All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Almir

    Almir Komšija

    25l prosjek jeep wj 4.7, po brdima eto da vam malo popravim te brojke :)

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja napravim ovo 3.3L kad bas jurisam na najmanju brojku koji sam do tad ostvario a svakodnevna realnost je oko 4L na otvorenom magistralnom putu pa oko 5L na autoputu i realno nesto ispod 7L u gradu i to lagane voznje bez nekih nepotrebnih pritiskanja gasa. Tako da mi se prosjek krece od nekih 4.5L do 6L zavisi gdje sam vise vozio.

    Ford C-max 1.6 tdci 80kw

    Za one koji ne znaju to je isti motor kao i u citroen/peugeot grupacije 1.6 hdi samo ima drugaciji mjenjac. Mazda 3 1.6td ,Volvo s40 d2 i Ford 1.6 tdci imaju iste i motore i mjenjace.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  3. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kako vi dobite tako dobre cifre na autoputu, meni autocestom uzme 7l u prosjeku sa punim autom. Doduse derem ga od 120-170.
     
  4. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Stid me više bilo pisati na forumu, uzeo sam ipak Focusa. Pregledao ga majstor i rekao da može plivajući izdržati još 10k km, tako da je spustio prodavac cijenu za 600 KM. Evo kod majstora mi je tri dana, ići će novi plivajući zamajac u njega, zamjenjeni zadnji ležajevi, obrađeni zadnji trombli, te zamijenjeni prednji diskovi. Prema riječima majstora, auto je u dobrom stanju sem ovih navedenih nedostataka koji će se dakle sanirati, a saznali smo između ostalog da je FAP filter odstranjen (jebo euro norme :smt005 ).

    Ono što sam ga mogao vozati dva tri dana prije predaje automehaničaru nije imalo auto nikakvih problema, sem tog malog drmanja pri gašenju (plivajući) kao i blage buke pozadi zbog zadnjih ležajeva.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa ja ne bih mijenjao plivajući dok stvarno ne prokljuca.
     
  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma jebat ga, barem sam miran da ne mislim kad će li neće li ...
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma


    Tako je nešto i kod mene realnost, a ova 3.3 potrošnja nije bio pokušaj štednje, jednostavno vozio kako su uslovi dozvoljavali. Ako se može preteći, pretekne ali bez divljanja jer nije auto za toga.

    Inače po gradu većinom pokazuje 5.5 jer to većinom bude vožnje po pet minuta i onda sat, dva, tri ili više odmor i opet pet minuta vožnje kući. Najgore je zimi, sve sami hladni startovi.
     
  8. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Grande punto 1.3jtd 100% gradska voznja. 90% tokom najvece guzve 6.5 l :)

    Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja ne znam je li vas ti board kompjuteri lazu ili gurate ugasena auta :mrgreen: Cuj 3L, ja toliko biciklom trosim :mrgreen:
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja potrosim bruku goriva a sve voznja od par km i po gradu...od jedne kuce,do druge,eventualno nesto usput kupiti i tako to
    kada bi sabrao predjene kilometre i potroseno gorivo,imam sigurno potrosnju preko 10l na 100 km :D

    a na magistrali je to ipak puno manje ali kako neke rece ovi hladni startovi i onda predjem 2 km, popise gorivo :D
    jos mi je plin...na benzinu po ovoj cijeni sada od 1.96 me nema nigdje
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Stari predje 1200Km sa jednim rezervoarom ladno, kombinovana voznja, Octavia 1.9 Sdi, nepoderiv motor haha, jos on drugi vlasnik puni niz godina, uzeo je u ASA-i, trenutno 180k predjenih.

    Kod mene potrosnja 9.5 otpr, gradska sve voznja, 206-ica 1.1
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Danas mjerio, prošao oko 1000km, sa fokus tddi 2003, ravno 5l potrosnja, kombinacija autoput i gradska. Po gradu samo uzme oko 7-8.
    Ja prezadovoljan.

    Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
     
  13. Ninja

    Ninja Komšija

    Mjerio sam uvijek sipanjem od čepa do čepa, u alfi je nekakav nakaradam kompjuter, nisam nikad bio voljan da ga čačkam.
    Najniže što sam uspio je bilo 5,8 litara (Tuzla-Mostar-Tuzla plus stotinjak km po Sarajevu i Tuzli).
    Kad vozim konstantno 180, troši 9,5l.
     
  14. veki81

    veki81 Aktivista

    Ma litar manje vise al ta Alfa jede cestu :D
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I kod mene je uglavnom gradska i jos ako ima brda ode na 8l prosjek. Na otvorenom 6l al ja ga vala ne vozim na niskim obrtajima, 100km/h u trecoj :)
    Bitnije mi je da je u krivinama ko karting na ovim 17" felama. :)
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kad prelazis 4k km godisnje boli te koliko ce trositi i kako ces voziti.
    Ja registrovao auto 7.10.2016 i evo do danas sam presao 21k km. Dok zavrsim godinu bit ce to 30-35k tako da je svaki dec vazan.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dino je upravu.
    I ja prelazim preko 20k. Ovaj 2.0 Hdi je popriličan potrošač :D
    Recimo 1.9 TDi, manje trosi bar za 1l.
     
  18. senad_986

    senad_986 Komšija

    Hyundai Elantra 2.0 - 13l gradske vožnje. Sreća pa je plin. :)
     
  19. donjapa

    donjapa Overclocker

    Predjem i ja 20k godisnje, ali da pazim svaki litar (a gdje je deci) onda bi bilo da sam auto kupio da ono mene voza a ne ja njega.

    Moja racunica je da na ovih 35.000 predjenih kilometara imam potrosenih 3780 Eura. To je sa prosjecnom potrosnjom od 8l i cijenom od 1.35 Eura/l

    Da sam isao na 5l, to bi bilo 2360 Eura, odnosno 3l razlike po 100km (4e razlike na predjenih 100km).

    Eh, kako brze voznje vise trose tako i brze stignes na odrediste, pa recimo da sam u prosjeku vozio 30km/h preko ogranicenja (ili nekog optimalnog momenta, gdje su obrtaji zadovoljni i potrosnja minimizirana) sto uobicajno radim razlika u satima bi bila ~80h na 35.000km

    Satnica mi na poslu izadje ~18.5e, znaci da je ustedjeno 1450 Eura vremena :D Taman se ta razlika pokrije :p Problem je sto ja vozim 1.2 TSI koji je kupljen za gradske voznje ali se vala ne stedi i sa njim se putuje po cijeloj europi. Iduci auto ide nesto jace pa da "manje" trosi pri vecim brzinama.

    Nadam se da se nisam negdje u racunici zajebao :D
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Necu sve posebno elaborirati negu cu samo ovo oko satnice,moja je 2.7km a gorivo koje trosim je 1.96km pa ti dalje racunaj....

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk