Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mislim da je ovolika briga korisnika oko dolaska nadogradnji kompleks koji je ostao iz vremena Android 2/4 verzija. Stvarno ne znam šta vam je toliko bitno u posljednje tri verzije i šta vam toliko može doći u sljedećim nadogradnjama da se toliko brinete oko njih. Od verzije 6 Android je zreo sistem gdje se dodaju neke sitnice koje većina korisnika i ne primjeti pa ne vidim što bi to bio odlučujući faktor pri kupovini telefona.

    Ako već gledaš Xiaomi, zašto ne gledaš Redmi 5 Plus verziju?
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja ti imam sad A5 2017. Nemam blage koliko kosta ali je super fluidan.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Meni je važno da fon dobije jednu veliku nadogradnju, ostalo me ne zanima previše.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Već ima aplikacija koje traže minimalno 6.0 sad ako kupiš telefon sa 6 na kojem će i ostati može se ubrzo desiti da ne bude dovoljan. Tom logikom možeš gledati na svaki sistem od windowsa do Ios-a ali generalno kroz dvije verzije se već nakupi dosta opcija i stvari ispod haube da bude primjetna razlika iako ma prvu djeluju isto.
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    [youtube]
    Neko je trazio video sa redmi plus iz auta max volume.
    A evo slika nocna[​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  6. Esprit

    Esprit Aktivista

    Evo i od mene jedna noćna, bez blica.[​IMG]

    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  7. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Odlicne fotke, mogu proci svakako :D

    Nikako da se otarasim Note 4 pa da uzmem R5+.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    to je ta cijena,toliko sam ga i ja platio
    onako na prvu,telefon je odlican...jako je brz i fluidan
    citas otiska prsta je ekstra brz,u djelicu sekunde otkljucava telefon i odlicno registruje prst
    onako na prvu mi je bio glomazan ali haman pa sam se vec navikao na 6 inca,iako bas i nemam velike sake
    kameru sam testirao u sobi i onako na prvu,pravi fine slike...selfie kamera isto nije losa,ima i blic
    mislim da ce kod ovog telefona baterija biti najbolji dodatak...danas sam ga caprkao i slabo da se trosi...mislim da ce moci bez problema 2 dana a umjerenog koristenja i tri da izgura
    treba mi malo da se naviknem na android,koristio sam windows phone preko 4 godine ,dok malo nadodjem na android :D
     
    SpookyMoO likes this.
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jesi se već navikao na 6 inča :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    prva dva telefona su ti klasa iznad ovog treceg...kod treceg ja ne bi mogao preci preko te rezolucije,gledao sam ga i ja ali ta rezolucija na 5,7 inca display je ipak zrnasto
    idi kao i mi na 5 plus...jako je fluidan i brz,kolega mi ima s8 i nije nista brzi sto se otvaranja aplikacija tice...ali naravno da je s8 skroz druga kategorija
    ovu xperiu xa2 nisam vidio uzivo...A5 je dobar telefon ali trenutno ne vrijedi tih para
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Sa Sonyjem sam imao losa iskustva. Na Z1 sam imao defektnu vibraciju i poceo da mi spada flap nakon godinu koristenja. E4 nakon updatea problem nece da nadje nijednu wireless mrezu dok se ne restartuje telefon ili ne ode u Airplane mode i onda iskljuci, M5 poznat po problemima sa overheatom i crkavanjem ploce nakon 6.0.1 updatea, a moj primjerak lezi mrtav u ladici, uzeo sam plocu da pokusam popraviti.
    Kamera je na Z1 po noci bila katastrofa. Probao sam razne aplikacije, modove, ali je poboljsanje bilo ili vrlo malo ili nikakvo. Nisam imao poslije toga nijednu noviju Xperiju, dok za Samsung mogu samo reci sve najbolje, godinu dana imao S7 Edge i nikakvih problema, i sad Note8. Kod sestre je bio A7 2016 godinu dana, isto staklo i sve ok, nema led notifikacije, ali se moze podesiti da bude na blicu od kamere. Slike iz kamere su solidne. Nisam imao Xiaomi, ali eto moja neka iskustva sa ta dva proizvodjaca.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ako su ti ta tri jedini izbor, onda XA2 definitivno

    eventualno Nokia 6.1 odnosno Nokia 6 2018

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  13. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Hehhe jel ovo C.Vila kod apoteke dina iza Varadera?Sto me neka nostalgija opali.Preko puta tog nebodera sam proveo 3 godine dok sam studirao :)

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja nisam uspio skontat razliku kada na s7 smanjiš rezoluciju i ne znam kako ti 1080p može biti zrnasto na 6".
     
  15. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    O čemu ti ?
    Ja pričam za redmi 5 model,kao i kolega koji je naveo ove telefone
    Kod njega je rezolucija HD+ a dijagonala je 5,7 inča
    Ovaj model koji sam ja kupio je redmi 5 plus i ima Fhd+ rezoluciji i oštrina je vrhunska ,kao i kontrast ekrana
     
  16. Esprit

    Esprit Aktivista

    Jeste, to je to :)
    I ja sam tu u blizini, krenuo u SSH na piće i na putu do lokala čitam temu te opalim jednu sliku iz ruke.


    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
     
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Da,tačnije Čengić Vila 2, ona je sa lijeve strane, a C.Vila 1 sa desne strane Miljacke..... ;-)
     
  18. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Tu sam preselio sa carsije kad sam slusao zadnje 3 godine faxa :).Uglavnom telefon se ne cini uopste los.Jos samo da se za boju odlucim :).Ova plava je fina.Da se malo monotonija razbije.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  19. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Pismeno naselje u odnosu na neka druga u Sarajevu ;-) telefon je u svom rangu veoma solidan....ima ga moj dobar drug,par minuta sam ga cackao i cini se da nema zakucavanja.....medjutim,ako ti je bitna kamera za slikanje u uslovima slabog osvjetljenja onda potrazi neki drugi....

    Sent from my LG-H850 using Tapatalk
     
  20. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Ma jok kamera je vise u dr planu.Posto sam da kazem napredan korisnik i koristim mnogo aplikacija i svasta radim na telefonu,najvise mi je bitna fluidnost i brzina i baterija najvise.

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk