska posta ne moze da ti isporuci artikal jer potpada pod zabranjene stvari...

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zakači li carina svaki put? Kontam naručiti ovaj TV box, izađe 90km, ako zakači carina dodje isto kao i ovdje da kupim samo ne moram čekati mjesec da dođe.
     
  10. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Unicredit više ne radi s Visom, samo Mastercard.....Barem ovaj kod nas
     
  11. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ja sam imao dvije pošiljke u dan-dva sa GB negdje oko 20.oktobra....jedna stigla nakon 20 dana, koliko im obično treba, druga nije nikad....na kraju sam odradio refund negdje pred NG.....iako me koka sa njihovom Suporta muntala da mi pošalju novi artikal ili da mi vrate novac na GB account u nekim zetonima, pa da mi daju tri puta više onih njihovih bonusa....nisam na kraju pristao ni na šta već da mi vrate lovu....onda smo se dogovorili da mi vrate lovu, a da ja zauzvrat ne ostavim negativan dojam... :) support im je OK
     
  12. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Nemoj preko PostNL slati b ilo kakve litijumske baterije, ništa ne prolazi rentgen.....svima istu poruku izbaci.....
     
  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Jel jos nekome ukinut ovaj pending payments na paypal? Sad kad primim pare odma ih mogu koristit.
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni nije.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Meni vratili pola para, rekli ostatak kad istekne rok 24. januara ako i dalje ne dodje.
     
  16. zemomak

    zemomak Aktivista

    Zna li ko kakav telefonski broj carinskog referata sarajevo, traze mi papire za mobitel, a ne radi im mail na koji se mogu poslati?

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Ja sam im slao mail dva puta putem gmaila uredno dok nije htjeo sa hotmaila. Slao sam na email adresu koja je napisana u pismu tom sto si dobio.

    Sent from my Alcatel Idol 3 using Tapatalk
     
  18. zemomak

    zemomak Aktivista

    Aha, i ja im saljem sa hotmaila, sad cu probat sa gmaila

    Ps. Proslo je valjda

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  19. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Re: RE: Re: Online kupovina - diskusije

    Neki dan mi dosao android box kostao blizu 90KM samo sam platio 3.5KM carinski pregled.Narucio sa gearbesta.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  20. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    https://www.ekwb.com/

    Koliko treba da stigne nešto u BiH? Kako se plaća? Koliko izađe poštarina?

    Hvala ekipa.