All about (my) Car/Cars !!!

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Juka, Feb 19, 2011.

Tags:
  1. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kroz tapatalk nista a kroz browser se otvori. 3.5L
    Nice :)

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Na tapatalk ucitava samo thumbnail. 3.5l/100km prosjek na 340km prosjecnom brzinom 57.5km/h, Astra 1.7 CDTI cini mi se da je kod Stevie-a. Mislim da sa 1.6HDI se moze spustit ispod 3.2l/100km :)

    Ja sam skoro imao prosjek 3.9l/100km, Tuzla -> Dubrovnik -> Tuzla, a nisam ga mazio nimalo, cak sta vise :D Npr. stigao sam Zivinice->Mostar za nesto malo vise od 3h.
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisam kontao da se falim ali evo da ne bude francuz puno troši:

    [​IMG]



    1.5 dCI 60 kW, relacija Zenica->Tuzla->Zenica 8)
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma jok, pa francuzi su najstedljiviji :)

    Koje je to auto? Ne prepoznajem display.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ma zezam se. Ne bih ja ovo ni slikao nego me Dino ponukao svojim slikama koje je nedavno stavljao, a s obzirom da sam išao na putovanje vrlo slično njegovom rekoh baš ću upratiti koliko moja zaprežna kola troše :) Da je i 5 litara ja bih bio zadovoljan, samo nek nisu neke veće cifre.
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne moze niko sa tim 1.5dci ,sta se tek moze s cliom napraviti na toj relaciji. 2.8 garant.

    Evo i od mene Gracanica -Zivinice[​IMG]

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Može 2.8 vjerovatno, jer bih ja s ovim mogao 3.0 da ne pretičem i ne dajem gasa gdje ima prilike. Put je dug previše za mene da bih nešto posebno štedio. Dionica Zenica - Tuzla plače za autoputem, a Gračanica - Tuzla za makar brzom cestom.
     
  9. dams82

    dams82 Komšija

    Ako se čovjek potrudi može se napraviti lijep prosjek, ja sam za 1. Maj na relaciji Travnik-Gračanica imao 3,5l/100km, a dan prije u odlasku se nisam nešto trudio i imao 3,9. U pitanju je golf 4 karavan, 1.9tdi 74kw

    Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Gledam, sva komercijala dere Clio IV 1.5 dci. Nekad je bio Polo, sad francuzi.
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ima li kakvih tezih (u odnosu na ove gore) potrosaca, ili sam ja jedini? :)

    Dosta ovih sto jednom godisnje sipaju.

    Prosjecna do Osla i nazad, 800km, 7,4 l.

    #globalwarmingisascam
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa koliko je Clio jeftiniji od pola

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
     
  13. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ja imam tezu nogu, 2.0 HDi, 6.2l ljetni period sa klimom, 6.8l zima. Ovo je kombinovano. Uspio sam navuci 4.0l Tz-Zenica i ne bih vise nikada tako vozio. Sad je prosjek sa tjeranjem 5l otvoreno 6.2 kombinovano. Valjda.je to normalno.
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ja sam jednom pokusao voziti po ovom bluemotion kompjuteru (kao pratis i on ti savjetuje). Islo je jedno 3km - nikad vise. U mene je sad vecinom gradska, pa me strah pogledati koliko ide, a ide sigurno i do 10l nacinom kojim ja vozim. Sreca pa ima samo 6km do posla.
     
  15. Ninja

    Ninja Komšija

    Meni u prosjeku troši 7-7,5 litara, alfa 156 2,4 JTD. Dok sam je vozio lagano, trošila je 6-6,5. Sad me zaboli, u petu prebacujem samo ako ću duže vozit preko 100 km/h.
     
  16. black

    black Komšija

    Ja neki dan do Mostara 5.5 L :D 1.6 HDi 80kW, nisam ga sekunde stedio.

    Sent from my SM-N930F using Tapatalk
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dizeli ne trose previse ni kad ih se ne stedi. Drugacije je sa benzincima, tamo se i sa malim motorom zacas dobije dvocifrena potrosnja.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    8,3l prosjek 1.4 tsi 90kW kad sam sa godisnjeg sad dolazio 1158 km predjenih za 12:46h, noc i 60% puta kisa, drugi put ako bude suho ide to debelo ispod 12h :D
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Auuu sto taj TSI potrosi... :)

    Moj cim vidi autoput to onda ide lagano u sestu, 140 na sat a potrosnja 4l ili cak malo manje. Zato obrtaji oko 2000rpm.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa kad ne cjepam sa klimom pun je trosio 6.3l al to ako vozim ko penzioner do max 130 ovako samo u tunelima po ogranicenju strogo ostalo sve preko, DE 150-180 km/h gdje se moze. Neka normala voznja 7.2l mozda, zato ovdje malo gradska malo magistralna 100km/h 6l kako kad.