All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. Almir

    Almir Komšija

    donjapa kakva je racunica ako ubacis na vece jace auto sledece stvari tipa kasko osigiranje, registraciju, servis redovni mali ;)


    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Meni je kasko (polukasko) 26e mjesecno. Garanciju imam jos tako da su mi jos 2 servisa besplatna :D Citajuci forum malo me i brine kako i sta nakon sto istekne garancija (onda cu morati uzimati full-kasko) i poceti se sikirati kad ce auto riknuti. Najbolje mijenjati.

    @dino - slazem se da to nije mjerodavno zbog razlike u satnicama a ne bas velike razlike u cijeni goriva, ali sam navodio svoj primjer. Mislim da sam i dalje u BH da nebi mjenjao nacin na koji vozim. Pokusao sam, ali to je nesto jace od mene, teza noga. Da su finansijske okolnosti drukcije vjerovatno bi i ja modifikovao nacin prevoza (autobus umjesto auta) te nacin voznje (minimiziraj).

    Nemam zelju nikog uvrijediti poredjenjem - cisto pricamo o situacijama u kojim se nalazimo.

    @Almir - kako god okrenes uvijek ces se ravnati prema svojim mogucnostima.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jbg u BIH bi i ja mozda dizela vozio ovako sad ce mi porez za auto 94 eur tako nesto da je dizel bilo bi najmanje 3x vise, i to neki iole noviji dizel normalne snage, gdje je odrzavanje za dizela ipak skuplje, skuplje osiguranje itd. Ja samo za razliku u porezu zamjenim ulje jednom godisnje i naspem tank pun ostane mi 2x za vinjete kad idem na godisnji. U Swe koliko sam skontao porez jos veci na dizele. Moj moto nek trosi i 10l bolje sipati nego da se kvari, benzin i tu u DE 1.34 najjeftinije a po noci ide preko 1.5 :D
    Na poslu 10ak auta od kolega nijedan dizel a ljudi prosjecno prelaze 20-30km dnevno u jednom pravcu.

    Japa izgleda osiguranje vam bas jeftino ja sad uzeo polukasko pocinje za koju sedmicu 57 eur mjesecno ukljucujuci ako sajbu razbijem, ako opalim divljac i to najjeftinije sto sam nasao a na to imam neki sitan bonus i vozacku 15 god.
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nije osiguranje jeftino, nego sam naletio na nekakvu kampanju. VW nudio osiguranje za sve koji kupe auto na kredit. Mi pritom uzmemo 800e na kredit, ostalo platimo direkt. Nije bilo minimalne sume za kreditiranje :D A kamata 2.5% bila tako da je opet isplativo.

    Osiguranje ide oko 50-60e mjesecno, u vecim gradovima skuplje, ako parkiras vani skuplje, ako si ispod 25 skuplje i sl.

    Na 1.2 tsi imam skroz malen porez, vece auto veci porez, dizel skuplji mozda duplo. Ja placam oko 50e poreza godisnje.
     
  5. Almir

    Almir Komšija

    svi mi imamo svoje racunice :) koje nekad i zanemarimo,

    kod nas je kasko malo drugacije koncipiran al recimo full kasko za 1.2 auto bilo oko 30eura dok za 2.0 oko 100 eura, slican omjer je i na servisu tako da u konacnici racunica je drugacija

    Sent from my SM-N920C using Tapatalk
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sto se tice tezine noge na gasu,tesko da je ko imao tezu od moje al s godinama sve prodje pa i to. Sad dvoje djece u sjedalicama pozadi,supruga i ja naprijed i uzivancija u nekim drugim stvarima. Onda u svakom grmu pored puta ceka radar/kamera pa cestitke stignu kad se najmanje nadas tako da valja polako i tak i tak.


    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma kod nas u Bosni ako ovako nastave, najbolje je kupiti bicikl, jer sa ovim nasim platama tesko ce biti moguce ostati rentabilan.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Evo sad sa jaranom na kafu, kupio cayenne s, 4.5 V8 :) strašan :)

    Poslano sa Lumia 950
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    ^Od prijatelja tetka isto uzela, sada ga vozao.. mislim, Clio 2014 1.5 dCi.. hahaha..
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Prod'o bubreg,il?
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sacekajmo da se Tale javi sa optuzbama da je sigurno nakro za njega. :D
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    S druge strane ja gledam na yt i mastam o dusteru 1.5dci 4x4
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jos ti u DE. :D

    Kupi opet benzinca ba. Ili vozi na plin ako vec hoces ekonomiju. Usput me zanima voze li se LPG auti po njemackoj? Kakvi su nameti/porezi, koja je cijena plina?
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma to nekad mozda se i ostvari ali benzinca ne slaba ponuda motora im je bolje dizela ali cini mi se imaju neke turbake 1.2 nove valjda od renaulta. Slabo vidjam lpg a ubjedljivo velika vecina je benzinaca ovdje. A ja sam pravo zadovoljan sad s potrosnjom magistrala 6l cak i ispod potrosnja. Ja cu za godinu preci mozda 18k km. Za porez mislim da ne igra ulogu jel benzin ili plin, ugradnja kontaj koliko je dole tu je najmanje u eurima toliko.
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    21k km plaćen, uvezen iz Italije tamo plin ugradjen... Jebes mu mater nije skup

    Poslano sa Lumia 950
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Al je zato koje godiste, 2002.? :D
     
  17. anel007

    anel007 Komšija

    samo sam se jednom u zivotu zajebao sto sam uzeo auto iz italije i necu nikad vise, jos uvijek placam cijenu tog zajeba
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    2005 :) ali je očuvan dobro za razliku od lokalnih grobova sto je gledao

    Poslano sa Lumia 950
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Porsche je samo san :)

    Ali 911/Cayman/Panamera, ne bih nikad njihov SUV uzeo, gubi smisao.
     
  20. Vedo

    Vedo Moderator

    Al i nema auta koji je brzo toliko vizuelno ostario kao prvi Cayenne, ruglo od auta.