Samostalni biznis (success priče) - 3D arch viz

Discussion in 'Generalna diskusija' started by sgtPepper, Nov 18, 2016.

  1. Tensai

    Tensai Komšija

    Ovaj itison izgleda odlično. Pa zar si već uspio savladat Revit?
     
  2. black

    black Komšija

    Jesam osnove pofatao , dovoljno da nacrtam zidove kuce i stavim otvore. Itison je najlakse bilo napraviti , minuta posla. Ove zavjese zaklase performanse , izbacio sam staklo na prozoru jer se ne vidi svakako. Render je trajao oko pola sata :/
    Danas mi stigao LGA1150 mounting kit za Scythe Kama Cross , sad mi komp nije kao avion kad renderujem.
    Autodesk je bas gotivna kompanija , skines student verziju software-a od 10000 KM :D

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    kako ovo funkcionise ?
     
  4. black

    black Komšija

    Sta tacno :D
    Uzeo sam metar i papir i izmjerio sobu. Sa tom skicom sam nacrtao sobu u Revitu i iz njega exportovao za 3ds max. U maxu sam modelovao prozor (bio je vec prozor iz Revita nije bio dovoljno detaljan) i zavjesu napravio. Render u V-Rayu. Uslikao sam i panoramu DSLR-om i stavio kao pozadinu.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  5. iLLusion

    iLLusion Aktivista

    Mislim da je kolega pitao za student verziju ako se ne varam. :)
     
  6. black

    black Komšija

    Nije napisao :D
    Ma samo guglaj Autodesk student izbacit ce ti prvo , registruj se tamo i tjt. Nema provjere tako da mozes i lazne podatke staviti ako vec nisi student.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    registrovao sam se i dobio kljuc :D
    samo sto mi je vec crakovan 3ds max,pa necu nista dirati,jer radi sve :D
     
  8. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Dakle registrujes se kao student i sve one programe imas za dzabaluka? Ili si ogranicen na jedan ili par njih koliko ih mozes skinuti

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  9. black

    black Komšija

    Ma sve dzabaluka , ja imam 3ds max , AutoCAD i Revit.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izgleda da su svi dzabaluka...kada ih sve saberes,tacno vrijede oko 10 000 dolara licence :D
    nego,kada imas originalni kljuc od 3Ds maxa,da li imas mogucnost povlacenja iz njihove baze nekih gotovih predmeta,tipa namjestaj i tako to ?
    nesto kao na fazon solidworska,gdje ima kada kupis licencu,imas da downloadujes sve gotove sarafe i ostala cuda
     
  11. black

    black Komšija

    Nema baze , registruj se na gfxpeers ili cgpeers pa skini evermotion i cgaxis pakete modela.
    EDIT:
    Evo napreduje render [​IMG]

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  12. black

    black Komšija

  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    @black - Upwork ili negdje u BiH? :D

    Btw - lijepo izgleda, samo odmakni malo krevet od radijatora, grijati ce bolje.

    Javi kako prodje intervju. Ako zelis, mozemo ti napucati par review-a, znas koliko Upwork uzima, spucamo par projekata za 10 dolara da dobijes par zvjezdica. Naravno, ako si spreman investirati (ako zelis tako tj.)
     
  14. black

    black Komšija

    Francuska, samo belaj sto trazi exterior a ja imam samo interior :/
    Stavio sam ovu sliku kao prvu da stekne dobar dojam.
    Moglo bi se napraviti par projekata , upwork uzima 20%. i would be grateful :D
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mozemo odraditi nije problem, ako imas PayPal, ja mogu 5x 10$ projekte, to ce biti 50$, pa onda 20% troskova tebi, i jos jedno 5% troskova meni kao employeru (a ti ih placas xD)

    Oko 65$ bi bila investicija znaci :D
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    super su ti ovi radovi
    koji render koristis kada ovo renderujes
    v-ray?
     
  17. black

    black Komšija

    Jah v-ray 3.4 i 3ds max samo prave mi malo problema , ne smijem komp carkati dok renderuje inace se srusi windows. Za ovu scenu sam koristio lampu iz archmodels 128 , slike iz 120 a slusalice i iphone su iz cg axis 59.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    sada sam nesto googlago i iskoci mi frelancer i hajde reko da se registrujem i sada mi trazi paypal i ja se prijavim i iskoci mi ovo,kao da moram nesto platiti
    sta je ovo i da li da idem dalje ili se i prilikom povezivanja paypala mora nesto platiti ?
    [​IMG]image upload free
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Bukvalno im odobravas neometan pristup tvom PayPal-u. Niposto nebi preporucio sa Freelancer to da radis, oni su papci veliki i ako ti uzmu lovu ne vracaju - nemaju razuma.

    Upwork vec OK, ali Freelancer nikako, tamo moras biti pazljiv koliko love ostavljas na accountu da ga ne zamrznu, koliko su me samo j..avali oko gluposti i drzali pare zakljucanima, uh.
     
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hvala na ovom upozorenju...na ovom koraku sam stao i nisam isao dalje,dok ne cujem neko misljenje
    definitivno ga necu ni uvezivati sa freelancerom
    probati cu upwork