Odabir i kupovina TV-a

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Neo Bahamut Zero, Jul 18, 2007.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kad uporedim moju ST50 plazmu i ove najnovije LCD-e dođe mi da plačem. Ni jedan ne daje na fudbalu približnu sliku kao ta 6 godina stara plazma. Fakat ne znam šta uzeti. Još nisam vidio SK85/95 serije od LG-a uživo.
     
    Pelikan and Haker like this.
  2. IdeMedoSumom

    IdeMedoSumom Aktivista

    Vidi ima l' gdje ZT60 uzeti, da nije puno prešao :p
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    To je masinerija koliko god da je presao. Bolji je od svakog LCD televizora.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    Last edited: Jun 20, 2018
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Plazme su zakon jebo ga tržište ih pokopalo.

    A Nani je varalica, to iz prve ruke, ali nije tema emisije...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Plazma je beton, kao sto qler rece, zajebalo ih trziste.
    Z serija mi je bila wet dream uvijek.
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    Sa te plazme sam presao na Lg Oled B7.
    Jedino me taj televizor impresionirao u odnosu na ST50. Cak je motion blur jos uvijek manji na toj plazmi nego na ovom Oledu. Ponekad cak mislim da sam se zaletio u kupnji jer su ST50/60 i VT60 jos uvijek dobri tv-i i po pitanju sporta u istoj ravni sa sadasnjim oledima.
    Moj savjet ti je da ne kupujes nista drugo osim nesto high-end jer imas super tv.
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Znaci razumijes me. Kakav je tenis na tom OLED-u? Na svakom LCD-u loptica ima trail, dok je na plazmi savrsen.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Pokusao, i mal bez glave nije ostao nema ga vise ni na mapi.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Samo oled vrijedi ko hoce pravu sliku, i nista drugo, qled je samsugova prevara decenije.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Eto, ipak sam bio u pravu. Imam dobru memoriju.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  11. Pasha

    Pasha Komšija

    Isto sve. Cak sam se razocarao jer sam ocekivao puno veci 'boost' sto se tice kvalitete po pitanju sporta. Ako te samo sport zanima ja ne bih mijenjao tv.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja i sada koristim plazmu iz 2008. samo ova umire, gasi se, pali se, šalta kanale sama, ali ne mjenjam dok ne rikne skroz. Samo mi krivo što nisam još jednu kupio dok su bile gotov dzaba pred kraj.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam svoju SAMSUNG plazmu uzeo 2014-te i od tad' nekoliko puta htio promjeniti TV ali je svaka slika bila (meni) isprana u poredjenju. Jedino mi je zao sto tada nisam uzeo neku od 50". Ova je 42" ali mi je opet nezamjenjiva.
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ja često kod djece u sobi pustim ono crtani koji su počeli gledati u dnevnoj... I baš se vidi ljepša slika na plasmi...

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  15. CooK

    CooK Novi član

    Neces ni naci. Cak ni LCD-ovi sa 100Hz panelima nemaju ni blizu pokretnu rezoluciju kao plazma. Ni OLED tu nije kao plazma. Cuvaj tu ST50 dok traje i ne mjenjaj ju dokle god radi.
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Jedno noob pitanje, ako je plazma toliko dobra slikom, zasto se danas fokusira na druge tehnologije kad su mogli plazmu unaprijediti? Vidim u zadnjih par postova praisate plazmu kao da je... Nisam neki TVofil tako da ne primjetim bas velike razlike; noob, kao sto rekoh.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Troskovi proizvodnje, naveo sam u jednom od postova.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    donjapa likes this.
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Lcd puno jeftiniji za napraviti a tuše ga po cijenama ko da je plasma..

    Sent from my Huawei P10 Plus
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Slika je neuporediva. Nemoguce da neko to ne primjeti.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  20. JVC

    JVC Overclocker

    Samo sto plazmu mozes baciti u osvjetljenoj sobi, isprana, mrtva nikakva u tami ok. I da nije propala nebi mogli rijesiti 4k hdr na zadovoljavajuci nacin zato je oled trenutno najbolje sto postoji.
     
    donjapa likes this.