Preporuka za smartphone

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by exchanged life, Sep 11, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda ti je od ta tri zapravo najbolja Xperia.
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i kod mene je plavi,i ja uzeo da razbijem monotoniju i bas mi se svidja kombinacija bijele i plave
    telefon je fluidan bas,ekran je odlican,boje su dobre

    i jedno pitanje za ove koji duze koriste xiaomi telefone,ima li smisla praviti account na xiaomi servisima,ima neka sinhronizacija i vazda nekih caka
    ako sam dobro skontao,to je kao apple iCloud i ostali slicni servisi od drugih proizvodjaca
     
    Last edited: Apr 29, 2018
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja sam ga napravio čas posla pogotovo će ti trebati ako misliš rootat telefon da ti pošalju unlock.
     
  4. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pa poenta xiaomi jeste rootati, otkljucati bootloader.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Čuj poenta, niđe veze. Znači ko ne uradi root je fulio poentu posjedovanja telefona?
     
    dams82 likes this.
  6. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ne, ne pravi se pametan.

    Personalno uzimam android ako ću iskoristit čitav njegov potencijal, odraditi root, mjenjat romove, pizde materine..

    Zašto ne poboljšati telefon koliko god je to moguće kad se već nudi prilika?
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zato što možda nije svakome ista poenta.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pa uživaj lično i personalno u tim 'pizdama materinama', međutim većini korisnika je to teško smaranje.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Aldiine uleti ti ko padobranac sa ta svoja zadnja dva posta.


    uzivajte u MIUIu dok se xda community vise aktivira, pa opalite kasnije Android P custom rom.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    I ko kaze da se romovi ne mogu mijenjati bez rootanja? :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nit sam ga otključao nit rootao niti mi to treba. I ovako sasvim dovoljno služi za moje potrebe.
     
  12. zoi

    zoi Veteran foruma

    Koliko me pamćenje služi nisam ni jedan telefon rootao ili mu mijenjao ROM. Možda da se ne sjećam, ali u svakom slučaju ovi custom romovi kao što je MIUI i ovaj na Huawei itd imaju sasvim dovoljno funkcionalnosti za mene. Jedino bih uradio root zbog f.lux aplikacije.
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    a kad gledam ovako na "papir" i izgleda najbolja opcija... međutim sad me zadevera ono što su kolege Reznor i El Ninho pisali vezano za svoja iskustva, i to još na flagship modelima... eventualno da sačekam još da vidim ovaj a6 2018 što treba da izađe, možda obori cijenu i a8 2018... nije mi sad hića tolika.

    neko je pitao što ne redmi 5 plus, zato što sam ga probao i preveliki mi je, svaki mob preko 15cm mi je cigla i to neću...
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    @aldin nek mi kaže barem jednu aplikaciju da iskoristim taj potencijal.

    Ako se završi podrška od proizvodjača dobro je nabaciti stabilan rom ako ima, inače ne znam da sam ikad naletio na aplikaciju koja mi stvarno treba a da traži root.
     
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene je root na Androidu prvenstveno zbog AdAway i uklanjanja bloatware-a, sto Googleovog sto OEM-ovog.

    A onda ima i zgodnih aplikacija poput Taskera, ili fstrim, te u zadnje vrijeme instalacija aplikacija systemlessly, poput sistemskih, preko Magisk modula.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
    Aldiin likes this.
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ima li ko od ovih novopecenih Redmi 5 (Plus) vlasnika da je koristio GPS intenzivno ? Mozda bih uzeo jedan kao zamjenu za navigaciju.
     
  17. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Viper4Android ili A.R.I.S.E, AdAway, EX Kernel Manager, Titanium Backup...
     
  18. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Jos jedno pitanje za vlasnike Redmi 5/5 plus modela eventualno Xiaomi korisnike.


    Jel vam se dešava da zvuk nije toliko jak kao na pocetku, da youtube na maksimumu slabije radi? Pa poslje restarta ima opet jaci zvuk?

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Nope, meni je sve udure.

    Odvezao se na free Navigatoru 30 minuta, nisam vidio ni najmanji problem.
     
    Last edited: Apr 29, 2018
    Eldorado likes this.
  20. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nisam primjetio to u ova dva dana koristenja
     
    Eldorado likes this.