Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    eto, prelomi Tale nakon toliko nase rasprave :D

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa slusaj, poslije fijaska sa LG K8 entryy brand modelom, koji mi je bio najgori mob u istoriji, rekao sam da cu radije kupovati kineze nego entry brand.

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    low-mid end telefoni kod lg su nesto sto najgore mozes kupiti

    da si uzeo xiaomi redmi 5a, taj bi bio avion za bilo kakav midranger lg.a

    kod lg.a samo flagshipi valjaju



    btw, baci nam koju recenziju kroz par dana.

    i molim te ako budes kad u prilici, gdje je veca buka, kafana, koncert neki otprilike, da snimis cisto da znam kako se mikrofon tu ponasa.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    evo da se i ja prijavim...pao i kod mene redmi 5 plus 4/64 verzija...uzeo u plavoj boji,da malo razbijem monotoniju :D
    napisem utiske nakon par dana koristenja...sada sam probao samo par aplikacija,ali na prvu onako,jako brz telefon,sve otvara instant
    jos samo da se naviknem na android,nakon 4 godine koristenja windows phone telefona :D
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa hoće li iko napraviti mini review tog telefona da vidimo valja li to šta? :p

    Malo slike, preformanse, kamera..
     
  6. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Gdje si uzeo?Vidim po piku novi kod nekih za 350 jel to ok?

    Sent from my SM-A310F using Tapatalk
     
  7. Esprit

    Esprit Aktivista

    Evo dvije slike napravljene sa Redmi 5 Plus, onako iz ruke bez ikakvog podešavanja[​IMG][​IMG]

    Poslano sa mog Redmi 5 Plus koristeći Tapatalk
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Telefon je jako brz, kamera je odlicna, kvalitet izrade je isto odlican metal je fino brusen, ivice fino zavrsene, ekran je standard, ja sam uzeo gold verziju, eh ne znam sta vas jos zanima. 31% baterije je juce ferceralo citav dan. Sad je u fullupa ceml vidjeti kolikoce drzati.[​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li iko p20 pro, sta je bolje rjesenje on ili s9?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Sta, dosadio ti S8?
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Po evropi se P20 pro prodaje ko vruce kifle, valjda je nadmasio prodaju P10 za 300%.
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije mi dosadio, haman sa S9 u pet deka dobijam isti telefon, nego imam priliku da prodam ovaj.

    E sad koliko se isplati istresti za P20 velike pare, to je upitno, jer brze ide cijena dole.
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ne znam.
    Hehhe, meni je samo da dobijam ispravan phone od onih duduka, rekli su mi dat S9 ako zajebu sad. Naravno opet sam morao prijetiti.
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Gledao sam većinu ovih novijih telefona, teško da postoji nešto ljepše, sa boljim ekranom od ovih Samsunga.

    Eventualno Pixel2xl slika bolje i ima onaj gladak rad, ala iOS.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Ljudovi, je li itko uzimao Xiaomi Mi Note 2 sa zakrivljenim display-om? Kosta ~270$. Vidim da ima jako dolidan hardware.

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pixel 2 je najbolji android telefon na tržištu. Na kraju ovi jutjuberi što ih dobijaju dzaba većinom njega nose kao svoj telefon. Meni je p20 najljepši i najzanimljiviji fon. Od Samsunga sigurno nije lošiji, mislim da si tu negdje koliko možeš procijeniti preko interneta.
     
  17. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Evo par slika[​IMG][​IMG]

    Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
     
    Eldorado likes this.
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dzaba je pucat slike po danu. U sumrak se vidi valja li kamera ili ne.
     
    Stormbringer and Reznor like this.
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Da ponovim pitanja, imal neke velike razlike u li po i li ion . Ove prve su pretezno u kinezima :D
     
  20. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    imam neke dileme oko novog mobitela, bolje rečeno trilema:

    1. xperia xa2
    2. galaxy a5 2017
    3. redmi 5 3/32gb

    šta vi mislite? ne znam isplati li se danas uzimati a5 po trenutnoj cijeni (470 KM), jer mislim da više neće dobijati apdejte (oreo je drugi veći apdejt i to je kod samsunga obično kraj)... strah me i stakla pozada, jedan pad i gotovo (što znači morao bih neku deblju silikonsku masku koristiti, što baš i ne gotivim)... s druge strane, privlače me kamere i quick charge, a isto tako i činjenica da je samsung uvijek lakše prodati/zamijeniti kad dosadi...

    xperia xa2, nov mobitel, dolazi s oreom (što znači android P i nakon njega su sasvim izvjesni), nov i odličan procesor, 4k snimanje, led notifikacija (odlična stvar), usb-c kao i a5, podržava 4k i slow motion snimanje, cijena ok (440 KM), odozada polikarbonat (nema straha od pucanja), ali ne dolazi uz mob quick charge punjač (velika mana), lošija prednja kamera u odnosu na a5 i redmi 5, teže kasnije prodati/zamijeniti...

    redmi 5 3/32, odličan i moderan dizajn, cijena više nego povoljna, solidan novi procesor, više nego solidne obje kamere, metal unibody (nema straha od pucanja)... od mana bih izdvojio što ekran nije full hd (tzv hd+), vrlo vjerovatno ostaje na nougatu (mada se miui sam po sebi često ažurira), standardni usb ulaz, isto tako teško kasnije prodati/zamijeniti...